Intuicija

Hey, ako se stvarno drogiras, onda si ubila i sebe i sve najbliže i najmilije oko sebe! Zato odmah prestani! Nije to toliko teško. Tvoj izlazak na forum nije slučajan - on će ti biti spas. Nastavi na forumu, ali budi iskrena i sve će biti ok.
 
Imam intuiciju. Ali ona je vezana za moje znanje o nekim stvarima, koje mi nije svesno "ukljuceno", u trenutcima kad sam intuitivna. Posle kad razmisljam o nekoj stvari koju sam predvidela, vidim da sam dosta elemenata znala, samo nisam svesno mislila o njima.
 
Za intuiciju, kod zena je izrazenija, svakako, to se da primetiti. Medjutim, muskarci su hrabriji I istrajniji u doslednosti prema njoj, I to je takodje cinjenica – pogledajmo koliko je mudraca muskaraca a koliko zena kroz istoriju bilo. To nije neki sovinizam ili nejednakost vec jednostavno razlicitost muske I zenske energije ( nebitno na polne karakteristike I telo, muska energija moze biti I u zeni I obrnuto – zato je gejevima tako tesko.). Recimo symbol ovoga sto sam sad napisao bi bila Davidova zvezda,jos jedan od religijskih simola ( objasnicu sta znaci a ako neko to bolje poznaje od mene Slobodan je da kaze, I ja sam ovde da ucim.) Zena,zenska energija, prikazana je kao trougao sa bazom uvis a vrhom ka dole…to je symbol toga da je zena prijemcivija za intuiciju, govor neba a samo malim delom dodiruje zemlju. Muskarac, muska energija je trougao sa bazom na dole a vrh uvis…symbol muskog “stamenog polozaja na zemlji” a samo mali vrh dodiruje nebo. Spojeni u jedno daju religijski symbol – Davidovu zvezdu.
Jos nesto,posto vidim da je tema sa carobnom formulom zatvorena I posto vidim da niko osim Ristobea nije imao ni argument ni protivargument o toj formuli dacu par pojasnjenja o tome do cega razumevanje te formule dovodi. Prvo, onaj ko je razume shvatice da nema razloga da place na nekoj sahrani ili kada umre neko. Ne placemo mi ustvari za tim sto je umro ( jer kao sto napisah smrt svesti je nemoguca ) nego smo malo sebicni I placemo zbog sebe, samosazaljevamo se jer smo liseni koristi daljeg druzenja sa tom osobom. To mi je vrlo simptomaticno da posmatram kod ljudi ( I sam sam nekad bio takav a I sad sam ,pomalo,jos uvek,priznajem) kad im neko drag premine , kako placu I trgaju sve sa sebe u fazonu “ cu se metnem na ‘erojin majko “. To me podseca na onu scenu iz filma “braca po materi “ kad Petar Bozovic kaze “ joooj, ko ce sad da mi ceeepa drvaaaa”. To takodje jos ne razumem, vernike koji mnogo kukaju na sahranama – zasto kukaju , mozda zato sto ustvari I ne veruju u Boga…Kao sto se moze naci u nekim literaturama, suze I kuknjava samo uznemiruju Duh umrloga – radije zapalimo svecu ili tako neki obicaj Ljubavi kako bi Dusi umrlog bilo lakse. Mozda je vreme da malo postanemo vise svesniji a manje sebicni , samoljubivi I samosazaljivi? Meni jeste vreme a za vas ne znam, nista ne sugerisem samo “plesem svoj ples” kako to lepo rece Antoni De Melo.
 
Jos malo o intuiciji…

“A kad vas predadu, ne brinite se kako cete ili sta cete govoriti; jer ce vam se u onaj cas dati sta cete kazati.

Jer vi necete govoriti, nego Duh oca vasega govorice iz vas.”

Sveto Jevandjelje po Mateju
 
Super je tema!! Imam mnogo da pisem o njoj. Ja sam isto veoma intiutivna. Ispricacu vam jedan san prvo: Sanjala sam jednu panterku, zivotinju koju najvise volim u zoo vrtu(volontiram tamo).Sanjala sam da je imam za kucnog ljubimca i da pokusava da pobegne. Secam se da sam je nesto bacila u vis i da se zakacila o ekser iznad vrata na levoj strani. Drugi put je sama skocila i opet sa zakacila na taj ekser odmah pored prve rane. Pala je,i ja sam cucnula pored nje i plakala. Tu sam se probudila i posle par dana sam otisla u vrt i pitala glavnu radnicu da me pusti kod nje da je vidim. Ona je rekla vazi icicemo ali ima neku ranu. Prvo nisam obracala paznju na to sto mi je ona rekla, a kad sam usla kod nje,verovali ili ne,imala je na levoj strani dve velike raskrvavljene rane,usledio je shok.Danima nisam mogla da se sastavim i da protumacim sta to znaci,ni dan danas ne znam sta je to znacilo ali vazno je da je Nera danas dobro.A da,kad sam pitala odakle joj te rane,radnica mi je rekla bas ovim recima,da veterinari ne znaju i da je to nesto iznutra.I posle toliko vremena i sad se najezim kad mislim ili pricam o tome.
 
Intuicija jeste mistifikovan pojam ali nikako paranormalan.
Vise puta sam se uverio u njeno postojanje. Licno je dozivljavam kao prizvod delovanja podsvesti.
Dakle, nas mozak obradjuje odredjene informacije kako na svesnom tako i na podsvesnom nivou. Smatram da intuiciji gotovo uvek treba verovati jer i ona sama je izraz nase vere u nesto.
Razlog za tu veru postoji cak iako nam nije eksplicitno dat.
 
Sokolica_M:
Predosećanje da će se nešto desiti, nešto što nam se skuplja u dnu stomaka, kao neki drhtaj. Kažu da je svi imamo, samo je pitanje u kojoj je meri razvijamo. Poznajem ljude kojima je intuicija toliko precizna, skoro kao dar proroštva.
Mene je više puta obmanula... Ali nekad sam umela da prepoznam ''znake''. Večeras sam nešto uznemirena, možda grešim...
Kako vaša intuicija? Oslanjate li se na nju? Šta imate da kažete na ovu temu?

Intuitivne informacije su uvek tacne .Pitanje je koliko je ko sposoban da primi,prepozna i protumaci na pravi nacin istu.Najcesci put do greske je "obojiti" odredjenu informaciju ili "znak" unutrasnjom zeljom,brigom ili slicnim emocijama...
 
Naravno da intuicija postoji.
I to nije nikakva naucna fantastika!
Vec se uveliko u medicinskim krugovima o tome raspravlja.
Neurolozi smatraju da se radi o ljudima koji imaju ''evolutivno'' razvijeniji mozak.
Ti ljudi imaju sposobnost istovremenog ''kombinovanja'' emotivnog, empirijskog i racionalnog.
 
naravno da postoji
a posto me je krstarica smorila, pa moram da pisem ispocetka sad cu ukratko...

zamislite izvodjenje penala, i golmana koji odbrani penal
on se nije bezvze bacio na odgovarajucu stranu.
on je snimio onoga koji sutira, od glave do pete, mozak je obradio svaki pokret njegovog misiva, izraza lica, nesvesnog pomeraja oka i rekao golmalnovom telu - skaci levo.

dakle, ne treba stvari mistifikovati bez potrebe za mistifikovanjem....
 
Obersturmfuehrer:
naravno da postoji
a posto me je krstarica smorila, pa moram da pisem ispocetka sad cu ukratko...

zamislite izvodjenje penala, i golmana koji odbrani penal
on se nije bezvze bacio na odgovarajucu stranu.
on je snimio onoga koji sutira, od glave do pete, mozak je obradio svaki pokret njegovog misiva, izraza lica, nesvesnog pomeraja oka i rekao golmalnovom telu - skaci levo.

dakle, ne treba stvari mistifikovati bez potrebe za mistifikovanjem....
Slažem se sa tobom da je čovekov mozak jako moćan, a da nismo toga ni svesni. No, šta stoji iza moći našeg mozga?
Kakvo bi objašnjenje dao za primer autosugestivnog buđnja u tačno određeno vreme? Kako mozak zna tačno vreme?
 
ristob:
Slažem se sa tobom da je čovekov mozak jako moćan, a da nismo toga ni svesni. No, šta stoji iza moći našeg mozga?
Kakvo bi objašnjenje dao za primer autosugestivnog buđnja u tačno određeno vreme? Kako mozak zna tačno vreme?

4 dana sam se budio uvek u tacno 9h i 5min a inace retko ustajem u to vreme. Prvi dan sam zaista zeleo da ustanem oko 9 (rodjen sam u 9h i 5-al ne verujem da to ima neke veze) al sam zaboravio da navijem budilnik. Ponovio bih ono sto sam vec napisao - caka je dakle u podsvesti. Podsvest sadrzi vise informacija nego sto cemo ikada moci da zamislimo. Znate npr situaciju kad imate osecaj da vas neko laze a ne znate zasto, a mozak je za to vreme izvrsio analizu glasa, gestova i ko zna cega jos i 'rezultat' vam prezentovao kao 'osecaj ili ideju'.


Sto se vremena tice, to bi jos i mogli da objasnimo (npr. bioloski 'sat') al ima dosta primera koji su gotovo neverovatni.
Na neke svakodnevne ispade sam vec navikao i ne dozivljavam ih kao neko cudo. Tipa, 'znam' da ce mi pobeci autobus, da cu poloziti ispit (iako nisam spremao a tezak je), da cu pobediti u nekoj igri (i pre nego pocnemo)... pomislim na neki film kome ne znam ni ime i koga sam gledao u detinjstvu - upalim TV i vidim bas tu scenu koja mi je bila u glavi (pritom nisam citao program), sanjam san i on se sutra ostvari (a nije uobicajan ili ocekivan), pomislim na (neku 'levu') osobu a ona me zove ili je sretnem...
 
Drass:
4 dana sam se budio uvek u tacno 9h i 5min a inace retko ustajem u to vreme. Prvi dan sam zaista zeleo da ustanem oko 9 (rodjen sam u 9h i 5-al ne verujem da to ima neke veze) al sam zaboravio da navijem budilnik. Ponovio bih ono sto sam vec napisao - caka je dakle u podsvesti. Podsvest sadrzi vise informacija nego sto cemo ikada moci da zamislimo. Znate npr situaciju kad imate osecaj da vas neko laze a ne znate zasto, a mozak je za to vreme izvrsio analizu glasa, gestova i ko zna cega jos i 'rezultat' vam prezentovao kao 'osecaj ili ideju'.

Sto se vremena tice, to bi jos i mogli da objasnimo (npr. bioloski 'sat') al ima dosta primera koji su gotovo neverovatni.
Na neke svakodnevne ispade sam vec navikao i ne dozivljavam ih kao neko cudo. Tipa, 'znam' da ce mi pobeci autobus, da cu poloziti ispit (iako nisam spremao a tezak je), da cu pobediti u nekoj igri (i pre nego pocnemo)... pomislim na neki film kome ne znam ni ime i koga sam gledao u detinjstvu - upalim TV i vidim bas tu scenu koja mi je bila u glavi (pritom nisam citao program), sanjam san i on se sutra ostvari (a nije uobicajan ili ocekivan), pomislim na (neku 'levu') osobu a ona me zove ili je sretnem...
A šta reći za situaciju kada postajemo svesni da nas neko posmatra a posmatrča ne vidimo ili obratno: gledamo nekoga koji nes ne vidi i tačno po njemu vidimo da oseća naš pgled tj. postaje svestan da ga gledamo? Siguran sam da je ovo svako od nas doživio bar jednom u životu.
Inače, slažem se sa svime rečenim u postu.
 

Back
Top