:: Youthful Republic ::

Keeper

Buduća legenda
Poruka
32.562
Ovu temicu otvaram povodom skorashnjih forumskih zbivanja - s obzirom da sam i opet digao galamu, ovaj put chak i do administratora koji me je "chuo" i javio se s pitanjem dal ja hocju da budem moderator (ko da je vlast moj motiv, i ko da zhelim da se spustim na ravan nasheg moderatorskog para) i molbom da ne vredjam i ne kritikujem javno vodjenje foruma. dakle, tolka jedna galama, koja se ticala ovog foruma i svih na njemu, je za par dana imala ukupno chetiri uchesnika. ako se mortishaaa i ja mozhemo nazvati inicijatorima, nash moderatorchicj prozvanim, osim nas se ukljuchio samo alexxandar, i meseceva_kci, koja nije redovan uchesnik foruma. to je po meni interesantno.

gde su svi ti ljudi bili i shta su radili? oni koje cenim i drzhim ih u svojoj lestvici iznad mediokritetskog proseka? oni van svega? obichni, svakodnevni uchesnici? koga se to sve tiche? danas vidim sve je po starom - tresla se gora, rodio se mish. kao da je ovo mesto izvan nas samih i mi ne uchestvujemo u njemu, samo dolazimo i gledamo refleksije nas samih u njemu, i povratne reakcije. kao da je ovaj forum planeta "Solaris" Stanislava Lema. kao kad upalimo televizor i gledamo.

to me je sve navelo da sve ovo prebacim preko granica foruma, i postavim vam sledecje pitanje, kako bih shvatio shta vi zhelite i chemu tezhite i kako to nameravate i ostvarite:
zamislite da se sutra prekosutra svi nashi politichari poubijaju, povuku sa funkcija, zavrshe u zatvorima (shto im svima odreda najiskrenije i zhelim), i da se vlashcju proglasi svako mladji od 26 godina.
koji bi bili vashi zahtevi novoizabranoj vladi mladih ljudi i tinejdzera?
shta biste novo uveli, a shta postojecje zabranili?
kako biste se postavili prema drugim zemljama i svetu?


napomena: sve ovo je naravno totalna fikcija. u svojim zheljama i zahtevima se mozhete kretati od potpuno suludih i neostvarivih, do onih sasvim svakodnevnih i realnih.
 
hmm..ovako..kao prvo da Srbija prestane da se bavi svojom "povredjenom sujetom" da shvate da nije najbolja zemlja ali da moze da dostigne mnogo ako bi prevazisla svoje frustracije(ovo kao da pricham o osobi ali tako je,tj. tako se ponashaju polticari i narod koji ih podrzava).kada bi REALNO pocheli da se bave razvojom ekonomije,kao osnova svake zemlje(sto su samo prazne priche) kao sto sam vec rekla daleko bi dogurala.osecam da ce me napadati sa svih strana :lol:
 
uopshte se ne radi o tome.
radi se samo o zheljama i mashti.

PS> ko da je svet sad neshto bolje mesto od retardiranog. odrasli ljudi se ponashaju kao deca, a narochito mushkarci, koji vladaju svetom. s tom razlikom shto deca nisu bash toliko glupa i nisu opasna.
 
hm. pa dobro. i to govori neshto o tebi... mada sam ja mislio da bi ti prvo nadogradio kosu Britni.
@ sappy: ne boj se necje te niko napadati za to shto si rekla jer je ovim ljudima ovde nivo politichke osveshcjenosti ravan nivou svesti jednog magarca o sveopshtem evolutivnom toku, a i da te napadne neko ja cju te braniti jer si dobro rekla.

i smanj'te politiku ako mozhete. 8)
 
Keeper:
uopshte se ne radi o tome.
radi se samo o zheljama i mashti.

PS> ko da je svet sad neshto bolje mesto od retardiranog. odrasli ljudi se ponashaju kao deca, a narochito mushkarci, koji vladaju svetom. s tom razlikom shto deca nisu bash toliko glupa i nisu opasna.




Alex 777:
Ja bih promenio boju Kokte u zelenu, bas bi bila do YAYA...


...............
 
Sappy:
hmm..ovako..kao prvo da Srbija prestane da se bavi svojom "povredjenom sujetom" da shvate da nije najbolja zemlja ali da moze da dostigne mnogo ako bi prevazisla svoje frustracije(ovo kao da pricham o osobi ali tako je,tj. tako se ponashaju polticari i narod koji ih podrzava).kada bi REALNO pocheli da se bave razvojom ekonomije,kao osnova svake zemlje(sto su samo prazne priche) kao sto sam vec rekla daleko bi dogurala.osecam da ce me napadati sa svih strana :lol:
Srbija samo treba da se naguzi Americi i sagne Evropi :roll:
 
gde je ona to rekla? ...

zashto svi yebeno morate sve da vidite crno ili belo?
zashto uvek mora ili ovo ili ono?
ajde chibe bre nisam ovo ovde otvorio da biste prozivali druge zbog politichkih stavova.
ona je ispravno rekla.
 
hmmmm.
nisam iz prve razumeo tu ironiju, tj da nije usmerena ka njoj. ;)

svejedno, nije tema shta Srbija treba. :twisted:

zabranjujem upotrebu rechi "srbija" na ovoj temi, jer cje povlachiti dnevno-politichke konotacije.

PS> brate mili, 17 "odgovora" i 1 odgovor. mozhete li vi to malo ozbiljnije?
 
Народе прочита ли неко први пост? Ако то урадите има ли неког да га схвати озбиљно? Ако има таквих зашто се онда лупају глупости? Овде може да се брише све почев од поста #3, али нећу да би се видело како не треба... Не тражи се ни од кога да искаже свој политички став нити да уопште прича о политици... лепо је човек написао питање:

zamislite da se sutra prekosutra svi nashi politichari poubijaju, povuku sa funkcija, zavrshe u zatvorima (shto im svima odreda najiskrenije i zhelim), i da se vlashcju proglasi svako mladji od 26 godina.
koji bi bili vashi zahtevi novoizabranoj vladi mladih ljudi i tinejdzera?
shta biste novo uveli, a shta postojecje zabranili?
kako biste se postavili prema drugim zemljama i svetu?

Овде треба да буду изнети разни ставови попут: бесплатно школовање за те и те ученике, запослити такве и такве људе, да се легализује марихуана и сл... и наравно ОБАВЕЗНО је детаљно и аргументовано образложење уз сваки одговор.
 
ja bih dala da se zatvori ceo siri centar beograda za saobracaj ( a boga mi i svih vecih gradova sirom zemlje) - zato sto pravi haos,nesnosnu buku i zagadjenje,a i nagojila se nacija,nece nista skoditi da se malo pokrenu.
i da se snimi nova bolja reklama za cnn.zato sto je prethodna uzasna.
zabranila bih pushenje na svim javnim mestima osim u prostorijama koje su namenjene za pushenje.zato sto pusaci ugrozavaju nepusace.zato sto nam smrdi kosa i koza od cigareta i zato sto nas pece nos i grlo kada puse u nasem prisustvu.povecala bih cene cigareta dramaticno.zato sto se previse pusi.a deca posebno.
reforma fakulteta - manje bubanja vise prakticnog rada,kada izadjes odatle da ne budes jbn biblioteka koja nista ne zna da uradi.
izdala nove pasose :mrgreen: i dala sve od sebe da nas stave na belu listu.pa da se razocaravajuci podatak o broju studenata koji su bili van granica bivse sfrj polako povecava.
raspustila bih zaposlene u birokratiji,one zlobne gospodje iz dobga komunizma kad se nista nije radilo,i zaposilila efikasne ljude koji nece zajebavati narod kad dolazi po dokumenta i koji nece drzati monopol nad parcetom papira.
u skolstvu bih povecala fond casova stranog jezika i kompjutera,onda poboljanje internet veza da ne budemo u rangu sa albancima,a ujedno i veoma kompjuterski nepismeni.
ekonomija je komplikovano pitanje za koje bi morala da se napravi posebna strategija razvoja istog tako da ne staje u recenicu.

eto tako,ovo se ne tice politike,htela sam jos nesto da ubacim ali sve dalje bi bilo previse politicki obojeno,sto ne sme tako da stajem:)

inace ,kad bi tinejdzeri bili u vladi,to bi bio jos veci raspad sistema :) ali ajde :)
 
prvo shto bih ja uradio je to da iskorenim korupciju u policiji,to jest povetjao bi im plate,onda istom tom policijom bih probao da kolko tolko svedem kriminal na neki zadovoljavajutji nivo.Onda bih vojsku ukinuo i ostavio samo mali deo koji bi bio samo profesionalni,tako da ce se mnogo novca ushtedeti na oaj nachin.Onda bih se postarao da izgradim josh auto puteva kroz Srbiju kao shto su hrvati uradili i lijepoj njihovoj,doveli su strane investitore i dali im da grade auto puteve,a i ovaj nachin bi otvorio nova radna mesta.
Dosta je firmi u Srbiji koje su postojale vishe decenija su propale loshom privatizacijom,dosta njih je bilo drzavno,to bih vratio nazad.
Onda bih vodio bolju politiku sa nashim susednim zemljama tako da nam ne trebaju vize ili ne znam ni ja kakva dokumenta da bi ushli tamo gde bi hteli.


ima tu josh dosta stvari ali me mrzi da pishem,i ovo je dosta :)
 
Banshee:
inace ,kad bi tinejdzeri bili u vladi,to bi bio jos veci raspad sistema :) ali ajde :)
m da. da imash vladu od mladih ljudi, znachi ono 18-26god, to bi bar triput bilo bolje od vlade sa nekim tamo koshtunicama borisima tomama i chedama-gudrama. ne mislim na neke koji bi radili sav posao, nego davali ideje. naravno da mladi nisu dovoljno obrazovani i iskusni da rade neke ozbiljne poslove... al kad bi oni koji znaju kako se to radi slushali mlade...

ili josh bolje, kad bi normalni i ozbiljni ljudi radili sve to zbog dece i mladih kao buducjnosti, to bi bilo josh idealnije. i mislim da bi tako svaka normalna drzhava trebala da funkcionishe.
 
Keeper:
m da. da imash vladu od mladih ljudi, znachi ono 18-26god, to bi bar triput bilo bolje od vlade sa nekim tamo koshtunicama borisima tomama i chedama-gudrama. ne mislim na neke koji bi radili sav posao, nego davali ideje. naravno da mladi nisu dovoljno obrazovani i iskusni da rade neke ozbiljne poslove... al kad bi oni koji znaju kako se to radi slushali mlade...

ili josh bolje, kad bi normalni i ozbiljni ljudi radili sve to zbog dece i mladih kao buducjnosti, to bi bilo josh idealnije. i mislim da bi tako svaka normalna drzhava trebala da funkcionishe.
da nam je vlada krs,slazem se.da su politicari djube,i tu se slazem.

ali ako pricamo o realnoj situaciji,jako veliki broj ljudi od 18-26 je potpuno politicki neosvesceno - niti glasaju,a ako glasaju ne znaju iz kog razloga glasaju bas za odredjenu stranku - a da to nije razlog puke reklame koju su videli na tv/bilbordu itd....verovao ili ne,vecina ljudi,mojih vrsnjaka manje vise,kad se pokrene tema o politici kao najjaci argument za glasanje za nekoga imaju cinjenicu da se ovaj ili onaj dobro oblaci,ili lepo izgleda,ili zna da se izrazava.a to sto nemaju pojma ko je ko,ko su premijer ministri,ko je za sta zaduzen,itd nema veze...:roll:

ali ako pricamo o utopiji,gde bi mladi ljudi bili puni ideja,zainteresovani za svoju sadasnjost i buducnost i uvereni da nesto mogu i da urade,to je ok.i tu se onda slazem.
u suprotnom,sa stanjem kakvo je sada - samo bi imao buduce mlade kostunice,tome,tadice,cede,dinkice i ostale u razvoju :)

a kao jos jednu stvar koja govori u prilog ovome je da je tvoja tema imala ravno 3 odgovora - sappy (koju/ga ne poznajem) ,master chief koji zivi u norveskoj pa je opet pokazao vise interesovanja od ovdasnje dece,i ja koja sam polovinu svojih postova ostavila na poliitici,a opet nisam se niceg konkretno politickog ni dotakla,jer kontam nije to sustina teme.a ja cak i ne svracam na ovaj pdf cesto.

dakle sveopsta apatija.zato sam i veoma sigurna da od toga ne bi nista bilo - jer ljude jednsotavno ne zanima :)
 

Back
Top