Reformom do kapitulacije

BobCocks

Zainteresovan član
Poruka
126
СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ– СПАСИМО СРПСКЕ ЖИВОТЕ

ПРОТЕСТ ПРОТИВ НАЈАВЉЕНОГ СМАЊЕЊА БРОЈА ТЕНКОВА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ ДОК ТРАЈУ ПРЕГОВОРИ О КОСОВУ И МЕТОХИЈИ

Министру одбране Републике Србије

Као грађанин Србије тражим од вас обуставу најављеног смањења броја тенкова Војске Србије на мање од 250, све док трају преговори о будућем статусу Косова и Метохије.
У веома тешким, неизвесним преговорима који су у току, а који доводе у питање територијалну целовитост Србије, продаја чак и једног тенка представљала би погрешан сигнал, знак да Србија није спремна да употреби сва средства која су јој на располагању да би заштитила своју земљу и свој народ. Штавише, такав би потез додатно одмогао нашој преговарачкој позицији, сводећи наше аргументе на чисту реторику лишену средстава практичног деловања и нужне, одбрамбене реакције.
Аргументи да су поменути тенкови застарели били би прихватљиви само у случају да се планира куповина или производња нових, модернијих тенкова који би их заменили тако да ниједног момента не опадне ниво борбене готовости, што, колико је познато, није случај. Исто тако ни аргумент да ти тенкови не могу да се прилагоде модерним западним стандардима не стоји јер су сличне тенкове Израел и Румунија успешно и јефтино модификовали и модернизовали.
Аргументу да је њихова продаја део неке међународне обавезе коју смо прихватили одговарамо аргументом да ће Србија, чим буде уверена да ће се међународно право и правни поредак поштовати када је реч о очувању целовитости њене државне територије, бити у потпуности спремна да изврши обавезе према том истом међународном поретку.
Јасно је, на пример, да је документима ОЕБС-а и Дејтонским споразумом одређена сразмерна бројчаност оружаних снага држава бивше СФРЈ, али је исто тако јасно да су Хелсиншким завршним актом и тим истим Дејтонским споразумом гарантоване и границе Републике Босне и Херцеговине, Републике Хрватске и Републике Србије. Насилно или бесправно мењање граница једне од држава потписница руши цео Дејтонски споразум, Технички споразум и Резолуцију Савета безбедности 1244 и све што из њих произилази, укључујући и цео Хелсиншки поредак у Европи, на основу којег ОЕБС и функционише. Досадашњи ток преговора о будућем статусу Косова и Метохије показао је спремност једног дела међународне заједнице, већином западних држава, да подрије сам темељ досадашњих споразума, као и сам темељ међународног поретка заснованог на суверенитету држава и неповредивости граница. Док се држава Србија у потпуности не увери да то није тако, дужна је да остане у приправности ради евентуалне потребе одбране њених легитимних, законитих интереса.
Онај ко редукује војне капацитете и на тај начин слаби нашу способност за одбрану угрожава не само одбрану наших националних интереса већ и на тај начин дестабилизује демократски поредак и умањује шансе за модернизацију Србије.
Позивам вас да у овом тренутку, када сви државни ресурси треба да буду у максималној приправности, обезбедите њихов пун капацитет. Када је реч о одбрани земље, добро је познато да је најбоља одбрана одвраћање од саме могућности напада, док је разоружана земља - а Србија је током последњих неколико година доведена на ивицу разоружања - најпогоднија мета за агресију и значајан фактор нестабилности у региону. Сваки политички потез има изузетан значај у време када се води дипломатска борба за о(п)станак Космета унутар граница Србије. Смањење броја тенкова и слабљење наше војске је сигнал који би могао да поколеба и учини равнодушним наше пријатеље и савезнике.
Зато тражим од вас да, док се не успостави стабилнија ситуација на терену и у окружењу, спречите овај корак у разоружавању Србије и дестабилизације целог подручја. Најављеним смањењем борбене способности наше војске доводите у опасност не само њену територијалну целовитост већ и угрожавате безбедност и животе њених грађана, лишавајући их адекватних средстава одбране у несигурним временима. Смањење борбене способности наше армије може само да привуче невоље и појача аспирације према нашим територијама оних који нам не желе добро.
Како је и данас у модерном свету безбедност на првом месту свако ко је на овај или онај начин угрожава представља генератора ризика и дестабилизације. Стога ће свако ко смањује способност наше земље да се носи са безбедносним изазовима ризиковати и политичку и кривичну одговорност. У случају да се оглушите о овај, више него разуман, протест постајeте одговорни за штету нанету националној безбедности и виталним интересима нашег друштва.
_______________

Потпис

Kопије:

Председнику Владе Републике Србије
Председнику Републике Србије
 
АКЦИЈА СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ - СПАСИМО СРПСКЕ ЖИВОТЕ

spasimotenkove@gmail.com

Поштовани пријатељи:

Позивамо вас све на заједничку акцију СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ - СПАСИМО СРПСКЕ ЖИВОТЕ

у циљу спречавања најављеног уништења важног дела преосталог војног потенцијала Србије у овом, изузетно опасном тренутку у којем се држава Србија налази.

Порука која следи нашисана је и као анализа и као позив на акцију. Ако се са њом слажете, молимо вас да је копирате као електронску поруку, додате своје име и презиме на крају и упутите је електронском поштом на адресу Министарства одбране: ministar.odbrane@mod.gov.yu (такође предлажемо да копије дописа упутите и на адресе Председника Владе: predsednikvladesrbije@srbija.sr.gov.yu) и Председника Републике Србије: kontakt.predsednik@predsednik.yu).

Као што се показало у акцији против чипованих личних карти, притисак јавног мњења и те како може да утиче на одлуке власти, чак и оне које су већ донете. Сматрамо да би хиљаде порука од забринутих, можда чак и гневних грађана и организација натерало садашње власти да одустану од овог безумног, изузетно опасног потеза, да схвате да је један велики број грађана Србије решио да узме своју судбину у своје руке.

За крај, молимо вас да копију сваке послате поруке пошаљете на адресу spasimotenkove@gmail.com како би могли да евидентирамо успешност акције и да, ако је одазив добар, обавестимо и медије, како би о њој још више људи сазнало и створио се додатни притисак.

Сигурни смо да ће свака порука имати ефекта, као што смо и сигурни да се ништа неће променити ако се не уздамо "у се и у своје кљусе" и више не чекамо да било ко други уради нешто за нас уместо нас самих.
 
Posle eksperata i njihovih učinkovitih reformi vojske, šabanima neće ni trebati američka pomoć. Biće im dovoljna usmena podrška Papue i nove Gvineje. Ja sam za to da šipcima ponudimo Beograd umesto Kosova. I tako su tamo krenuli. Mogu svi lepo da žive kod Nate i Bilje kao velika srećna porodica.
 
BobCocks:
Posle eksperata i njihovih učinkovitih reformi vojske, šabanima neće ni trebati američka pomoć. Biće im dovoljna usmena podrška Papue i nove Gvineje. Ja sam za to da šipcima ponudimo Beograd umesto Kosova. I tako su tamo krenuli. Mogu svi lepo da žive kod Nate i Bilje kao velika srećna porodica.
Kako je krenulo necemo morati ni da im nudimo nista. Uzece i sami.

A ovo unistavanje vojske traje vec dugo vremena. Kad jedna Bugarska, koja je usla i u EU, i u NATO, i koja nema ni blizu ovako ozbiljnu stratesku situaciju, nece da smanji broj svojih vojnika, neverovatno je da se mi stalno razoruzavamo, i unistavamo svoju opremu (kakva god da je).

U svakom slucaju, potpisujem (mada nisam neki optimista da ce ovo imati bilo kakvog efekta)
 
Ја вам кажем раније, господа која се жале на број тенкова то раде
јер би те тенкове употребљавали да прегазе милион Срба који су дошли да протестују против режима
као што су позивали 5. октобра 2000.


koja nema ni blizu ovako ozbiljnu stratesku situaciju
Како је то ситуација озбиљна, да чујемо. Наброј све наше безбедносне ризике и реци да садашња планирана војска није довољна.

Наравно да је довољна, али овим иницијаторима акције војска уопште ни не треба за одбрану
од спољног непријатеља или домаћег тероризма, него им треба за репресију, одржавање страховладе и сламање политичких опонената

Приметили сте и да се креатори ове петиције и не потписаше.
То је зато што је у питању "Смрадикалски клуб за увођење санкција самима себи".
 
BobCocks:
али је исто тако јасно да су Хелсиншким завршним актом гарантоване и границе Републике Босне и Херцеговине, Републике Хрватске и Републике Србије.
Стварно? То нисте помињали тако често када сте нападали Хрватску и Босну у циљу прекрајања тих истих граница.
 
Jerry Ropero:
U pitanju je izdaja narode. Boris Tadic je klasican izdajnik koji razbija nasu drzavu po diktatima CIA i MI-6. Tuzno je sto imamo takvog predsednika drzave ali sta da se radi narod ove zemlje je hteo izdajnika na vlasti.

Dzeri, mislim da je konacno doslo vreme da priznas kako si se do usiju zaljubio u Borisa Tadica.
 
jaguar b p:
Ја вам кажем раније, господа која се жале на број тенкова то раде
јер би те тенкове употребљавали да прегазе милион Срба који су дошли да протестују против режима
као што су позивали 5. октобра 2000.



Како је то ситуација озбиљна, да чујемо. Наброј све наше безбедносне ризике и реци да садашња планирана војска није довољна.

"Bezbednosni rizici" - kakva sintagma. Imas trenutno u okruzenju 5 mil Hrvata, 2 mil Muslimana i 2 mil Šiptara koji poslednjih dvesto godina mastaju o tome da se popisaju u tvoju raku bez obzira na svu silu tvoje tolerncije i proevropskih uverenja. Sjajni "eksperti" koji umesto istorije čitaju Tv program i "extrem tits" misle da su svojom procenom niskih bezbednosnih rizika resili probleme.Kada Amerika sutra potone u izolacionizam ili odluci da Srbiji ipak nije mesto na Balkanu, onda cemo poslati eksperte u Zemun da ustasama tamo objasne kako po njihovoj proceni i strategiji Hrvati ne bi smeli da prelaze granicnu liniju i da je njihovo ponasanje anticivilizacijsko. Sada kada vise nema Milosevica nema ni razloga da se vode ratovi. Uostalom nisu vodnjeni ni pre njega. To je argument koji ce svojom snagom sigurno razoruzati Sipce i naterati ih u panicno povlacenjje.Ako to ne upali onda od tenkova treba izliti štafetu mladosti koju će Azem Vlasi svake godine predavati Oliju Renu u Domu sindikata. Dajte Šiptarima Beograd, jer možemo doći u iskušenje da ga branimo i doživimo još koji poraz. Predajom do Pobede
 
Приметили сте и да се креатори ове петиције и не потписаше.
То је зато што је у питању "Смрадикалски клуб за увођење санкција самима себи".
Ne znam ko je pokrenuo inicijativu, ali je podrzavaju svi oni koji misle da razoruzanje nije najbolji metod odbrane. Da je strategija dobra Nato bi na Kosmet poslao nudiste a ne tenkove,
A sto se tice smradikala.... "vidi ti to Veljo sam".....sa njima
 
Jerry Ropero:
U pitanju je izdaja narode. Boris Tadic je klasican izdajnik koji razbija nasu drzavu po diktatima CIA i MI-6. Tuzno je sto imamo takvog predsednika drzave ali sta da se radi narod ove zemlje je hteo izdajnika na vlasti.
jester.gif
 
BobCocks:
Ne znam ko je pokrenuo inicijativu, ali je podrzavaju svi oni koji misle da razoruzanje nije najbolji metod odbrane. Da je strategija dobra Nato bi na Kosmet poslao nudiste a ne tenkove,
A sto se tice smradikala.... "vidi ti to Veljo sam".....sa njima

Zapad jednostavno podize genetski otpad, kojeg u svakom drustvu ima, na vlast u svojim kolonijama, mazajuci tim primitivnim ljudima oci sa recima "demokratija" "naguzacija" itd. U svakom drustvu ima ljudi, koji bi svoju cerku, majku i oca prodali za novac, da ne govorim o dostojanstvu, ili o drzavi. Naravno ti primitivci posle dolaska na vlast vucu citav rep isti takvih iza sebe, i ne ide im lose, oni su od strane zapada nagradeni za izdaju svog naroda i svoje drzave, dok znaci zapad krade i jeftino kupuje sta god stigne, istovremeno nas genetski otpad zaraduje na tome, dok obican narod sve vise i vise pati od siromastva.

Ali moraju i genetski odpadi znati, da zapad kad dode tesno brzo napusta zarista, a kako se onda barata sa izdajicama, moglo se viditi u Vietnamu, uskoro u Iraku, pa kad tad i u Srbiji, kao i svuda na planeti, de je zapad sa lokalnim izdajicama plackao citave drzave.
 

Back
Top