Rotvajler

Штене старо 10 месеци са 50 кила??????? Сигуран си да није прегојен? Додуше, на слици се не види. Колико је висок?
 
Mislim da mi je rekao njegov gazda da kad ga je zadnji put merio da je bio 63. Nije pregojem jeste malo deblji ali nista strasno slikacu ga celog pa cu postaviti da vidite. Pas je stvarno ogroman raste ko iz vode. Mozda ima i malo vise meseci ali znam da nema jos godinu dana sigurno znaci mozda ima 11meseci odprilike.
 
По ономе шта знам о њима -превише је. И да, прерашће границу највероватније, биће проблем ако их интересују изложбе. Мој пас је био 67 висок, а тежак 55 кг. Наравно, као зрео и формиран пас са све мишићима, није имао грама сала на себи.
 
Mislim da ih izlozbe bas i ne interesuju. I ja koliko znam da im je to gornja granica 67 tako da ce sigurno prerasti za koji cm. Pitam vlasnika cim ga vidim tacno sta je i koliko, znam da mi je rekao da vise ne moze da ga meri jer i vlasnik ima 2metra i preko sto i nesto kila sigurno,tako da ne mogu zajedno na vagu:)
 
Evo nasao sam neku njegovu sliku od ranije kad je bio malo mladji sad cu da postavim za koji min. Videces da nije pregojem takav je i sad odprilike mozda malo deblji za nijansu.
 
Горња граница је 68, али ако им није битно, онда ок. Само види, ако је пас гојазан, ако има вишка, обавезно да му то скину, јер ако се не реагује на време, а с обзиром да је то масиван пас, криве се зглобови и кичма (обично се направи "рупа" код гребена) као што се мом псу десило па сам ја то искориговала на време. Виђала сам гро случајева прегојености, а ово ти кажем из добре намере.
 
Што се тиче килаже, видим да је ок, крупан и висок пас па је зато тако. И има јаку главу. Јел те занима још нешто?
 
Da na grudima. Hvala reci cu komsiji da malo povede racuna. A pas je imace velika mrcina mrzi ga da potrci. A kad vidi hranu onda je u stanju da te srusi i uzme hranu. Ja za malo da nastradan:)
 
Да, типичан примерак - алав и лењ, то су ротови. Мој је био баш брз, није било шансе да му побегнеш, а од напада на рукав су маркери падали на земљу :)
 
И да, још нешто:

нисам сигурна да ли добро примећујем, али на зглобовима предњих шапа има кврге, као да је био рахистичан али није, наравно, па не би било лоше да крене мало да трчкара или за лоптом или да доста шета, углавном, сув је, фали му маса и фале му тренинзи. То је пас каскач и мора да се ради са њим. С обзиром да је кабаст, треба му маса, да га држи. Умерена исхрана, мислим да је довољно око 400гр суве хране до 500, доста кретања, пливање и трчање за лоптицом је права ствар.
 
Ево и мог пса, а остале слике морам да однесем на скенирање, па ће мало потрајати, јер тада нисам имала дигиталац.

 
Мили, куца ти је заиста дивна (била:-().......
Мили, да ли су ротвајрели погодни за стан?
Више или мање од ретривера?;)

Поздрав!
 
ja htela da kupim rota u pocetku,al kao,veliki za stan...sad mi malo krivo...al dobro ni ova moja blesa od psa nije losa!!!:D
a treba i hraniti tolikog psa,morala bi da pljackam menjacnice svakog meseca!!!:D:D:D
 
Ja imam 3 psa,zenku i muzjaka njemackog ovcara i rota.Rot je jos mladunce a vucjaci su odrasli i dresirani.Moj komsija ima ogromnog cane corsa koji se odlicno slaze sa mojim psima.ima li neko od vas ili poznajete li nekog ko ima AMERICKOG BANDOG MASTIFA?
kako mogu da postavim slike?
 

Back
Top