Rezultat 7 godina promasene spoljne politike DOS-a

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Vašington, Beograd, Priština -- SAD će podržati deklaraciju kosovskog naroda o nezavisnosti i ako Savet bezbednosti ne usvoji rezoluciju, kaže Nikolas Berns.

Američki državni podsekretar rekao je da SAD smatraju da je nezavisnost jedina opcija za Kosovo i da se nada da snažna podrška te zemlje nezavisnosti Kosova neće izazvati trajnu štetu u odnosima sa Srbijom, navodi Berns. Vlada i predsednik Srbije saopštili su da bi svako jednostrano priznanje nezavisnosti Kosova predstavljalo najgrublje kršenje Povelje UN i važeće Rezolucije 1244.


----------------

sta reci nakon ovog stava Amerike nego da je nasa spoljna politika u ovih 7 godina bila totalni promasaj. "Srpski kokus" u US kongresu ima gore rezultate nego kad uopste nismo imali svoje lobiste. Jer bez lobista Milosevic je po rezoluciji 1244 ostavio Kosovo kao deo Srbije, dok su demokrate sa lobistima na putu da ga definitivno izgube.

Da imaju obraza demokrate bi zbog ovog porazavajuceg rezultata svi podneli ostavke.
 
Сећам се њихових обећања пре 5.октобра 2000. како је питање сарадње са ЦГ само демократско питање, такође и питање Космета... Само да они дођу на власт, сви наши проблеми биће као руком однешени... Али, међутим, наша ситуација је из дана у дан све гора, како на унутрашњем плану, тако и на спољашњем. Неко је лепо рекао, да су ови са Запада Милошевића мрзели, а ове властодршце од 2000-те и презиру.
 
1992-1995- sankcije, raspad privrede
1995- Bombardovanje RS od strane NATOa, Masakr u Srebrenici, Oluja
1999- Bombardovanje Srbije od strane NATOa, unistenje ostatka privrede, NATO trupe okupiraju Kosovo i postavljaju temelje buduce Albanske vlade, podizanje optuznice za genocid protiv Milosevicevih protezea Mladica, Karadzica i samog Milosevica
2000- Pad Milosevica sa vlasti

Nije mi jasno sta vi ocekujete da se 10 godina sranja zaborave za dan? Da politika koju je zapad vodio 10 godina prema nama zato sto smo izmedju ostalog mi ucinili sve ne bi li od toga doslo se povuce. Neke stvari su neumitno otisle predaleko i vise nema nazad. Niko ne moze da povuce optuznice za ratne zlocine bez obzira ko je na vlasti, niko ne moze da vrati Srbiji Kosovo jer je zauvek izgubljeno potpisivanjem Kumanovskog sporazuma. Ovo sto se sad desava je samo budilnik za one koji ne zele da slusaju sopstvenim usima vec veruju politicarima koji ih lazu. Niko se nije oporavio posle onolikih sranja za manje od 10 godina ma koliko da je jak, a mi to nismo nikad bili. Vracanje toj politici ce samo pogorsati stvari koje su ipak nesto bolje. Jos samo par preostalih tumora da se resimo i koje vucemo iz devedesetih i bicemo zdravi ko dren.
 
kololoco:
1992-1995- sankcije, raspad privrede
1995- Bombardovanje RS od strane NATOa, Masakr u Srebrenici, Oluja
1999- Bombardovanje Srbije od strane NATOa, unistenje ostatka privrede, NATO trupe okupiraju Kosovo i postavljaju temelje buduce Albanske vlade, podizanje optuznice za genocid protiv Milosevicevih protezea Mladica, Karadzica i samog Milosevica
2000- Pad Milosevica sa vlasti

Nije mi jasno sta vi ocekujete da se 10 godina sranja zaborave za dan? Da politika koju je zapad vodio 10 godina prema nama zato sto smo izmedju ostalog mi ucinili sve ne bi li od toga doslo se povuce. Neke stvari su neumitno otisle predaleko i vise nema nazad. Niko ne moze da povuce optuznice za ratne zlocine bez obzira ko je na vlasti, niko ne moze da vrati Srbiji Kosovo jer je zauvek izgubljeno potpisivanjem Kumanovskog sporazuma. Ovo sto se sad desava je samo budilnik za one koji ne zele da slusaju sopstvenim usima vec veruju politicarima koji ih lazu. Niko se nije oporavio posle onolikih sranja za manje od 10 godina ma koliko da je jak, a mi to nismo nikad bili. Vracanje toj politici ce samo pogorsati stvari koje su ipak nesto bolje. Jos samo par preostalih tumora da se resimo i koje vucemo iz devedesetih i bicemo zdravi ko dren.

Dos-ovac: "zaborave 10 godina Milosevica za dan". Sta reci? da li ovaj pusi droge ili koristi iglu?
Danas imamo 2007 godinu. Dos-ovci od 2001 godine vode ovu drzavu u totalnu propast. Sta se najvise kajem: dao sam im 2001 moj glas. Da sam samo znao sta ce se posle toga sve desiti...
 
Jerry Ropero:
Vašington, Beograd, Priština -- SAD će podržati deklaraciju kosovskog naroda o nezavisnosti i ako Savet bezbednosti ne usvoji rezoluciju, kaže Nikolas Berns.

Američki državni podsekretar rekao je da SAD smatraju da je nezavisnost jedina opcija za Kosovo i da se nada da snažna podrška te zemlje nezavisnosti Kosova neće izazvati trajnu štetu u odnosima sa Srbijom, navodi Berns. Vlada i predsednik Srbije saopštili su da bi svako jednostrano priznanje nezavisnosti Kosova predstavljalo najgrublje kršenje Povelje UN i važeće Rezolucije 1244.


----------------

sta reci nakon ovog stava Amerike nego da je nasa spoljna politika u ovih 7 godina bila totalni promasaj. "Srpski kokus" u US kongresu ima gore rezultate nego kad uopste nismo imali svoje lobiste. Jer bez lobista Milosevic je po rezoluciji 1244 ostavio Kosovo kao deo Srbije, dok su demokrate sa lobistima na putu da ga definitivno izgube.

Da imaju obraza demokrate bi zbog ovog porazavajuceg rezultata svi podneli ostavke.

Наведени господин каубој је вечерас преко РТС1 ДЕМАНТОВАО да је дао такву изјаву - али није демантовао да ће САД предложити НОВУ РЕЗОЛУЦИЈУ О КИМ - што му дође на исто... какав олош...
 
Sumadija.4.Ever:
Dos-ovac: "zaborave 10 godina Milosevica za dan". Sta reci? da li ovaj pusi droge ili koristi iglu?
Danas imamo 2007 godinu. Dos-ovci od 2001 godine vode ovu drzavu u totalnu propast. Sta se najvise kajem: dao sam im 2001 moj glas. Da sam samo znao sta ce se posle toga sve desiti...
Hoces da kazes da smo vise propali od 2001. do danas,nego od '91.-2001. :shock: :confused:
Kada bi tebe ili mene udario npr.kamion(ne dao Bog),polomio nas onako posteno i onda nas odvezu u bolnicu kod dobrog lekara,ali sa nestrucnim pomocnicima,koji prave vise stete nego koristi...i sad on nas "zakrpi",ali to ne ispadne kao pre,cak losije i od ocekivanog...Jel kriv taj doktor i cinjenica da smo u bolnici ili vozac kamiona koji je bio pijan i prekoracio brzinu?
Nikako ne razumem vas koji kazete da ste glasali za DOS,a sad tvrdite da vam je to najveca greska.A sto ste glasali onda za taj DOS? Zato sto je bilo dogorelo,zato sto je propast bila izvesna,zato sto je tako moralo biti-ili mi ili ON.
Nismo mi glasali da ispadne lose nego bolje.Nismo glasali za kurte i murte,vec za ideju.
Na zalost,kurti i murti je bilo previse,bez prave volje za promenama.Izgubili smo kompas,ali ideja jos zivi.Treba je podrzati,a to se nikako ne moze takvim pristupom i glasanjem iz inata i revolta za one snage i one stavove koji su nas upropastili tokom '90-ih.
 
DB 06:
Hoces da kazes da smo vise propali od 2001. do danas,nego od '91.-2001. :shock: :confused:
Kada bi tebe ili mene udario npr.kamion(ne dao Bog),polomio nas onako posteno i onda nas odvezu u bolnicu kod dobrog lekara,ali sa nestrucnim pomocnicima,koji prave vise stete nego koristi...i sad on nas "zakrpi",ali to ne ispadne kao pre,cak losije i od ocekivanog...Jel kriv taj doktor i cinjenica da smo u bolnici ili vozac kamiona koji je bio pijan i prekoracio brzinu?
Nikako ne razumem vas koji kazete da ste glasali za DOS,a sad tvrdite da vam je to najveca greska.A sto ste glasali onda za taj DOS? Zato sto je bilo dogorelo,zato sto je propast bila izvesna,zato sto je tako moralo biti-ili mi ili ON.
Nismo mi glasali da ispadne lose nego bolje.Nismo glasali za kurte i murte,vec za ideju.
Na zalost,kurti i murti je bilo previse,bez prave volje za promenama.Izgubili smo kompas,ali ideja jos zivi.Treba je podrzati,a to se nikako ne moze takvim pristupom i glasanjem iz inata i revolta za one snage i one stavove koji su nas upropastili tokom '90-ih.
Морам признати да се доста слажем.

Али би, можда, говорећи у парабалома, једноставније, а сликовитије било поставити овако:

Кад смо већ у фазону:

Нпр. Човеку одсеку ногу. (Из ових или оних разлога, није тренутно битно).

И, сад се нађе неко да пита (а на то ми доста личе ови који толико замерају властима од 2000 на овамо) - " а како то да нови лекари нису у стању да учине да му израсте нова, права. Него само - неваљалци ниједни, ставили протезу ".

Или, хајде да буде мало другачије, не умеју или неће да му дају протезу, него га само оставе на штакама.

Е, ту већ могу да се поставе питања...

Али како ја оно једнако помињем, још нисам сигурна, да ли ови нови лекари, - само настављају "лечење" које је примењивао претходник, то јест ни не лече уопште, него напротив. Фигуративно "одсецају и другу ногу".

Или не намеравају да лече, или су, и неспособни, јер напросто - нису добри лекари, или су им лични интереси испред пацијентових.

Или, неки и имају добре намере, али, су, опет из разних разлога спречени, и објективних и субјективних, да се озбиљније посвете лечењу.


Дакле, надам се да је јасно шта сам хтела рећи:


Штета начињена до 2000. је заправо толико велика, огромна. Можда заправо нисмо довољно ни свесни колика.

Те би и за најспособнију и најспремнију нову власт било страхотно тешко да ствар много поправи, поготово не за тако кратко време. Јер за ту штету, мало је и 70 а не 7 година.

А, како тек уз овакву власт, за коју, кажем, далеко је од идеалне, поготово што још није начисто какве су праве намере.

И, наравно, уз све то, остаје и тај изузетно битан - спољни фактор, који углавном доиста није показао да жели да нам искрено и стварно помогне, и на прави начин. (Част изузецима).
 
Ne bih slikovito...da ne dođemo do bucka i mršavka na klackalici i tako to...

Šteta pod Slobinom ekipom je zaista bila ogromna, ali...Birali smo DOS da popravi stvari prema onome što su obećavali (i još uvek obećavaju), naravno, svi smo ispali naivni (više-manje), ali sada više ne pomažu žalopojke o Slobi jer zaista je prošlo dovoljno vremena u kome smo bili svedoci očajnih poteza ex-DOS stranaka.

Vlast je u rukama DOS-a (obrni-okreni) i nema više opravdanja! Svojim potezima su proizveli situaciju kakvu imamo, a situacija je daleko od minimuma naših očekivanja.

Rezultat - secesija Kosova, ogromna nezaposlenost, obespravljenost skoro svih slojeva društva (osim "elita" ), kriminal svake vrste i najnovije, ubijanje nade u bolje sutra, jer niko ni prstom ne mrda ne bi li novim zakonima ili bar primenom postojećih zakona pokazao narodu da se "nešto dešava". Bilo šta!
 
Pa ako je bilo lose od 92-99 pod Milosevicem, nije nista mnogo bolje od 2000-2007 pod trenutnom vlasti. Jeste, napravio je dosta gresaka za koje treba dugo da se isprave, ali ovi indijanci nisu uradili nista, ali bas nista u zadnjih 7 godina i odrzavaju se na vlasti tako sto narod zaludjuju ulaskom u neku EU, za koju su nam jasno rekli da cemo mozda uci za jedno 15g od danas, znaci mi trebamo 22 godine da trpimo iste debile na vlasti da bi usli u EU ??? Pa ljudi da li ste vi uooooopsteeee normalni ?!!?!?!

Pricate kako je ovaj uradio toliko mnogo zla da se to ne moze popraviti za 7 g. Pa koliko znam od 41-45 je bio drugi svetski rat, ali je situacija u zemlji bila MNOOOOGO bolja '52, i to sve pod KOMUNISTIMA. Da ne spominjem demokratske zemlje kao Nemacku, 45 bila poravnata sa zemljom, a '52 pod "demokratama" kakve i mi danas imamo (hehe)....pa mislim "Jugovici" isli da rade u Nemacku tih 7 ili desetak godina od kad je bila krsh.

Poenta price je da su ovi dosli na vlast samo zato sto je Milosevic bio los, a ne zato sto su oni dobri. Oni se odrzavaju na vlasti jer je pod Milosevicem bilo lose, a ne zato sto je sada dobro....i taj Milosevic se konstantno pominje i on i njegovo vreme da bi se oci zamazale narodu koji zivi u trenutnom haosu.

Da li ste vi spremni da podrzavate istu vlast 20+ godina da bi mozda usli u tamo neku "Uniju" ?! samo zato sto je prosla bila losija.....to je na vama glasacima....
 
Nacionaldemokrata:
Dobro Jomi, Milosevic je imao Karica, ovi danas Miskovica....i tada je neko vozio Mecku a danas neko Subaru ;) dok je vecina i dalje nezaposlena, sa losim platama, bez penzija....a malo malo....pa u novinama kako je neko umro od gladi....

Ma, ok ali daleko od toga da nam nije bolje nego pod Slobom, s tim da se to ne može nazvati nekakvim uspehom. Iole sposobniji i PRE SVEGA POŠTENIJI ekonomisti bi sa tolikim donacijama i "otvorenim vratima" napravili mnogo više od DOS-ovaca, da se ne lažemo... O situaciji u kakvoj se nalazimo ja PRVO krivim one kojima sam dao svoj glas, a to nisu sps-srs ekipa, s toga krivi su mi, uslovno rečeno, moji...
 
Norma Kampl:
Нпр. Човеку одсеку ногу. (Из ових или оних разлога, није тренутно битно).

И, сад се нађе неко да пита (а на то ми доста личе ови који толико замерају властима од 2000 на овамо) - " а како то да нови лекари нису у стању да учине да му израсте нова, права. Него само - неваљалци ниједни, ставили протезу ".

Или, хајде да буде мало другачије, не умеју или неће да му дају протезу, него га само оставе на штакама.

Е, ту већ могу да се поставе питања...

Али како ја оно једнако помињем, још нисам сигурна, да ли ови нови лекари, - само настављају "лечење" које је примењивао претходник, то јест ни не лече уопште, него напротив. Фигуративно "одсецају и другу ногу".
Или не намеравају да лече, или су, и неспособни, јер напросто - нису добри лекари, или су им лични интереси испред пацијентових.
Или, неки и имају добре намере, али, су, опет из разних разлога спречени, и објективних и субјективних, да се озбиљније посвете лечењу.
Дакле, надам се да је јасно шта сам хтела рећи:
Штета начињена до 2000. је заправо толико велика, огромна. Можда заправо нисмо довољно ни свесни колика.
Те би и за најспособнију и најспремнију нову власт било страхотно тешко да ствар много поправи, поготово не за тако кратко време. Јер за ту штету, мало је и 70 а не 7 година.
А, како тек уз овакву власт, за коју, кажем, далеко је од идеалне, поготово што још није начисто какве су праве намере.
И, наравно, уз све то, остаје и тај изузетно битан - спољни фактор, који углавном доиста није показао да жели да нам искрено и стварно помогне, и на прави начин. (Част изузецима).
Кад је "ДОС клиника" примала пацијента без ноге, имала је чврста обећања "Галенике" да ће обезбедити све лекове, протезе, гамаглобулине, завоје, таблете шприцеве итд. Упаде пацијент на клинику, крвари ... Хирург Динкић скиде свој каиш и чврсто стегну патрљак ... "Сад чекамо испоруку ...па ћемо наставити" . За то време "сестре" ДОС клинике заузеше своја места, сместише пацијента и сложише његову одећу, при том подробно је ослободивши непотребних садржаја. Иде време, испорука не стиже ... Узмувао се директор болнице др. Ђиле па на телефон директора Галенике Џ.Жбуна и пита шта је што не стиже ... Овај, одговара, ево сад ће, припремите прилаз у гаражи ... Не стиже ... Ту се узмува и ПР болнице В.Кошпица и он на телефон зове комерцијалу Галенике госн Ујединка Ојропића : " Оће ли то, пацијенту лоше, сви чекамо нестрпљиво ..." - "Да, да, рашчистите мало саобраћај код вас, велики нам камион, сметње ..."
Не стиже . Кукају, моле редом сви "запослени", Галеника пошаље мало завоја, па им смета што починилац удеса није ухапшен. Пошаљу неколико таблета, па "Јел оптужен починиоц?"" Два - три шприца, па "Имате ли документацију" "Који вам је жиро рачун?" "Која банка?" итд.

Прође 7 година, пацијент још чека, а ДОС клиници још није јасно да је испаљена.

Срећом, једна посрнула фабрика лекова господина В. Стазина нуди помоћ без питања и условљавања, једино што хоће то је да се на клиници договоре шта желе ...
Надам се да ће се доктори (какви су - такви су) усагласити и договорити се. Лепше им оно из Галенике, некако модерније, јаче ... ал још не виде сви да то никад неће стићи ...
 
Pa ja nisam ni rekao da je velika razlika, naprotiv bas zato sto je mala razlika, g0vna treba skinuti sa vlasti i dati sansu nekom drugom. Milosevic nije valjao, skinuli ga i pustili druge da probaju, ovi su toliko smesni, jadni i nesposobni da je to zalosno i rezultate koje su oni prikazali u zadnjih 7g bi postigli i najneskolovaniji i najnepismeniji da ih je bilo dovesti na vlast posle Milosevica.

Znaci, vreme je za promene. Ovde niko ne zali za Milosevicevim vremenom, niti zeli da se vratimo na isto, ali ako neko ne radi svoj posao kako treba ili ne daje potrebne rezultate, onda mu treba dati otkaz.
 
Nacionaldemokrata:
Pa ja nisam ni rekao da je velika razlika, naprotiv bas zato sto je mala razlika, g0vna treba skinuti sa vlasti i dati sansu nekom drugom. Milosevic nije valjao, skinuli ga i pustili druge da probaju, ovi su toliko smesni, jadni i nesposobni da je to zalosno i rezultate koje su oni prikazali u zadnjih 7g bi postigli i najneskolovaniji i najnepismeniji da ih je bilo dovesti na vlast posle Milosevica.

Znaci, vreme je za promene. Ovde niko ne zali za Milosevicevim vremenom, niti zeli da se vratimo na isto, ali ako neko ne radi svoj posao kako treba ili ne daje potrebne rezultate, onda mu treba dati otkaz.

slazem se, trebalo da bude mnogo bolje. svi su to ocekivali, zeleli, stagod...

posto vec ne zalis za milosevicevim vremenom, da ne bi furao samo tu opstu pricu o boljem zivotu koji svi zele, daj da realno, konkretno cujemo koga i koje bi ti doveo na vlast?
ko ce omoguciti bolje? imena...nista nemam od toga -'ovi ne rade kako treba'...kakva opcija je bolja po tebi?
 
molim da ne trolujete temu. ovde je tema spoljna politika DOS-a koja nas je gurala u "evroatlanske" integracije, koja je htela da salje srpske vojnike u Irak i Avganistan da bi smo "tako sacuvali Kosovo" . Vidi se da je ta politika totalni promasaj, zato vec koliko sutra americi treba okrenuti ledja i okrenuti se totalno Rusiji.

Mislim ovo sto Amerika nama radi nije uradjeno nijednoj drzavi u svetu!
 
Slazem se. Cak su i Vietnam bombardovali i razyebali skroz na skroz kao i Srbiju, samo sto su se na kraju spakovali i otisli, dok su ovde ostali da nas yebu samo tako. Kome zahvaliti....pa ovima naravno koji su ih posle bombi oberucke docekali kao spasitelje.....Strasno...

Volio bi da vidim vladu, DSS+SRS. Mislim da su Radikali u nekim segmentima nerealni i imaju zelje kao da smo vodeca svetska sila pa mozemo kako hocemo, ali u dosta stvari su u pravu i kao nacionaliste ih podrzavam u odredjenim stavovima, tu bi isto bio DSS koji je demokratski orijentisan i nebi nas vracao u vreme Milosevica, Tita i ostalih komunista, balansirali bi radikalne stavove, i tu bi se negde nasla "zlatna" sredina NACIONALDEMOKRATA :D :P

p.s. Mislim da Srbija treba da poradi sama na sebi, da bude pravna drzava gde ce zakon sve njene gradjane stititi i suditi jednako, vise rada sa nase strane a onda ce i investicije doci u takvu drzavu. Okrenuti se zemljama Evrope koje podrzavaju nase interese ili gde imamo bar zajednice interese, naravno Rusiji koja je energetska sila #1 i gleda na nas koliko toliko pozitivno i posle podignutog standarda domacih proizvoda pokusati oziveti stare veze sa nesvrstanim zemljama za koje smo bili primer i progurati ih na njihovo trziste. Amerika je mnogo daleko i na tu zemlju treba zaboraviti, ona je mnogo velika za nas, a njena spoljno politika gleda samo svoju korist i iskoristavaju mnogo vece i mocnije od nas, tako da je bolje ne imati nikakva posla sa njima nego imati posla na svoju stetu.
 

Back
Top