Beograd se mora ocistiti od nacionalista

Marin55:
Trebaju se demokratske snage konsolidirati i da Beograd ociste od srpskih nacionalista.
Kad se Beograd ocisti od nacionalista, tada ce se i cijela Srbija ocistiti od bilo koje mrznje ma od koje strane ona dolazila.
Prema tome poziv DS_u i LDP_u da predju u akciju to jest skok u praksu!

Dragi moj mladi prijatelju: Kad bi to neko napisao u SAD-u, Engleskoj, Francuskoj, Italiji, Japanu i u mnogim drugim civilizovanim i necivilizovanim drzavama sveta jednostavno receno "obrao bi bostan"! jer je nacionalizam neodvojiva karakteristika svake nacije. Ili sto bi rekli moji dragi Francuzi "VIVE LES DIFFERENCES" ili jos drazi Srbi "AKO NISI ZA SEBE NISI NI ZA DRUGE". Upravo, komunisti i ostali su pokusali da "nacionalizam" zamene "ideologijom" ali "operacija" nije uspela a (pacijent umro) Srbija "obrala bostan"!
 
Marin55:
Trebaju se demokratske snage konsolidirati i da Beograd ociste od srpskih nacionalista.
Kad se Beograd ocisti od nacionalista, tada ce se i cijela Srbija ocistiti od bilo koje mrznje ma od koje strane ona dolazila.
Prema tome poziv DS_u i LDP_u da predju u akciju to jest skok u praksu!
Opet nerazumevanje i mešanje pojmova nacionalizam i šovinizam.

Kakva akcija treba da bi se uništio nacionalizam? Rušenje spomenika Karađorđu, Vuku Karadžiću, Mihajlu Obrenoviću i svim ostalim ranijim i kasnijim nacionalnim borcima?
 
filatelista:
nacionalizam nikad nije bio problem
problem je što oni koji se predstavljaju kao nacionalisti to nisu i ne znaju šta je nacionalizam.
ili je to problem samo ovog podneblja...
Problem je u višedecenijskom komunističkom gušenju nacionalne svesti. Nakon rušenja komunizma došlo je do eksplozije šovinizma.

Mislim da je pogrešno gušiti nacionalnu svest. A šta smo zapravo uradili što nije trebalo možemo proćitati u knjizi Arčibalda Rajsa "Čujte Srbi, čuvajte se sebe". Lepo nas je čovek savetovao da čuvamo našu tradiciju, jer smo bez nje propali.
 

Back
Top