Rusija

draguljche

Obećava
Poruka
85
Interesuje me da li se jos neko zanima za Rusiju, poste je nema na ovom forumu. Sto se tice mene zivotni san mi je da odem tamo....svoje snove delimicno ozivljavam citajuci knjige, obozavam ruske pisce .... zivot u dalekom Sibiru, jake zime......

Ima li neko informacije o tome koliko bi kostao aranzman za Sankt Petersburg, Moskvu..., za Novosibirsk necu ni da pitam

pozz
 
najpovoljnija varijanta je da posetis moskvu je preko aviokompanije 'montavia' koja organizuje kurseve ruskog tamo. koliko se secam, dve nedelje u institutu 'puskin' za nekih 400-500 evra (avio prevoz ukljucen u cenu). ako si malo procunjao po internetu znas koje su cifre kod drugih agencija. doduse, ovo nije hotel nego studentski dom. ja bila tamo dva puta preko faksa, ako te zanima - reci, mogu detaljnije da ti opisem.
 
najpovoljnija varijanta je da posetis moskvu je preko aviokompanije 'montavia' koja organizuje kurseve ruskog tamo. koliko se secam, dve nedelje u institutu 'puskin' za nekih 400-500 evra (avio prevoz ukljucen u cenu). ako si malo procunjao po internetu znas koje su cifre kod drugih agencija. doduse, ovo nije hotel nego studentski dom. ja bila tamo dva puta preko faksa, ako te zanima - reci, mogu detaljnije da ti opisem.
 
Trebala bi ici za St. Peterzburg avgusta meseca...
Da li je neko isao u skorije vreme? Kakve su cene avio karata?
Da li postoji let samo do Moskve ,pa odande vozom , ili ima jos neka varijanta ...ako se ide iz BGD-a ili Dubrovnika...?
Kako stoje stvari sa vizom?
Neki jeftiniji a opet ok smestaj?

Svaki savet dobrodosao!
Hvala!
 
Evo opet ja...
Nista jos uvek ne znaju ovi u Jatu a ni u Mont.Airl. apropo karata i da li ce avion ici direct za St.Peter.
Valjda ce znati pocetkom Juna..
Elem , zna li neko sta mi treba i kako se dobija njihova viza. Cula sam da mi treba neki vaucer?Ima li iko poima o tome?
Zvacu sutra ambasadu ali reko da vidim zna li ko pre toga nesto...

Smestaj tamo..neki b&b..??

Zahvaljot!!
 
Zvala ambasadu.Kaze da mi treba poziv overen od Ministarstva unutrasnjih poslova u Risiji..
+ ne zna koliko se placa viza...mozda 50 mozda 200E...zavisi da li je za mene ili za momka koji je Englez...pa on placa skuplje??
Svasta...
Zvacu ponovo za par dana...
Inace covek je bio jako ljubazan i duhovit...mada sam ja bila jos duhovitija rekavsi da nisam mislila da kupim Rusiju, vec samo da odem na par dana....
Salim se...nisam mu to rekla ali jesam da za te pare mogu da odem na letovanje u Grcku...gde se slatko nasmejao...

Videcemo...
Volela bih da odem + moram da odem zbog obaveza koje imam ali gde bre da je samo viza za nas dvoje 250e??

:OI
 
Ovako..Pisala sam vec o vizi za Rusiju,ali nije zgoreg ponoviti.
Nemoj zvati ambasadu,meni su to odmah rekli nasi koji su u Rusiji.
Za tvog momka ne znam,ali za tebe proces bi bio ovakav.
Kupis kartu u agenciju recimo R-Turs oni su najpovoljnikiji ili Putnik i uz kupljenu kartu dobijes i vaucer kao da si odsela u nekom hotelu u Moskvi.To je sve sto ti je potrebno za izlazak iz Srbije ali i za ulazak u Rusku Federaciju.
Pri povratku mogu,ali ne moraju da ti prave problem zasto vaucer nije overen u hotelu.Ja licno poznajem samo jednog lika kome su paravili problem.u odnosu na njih 10 kojima nisu..
I to se da resiti,pomenuta agencija u Moskvi za 50 eura overava vaucer bez problema(pisem iz licnog iskustva)
 
Elmed...
Hvala.I to je opcija o kojoj vredi razmisliti..
Ali ja moram resiti problem njegove vize...ne smem da rizikujem...a pri tom i nisam u Srbiji, i gledala bih da putujem iz Cg jer vidim bice nekih letova direct za Petru..
Zamisli odemo....a on sa UK pasosem ,pa ga vrate odma sledecim avionom nazad....:O(
Bolje na sigurno...
 
Bogami Djuro kako se Englezi i Ameri ponasaju uskoro ce za njih viza u Rusiju kostati mnogo vise.
Ako mislis na Bobtejla Engleza nezaboravi vakcine. :D :D :D :D :D :D :D :D
 
NIje nas a nije ni "agresor"...nazalost :)

Krpica raste ko kvasac...ona "izvodi" mene napolje , aa ne ja nju...Postovala sam na "dresuri" apropo tog problema...:OI
Valjda se smiri malo...
 
Pozvana sam kao ucesnik necega....blabla....
Sa sobom vodim bobtaila Engleza...pardon momka ( mala sala)...on ima UK pasos i kontam da za njega nije ista procedura kao i za mene....ali u Ambasadi kazu da moze dobiti vizu i ovde ali da vise placa...ne znaju koliko...
Za mene treba neka potvrda overena u Minist. unut. poslova...u Rusiji...

Eto....
Mislila sam da mozda mozemo da zaobidjemo sve te peripetije...
Ustvari sta bi se desilo da hocemo , cisto onako da odemo u Rusiju ...na nedelju dana...turisticki...ali u svom aranzmanu...
Sta onda teba da dostavimo?

Eto ukratko...
Hvala!!
 
meni je sestra sredila za karte i vaucer za putovanje koje smo podigli u turistickoj agenciji i mislim da za turisticka putovanja oni tj agencija sve to sredjuje ali cu svakako pitati sestru kako je ona to zavrsila jer sam bio tamo i ja turisticki 7 dana za novu godinu
 
Hvala puno...
U svakom slucaju meni ce ovi poslati poziv ...ali sam htela da vidim mogu li ikako sve to da izbegnem ,da ih ne bi maltretirala....i da jednostavno to sve uradim sama....pogotovu jer postoji mogucnost da vise mojih prijatelja krene samno,pa me i zbog toga interesuje...
Hvala ti!
 
Ajde i ja da ti odgovorim normalno.
Oko tog slanja vaucera od strane privatnog lica nije losa ideja i naj jeftinije je ali pazi ti vauceri se ovde u Rusiji rade minimum mesec dana,nije kao kod nas za 15 min.,a bogami u vreme odmora i do 3 meseca rade.Tako da djuro navreme zakazi vaucere da nebi dosla u situaciju da kupis karte a vaucera nema.Iskreno da ti kazem naj lakse bi ti bilo preko R TURS,jeste skuplje u odnosu na obicni vaucer,ali je jeftinije mislim i od viza.
 

Back
Top