SOFTVER ZA MUZIKU...

ja nesto nisam siguran da Reason moze da skida vokale...sad radim nesto, pa me mrzi da ga palim, ali sam prilicno siguran....
svejedno, cak i da moze, rezultati takvih akcija su prilicno traljavi i mrsavi da ne znam koliko se uopste isplati raditi to...
 
Rezultati su losi i to je normalno.Ober ja sam koristio Reason(ne posedujem ga licno) potrebna je zadnja verzija ali ga jos uvek nemam samo sam video da drug skine glas ekvalajzerom a onda koristi neki program za registrovanje obradjenog zvuka.Sve je moguce, samo je nekad tesko doci do pravih resenja.Ja za ovo i dalje trazim pravo resenje.Siguran sam da moze.
 
Nemoze nikako, ali nikako nikako.
Godinama se bavim muzikom, sviram gitaru, pevam, bavim se kompjuterskom obradom zvuka i snimao sam u studiju i znam sve zivo oko toga kako se snima po kanalima i znam jako puno o samom zvuku i kako se snima muzika i sta se tu moze i sta se nemoze. Ovo vam govorim ne da bi se hvalio vec da znate da sam neko ko vam moze zasigurno reci da izvlacenje vokala iz peseme (ovde govorimo o mp3 ili pesmi sa cd-a) nije nikako moguce u potpunosti i uvek ce vam ostati deo vokala ili cete izvuci ceo vokal ali zvuk ce biti iskrivljen itd... znaci kvalitetno odvajanje kanala nije nikako moguce - NIKAKO. Znaci nemojte vise pokusavati to, ja sam pre mnogo godina proucio te mogucnosti do samog kraja i garantujem vam da nema sanse to da se uradi...samo cete gubiti vreme kao sto sam ja nekada davno gubio. Eto dobronamerni predlog....
Pozdrav
 
MOLBA
Imam digitalni klavir YAMAHA CLP 230 Clavinova koji ima mogucnost reprodukcije zvuka preko racunara. Treba mi sledece: Zelim instalirati neki program u racunar u koji bi mogao prepisati note iz notne sveske i sl. a nakon toga reprodukovati tu kompoziciju preko klavira da bi cerka koja ide u muzicku skolu mogla cuti kompoziciju koju zeli uvezbati. Ne znam da li sam bi jasan

hvala svima koji mi mogu dati koristan savet
 
The Scientist:
Nemoze nikako, ali nikako nikako.
Godinama se bavim muzikom, sviram gitaru, pevam, bavim se kompjuterskom obradom zvuka i snimao sam u studiju i znam sve zivo oko toga kako se snima po kanalima i znam jako puno o samom zvuku i kako se snima muzika i sta se tu moze i sta se nemoze. Ovo vam govorim ne da bi se hvalio vec da znate da sam neko ko vam moze zasigurno reci da izvlacenje vokala iz peseme (ovde govorimo o mp3 ili pesmi sa cd-a) nije nikako moguce u potpunosti i uvek ce vam ostati deo vokala ili cete izvuci ceo vokal ali zvuk ce biti iskrivljen itd... znaci kvalitetno odvajanje kanala nije nikako moguce - NIKAKO. Znaci nemojte vise pokusavati to, ja sam pre mnogo godina proucio te mogucnosti do samog kraja i garantujem vam da nema sanse to da se uradi...samo cete gubiti vreme kao sto sam ja nekada davno gubio. Eto dobronamerni predlog....
Pozdrav
***************************************************************************************************************
***************************************************************************************************************
Elem,
nemogu da se sto posto zakunem ali slusao sam muziku koju su neki moji prijatelji pravili od orginal pesama miksujuci dve i vise njih u isto vreme a i stisavanjem vokala istih uz upotrebu dva programa soundforge 9 http://www.sonycreativesoftware.com/products/product.asp?PID=431&PageID=48
i programa Acid PRO 6 http://mixonline.com/news/headline/sony-acid-pro6-040506/

Tim stvarima sam se vrlo malo bavio s programima sounforge 4.5 i acid pro 3 i pomenuta dva su mi tad (pre vise od 5 - 6 godina ) bili mnogo zahtevni za masinu koju sam imao al su radili dosta mocne stvari - mogu misliti sta ove mutirane i nabudzene verzije istih programa mogu SAD ciniti te se nebi bas usudioo reci da takve stvari nisu moguce posebno onima koji su EKSPERTI za pomenutu tematiku i znaju STA i KAKO s ADEKVATNOM HARDVERSKOM I SOFTVERSKOM opremom treba ciniti da se postigne vadjdenje vokala iz muzicke matrice i obratno a o miksovanju necu ni da govorim to mozes raditi i u winampu 5 automatski .............
 

Back
Top