Orca

Zefirra:
...ja ne znam ko je ovdasnje lutalice na nbg. sterilisao vakcinisao redovno ih kupa...ako nije orca...
...a sto se tice toga da ti u jednom stanu na nbg. drzis gomilu pasa , o svom trosku...veruj mi da to nije nikakvo resenje..ni za te pse...
...kad bi te pare otisle na pravo mesto , i kad bi se ljudi edukovali...obezbedili bi prostor psima kakav zasluzuju...
...i naravno da psi nisu za stan , nego za DVORISTE...jadne te zivotinje od vase prevelike ljubavi kad ih drzite po ceo dan u skucenom prostoru...
...ja se licno zalazem za udomljavanje lutalica po prigradskim naseljima , a tamo ih je i mnogo lakse udomiti...
Draga moja,sterilisali su ih ljudi o sopstvenom trosku tako sto su PLATILI STERILIZACIJU ,pa cak i u orci,PLATILI su prevoz do tamo,cak su PLATILI i prevoz da ih vrate sa sterilizacije.Vidim da si nova u svemu ovome resila si da se malo popularizujes na forumu,otvorila si temu da malo ovde diskutujes ,sta si ti konkretno uradila za te zivotinje,ja cu ti poslati brojeve tetovaza i cipova onih koje sam licno vodila na sterilizaciju.Moje kuce uopste nisu u skucenom prostoru ,imaju toliko mesta da mogu da istrce maraton,a uzivaju cak i u setnji po dvoristu!?Zamisli cak mi i mirise u stanu,a dlaka nemam uopste jer vodim racuna o higijeni,sto ti verovatno nisi mogla sa tvojom jadnom kucom da cinis,vec si je brze bolje kao jednu obavezu vise uvalila prvom kome si stigla.Ha,ha,ha,jako smesno je ovo za kupanje....i to redovno.....pa cak ih i orca kupa......oni se jadni kupaju redovno samo kad padne kisa ....ili kada ih otruju pa ih spasavamo tusirajuci ih hladnom vodom da im skinemo temperaturu................Zalazi se ti i dalje.....
 
Zefira i Samantha voleo bi da znam sta ce te to da radite u orci odnosno kako cete volontirati i sta cete raditi i koji ce vas poso biti :lol:
Jako me zanima :confused: :lol: :wink:
Inace zefira ako se zalazes za udomljavanj treba DA ODES DA VIDIS KAKO PSI ZIVE U PRIGRACKIM NASELJIMA 'NA LANCU' a mislim da to nije lepo :( :cry: :evil:
A da i takav stav nemoze biti stav jednog udruzenja moze biti samo TVOJ tako da nemoj brkati stvari ;)
Pojavila si se juce i vec postavljas neke standarde UDOMLJAVANJA a mislim da imas 15godina i da UIDOMLJAVANJE prepustis nekom drugom posto opste neznas stanje po prigrackim naseljima i kako treba udomljavati zivotinje :lol:
Treba da naucis od nekoga ko je dobar u toj oblasti,a ne da nameces svoj stav KAKO TREBA i STA TREBA :lol:
 
...izvini ali ja sam ih hranila dok josh nisu postojale organizacije...
...a ja se upravo i zalazem za orcu , i da ima sto vise volontera da bismo izbavili kucice iz gorenavedenih kafilerija...
...a ti mozda pomazes pojedincima ,ali sistemu bas i ne sa ovakvim stavovima...
...vreme je da se potrudimo da reformishemo sistem...
 
Mackic:
Ali ce vaziti ako se uvede neko novi zakon zbog takvih ludaca kao sto je ta zena.
...ne dragi moj...zakon upravo sluzi da bi se suzbila pojava ludaca u gradu...
...jer zbog takvih ludaca ljudi i pocnu da mrze zivotinje...

...dakle moj bi se volonterski posao sastojao u informisanju , lepljenju plakata , promovisanju orke , nalazenju domova zivotinjama , ciscenju i sredjuvanju samih zivotinja i vrbovala bih drugove za donacije u vidu hrane
 
(zensko sam)
Ako ti tako kazes... Procitala sam jednu jezivu pricu na balkankinology, o nekoj devojci kojoj ni zakon nije mogao da spreci u skupljanju pasa u svome dvoristu, i na kraju se naravno sve zavrsilo tako sto su psi pobijeni. Mislim da se pre treba koncentrisati na takve osobe i njih spreciti u ugrozavanju kako sebe i tih pasa, tako i okoline. A poznajuci nasu policiju pre ce meni da pokucaju na vrata zbog toga sto drzim psa, nego tako nekoj poremecenoj.
 
Zefirra:
...izvini ali ja sam ih hranila dok josh nisu postojale organizacije...
...a ja se upravo i zalazem za orcu , i da ima sto vise volontera da bismo izbavili kucice iz gorenavedenih kafilerija...
...a ti mozda pomazes pojedincima ,ali sistemu bas i ne sa ovakvim stavovima...
...vreme je da se potrudimo da reformishemo sistem...
Pa ti mozas,bila ti volonter ili ne,da izbavis psa,ukoliko to zelis, iz gore navedene kafilerije,zar ti za to treba status volontera ili pak neko da ti pravi drustvo.A mislim da ti tu orca uz svo tvoje zalaganje za njih ,nece bas puno pomoci,jer je upravo u gore navedenoj kafileriji ubijeno mnoooooogo pasa ni krivih ni duznih,osim sto su rodjeni kao psi- samim tim im se oduzima pravo na zivot,koji su bili sterilisani i obelezeni kao orcini psi.Sta ti to govori, razmisli malo o tome.
 
...upravo tako...zato treba pruziti podrsku tim clanovima zakona...posto ni policija ni opstinske institucije nisu upoznate sa temom "zlostavljanje zivotinja"...drugo ukoliko imate sumlje u vezi orce idite na njihov sajt , na kraju krajeva upoznajte se sa njima...
...jednostavno fali nam SISTEMSKI RED u zakonodavstvu , a za to ce nazalost i biti potrebno da izdvajamo neka sredstva iz naseg dzepa...jer princip dobrovoljnih priloga se pokazao neodrzivim u nasoj zemlji...jednostavno sami smo krivi za to...nazalost
 
Zefirra:
...upravo tako...zato treba pruziti podrsku tim clanovima zakona...posto ni policija ni opstinske institucije nisu upoznate sa temom "zlostavljanje zivotinja"...drugo ukoliko imate sumlje u vezi orce idite na njihov sajt , na kraju krajeva upoznajte se sa njima...
...jednostavno fali nam SISTEMSKI RED u zakonodavstvu , a za to ce nazalost i biti potrebno da izdvajamo neka sredstva iz naseg dzepa...jer princip dobrovoljnih priloga se pokazao neodrzivim u nasoj zemlji...jednostavno sami smo krivi za to...nazalost

Kako god da se zoves zasto ORCA nije otvorila stacionar pa u okviru stacionara INFO-CENTAR za koji su dobili 17miliona dinara jer za to trebaju donacije elviru po20ili30din ZASTA da bi psi isli u OVCU u KAFILERIJU a kao spaseni su :evil:
Devojko mislim da je elvir UZEO VELIKU DONACIJU od 17miliona i mislim da mu je to dosta a nijednu zivotinju nema nevidlji su :evil:
moja drugarica ima AZIL sa 600pasa i 50macaka i daje svoje PARE tako da nemojmo brkati stvari :shock: ;-)
 
Veruj mi da su jako dobro upoznati sa temom zlostavljanja zivotinja ali ih ta tema ne dotice uopste,jer ovo je Srbija i psi se na zalost kod nas jos uvek tretiraju kao niza bica.Poseti forume na kojima je tema spas za zivotinje,i naci ces jako korisne informacije,pa ces imati mozda malo jasniju sliku o mnogim stvarima i o raznim udruzenjima za zastitu zivotinja kao i o njihovom zalaganju i nacinu delovanja.
 
...dobro dakle...onda mi postali linkove ka nekim sajtovima , a iskreno svako ima pravo na uvid u dokumenta jednog udruzenja...dakle ako je to sto tvrdite istina , onda bi mogli da se potrudimo da to izadje na videlo?
 
Dexas:
Kako god da se zoves zasto ORCA nije otvorila stacionar pa u okviru stacionara INFO-CENTAR za koji su dobili 17miliona dinara jer za to trebaju donacije elviru po20ili30din ZASTA da bi psi isli u OVCU u KAFILERIJU a kao spaseni su :evil:
Devojko mislim da je elvir UZEO VELIKU DONACIJU od 17miliona i mislim da mu je to dosta a nijednu zivotinju nema nevidlji su :evil:
moja drugarica ima AZIL sa 600pasa i 50macaka i daje svoje PARE tako da nemojmo brkati stvari :shock: ;-)

malo sam zakasnila, ali.........
Svaka cast tvojoj drugarici, ako je to istina. Da li njoj neko pomaze finansijski?
Stvarno mi nije jasno kako moze to finansijski da izdrzi?
Znam da postoji dobra volja i ljubav.........Zaista sjajno i retko :D :D :D
Ja sam mog uzela iz nekog improvizovanog azila, gde im lutalice bacaju preko ograde u dvoriste. Katastrofalni uslovi. Videla sam to mesto i bez obzira sto ti ljudi vole zivotonje i pokusavaju da im pruze dom, one se nalaze u groznim uslovima. Moj je bio istraumiran (neko ga je izgleda tukao i to bas, izgladneo.......)

A sto se tice orce, ja mislim da pojedinci u ovoj nasoj zemlji vise pomognu nego organizacije (lak nacin zarade para), ali to je samo moje mosljenje mozda gresim.
 
pozz za macci ako zelis da vidis i da se uveris mozes da ides samnom ona je u surcinu i daje iskljucivo svoj novac sto je mnogo reci cu ti da je preko 5hiljada eura a ti mozes samnom kad god zelis.
eto da se uveris da neka udruzenja rade a moje udruzenje "NOA" udomljava pse i macke i od 1januara 07do danas imamo udomljeno preko 140zivotinja tako da neka udruzenja rade i to mnogo i to mozes da se uveris a kao pojedinac NECES mnogo promeniti tako prikljuci se.
Pozz od Dejana Savica iz"NOA"udruzenja za zastitu zivotinja
 
Dexas:
pozz za macci ako zelis da vidis i da se uveris mozes da ides samnom ona je u surcinu i daje iskljucivo svoj novac sto je mnogo reci cu ti da je preko 5hiljada eura a ti mozes samnom kad god zelis.
eto da se uveris da neka udruzenja rade a moje udruzenje "NOA" udomljava pse i macke i od 1januara 07do danas imamo udomljeno preko 140zivotinja tako da neka udruzenja rade i to mnogo i to mozes da se uveris a kao pojedinac NECES mnogo promeniti tako prikljuci se.
Pozz od Dejana Savica iz"NOA"udruzenja za zastitu zivotinja

Pozdrav tebi i hvala na pozivu, ali mi je malo tesko da dodjem do surcina posto sam ja u Novom Sadu. Kad budem isla za bg najavicu se da dodjem u posetu.
Ja verujem da tvoje i udruzenje tvoje drugarice radi svoj posao kako treba, ali sam mislila na to kako je tako nesto tesko finansirati iz svog dzepa, bez donacija, clanarine......ali da ne ulazim u takve stvari nije pristojno pricati o njima.
Uglavnom pozdravljam svaka slicna dela i nadam se da ce ih biti vise......... :-D
 
pozz za maci dali mozda zelis da budes nas clan zaduzen za provere u novom sadu evo pitam te javno ,posto nam treba neko iz ns ,dosao bi prvo da se upoznamo i da ti dam ovlascenja itd
a takodje bi mogli i da organizujemo i neke akcije udomljavanja u ns posto su novosadjani super prema zivuljkama znam bio sam prvi put u ns pre 3dana i odusevio sam sE DA BI MOGAO DA SE PRESELIM U NS
P.S JAVI SE NA 064/397-00-66 PA CU TE JA NAZVATI i nadam se da ces pristati
 
Dexas:
pozz za maci dali mozda zelis da budes nas clan zaduzen za provere u novom sadu evo pitam te javno ,posto nam treba neko iz ns ,dosao bi prvo da se upoznamo i da ti dam ovlascenja itd
a takodje bi mogli i da organizujemo i neke akcije udomljavanja u ns posto su novosadjani super prema zivuljkama znam bio sam prvi put u ns pre 3dana i odusevio sam sE DA BI MOGAO DA SE PRESELIM U NS
P.S JAVI SE NA 064/397-00-66 PA CU TE JA NAZVATI i nadam se da ces pristati

Nije mi internet radio ovih dana. Mozes li mi reci ukratko sta bi ja tu konkretno mogla raditi. :D
 
Uglavnom nisu problem ni vlasnici pasa ni psi, nego balkanski kromanjonci koji ne razumeju svrhu cuvanja zivotinja ako ne mozes da ih pred bozic sredis i strpas u zamrzivac!!!!! Ako ne moze da se upregne da ore ili da se zakolje ne treba nam!
"U zemlji seljaka na brdovitom balkanu" - kako rece Desanka Maksimovic.
Sigurna sam da se ni jedan vlasnik psa koji je neminovno i ljubitelj prirode i zivotinja ne bi bunio da odvoji novac za jadne, napustene i napacene zivotinje.
I zasto je tolika frka oko ciscenja izmeta. Za ciscenje grada zaduzena je gradska cistoca koju svi placamo. Pominjali ste nemacku, nisam bila i nisam sigurna kako je tamo regulisano. Ja sam zivela u parizu, svi vec znate da su francuzi poznati po velikom broju ljubimaca. Tamo postoje mini vozila za ciscenje iskljucivo pseceg izmeta koji su kroz moju ulicu (trotoar) prolazila ujutro u 8,30 i uvece posle 9. Nisam sigurna da li su i preko dana. Postoje i ogradjeni parkovi za decu gde je psima zabranjen ulaz da bi deca mogla da se igraju. U neogradjenim parkovima, gde je za pse dozvoljeno, postojale su kesice sa znakom na kome je pisalo "ja volim svoj kvart i ja cistim". Dakle sve je na dobrovoljnoj bazi. I onda dodjem u beograd, na periferiju, izvedem kucu na livadu velicine par hektara, u blizini ibarske magistrale, kuca cucne, a deda psihopata, pocne da vice priblizavajuci mi se uzurbano recima "Je'si ti cula za novi zakon? Ne sme pas da sere! Jel cujes ti mene? Ne sme pas da sere!!!" Pritrci i udari me pesnicom!?!?!?! Srecom, na u prolazu je bio neki momak koji je dotrcao i spasao me budale. Posle toga komsija u zgradi u kojoj zivim preti da ce da me ubije jer ne mogu ja da drzim "dzukelu u njegovoj zgradi". Pretnje su se nastavile, milicija mu je oduzela pistolj..... podnela protiv njega i krivicnu i prekrsajnu prijavu, ali covek je lud. Ma to i nije covek to je beda ljudska!
Ljudi sta se desava?!?!?!?
Otkud toliki kreteni?
I zasto ne gledaju svoj zivot i svoja posla nego da li neko ima kera i da li taj pas sere. Ja svakodnevno u parkovima u centru vidjam ljude kako cuce u zbunju. Decu se ni ne trude da sklone u zbun nego po sred parka. Ako neko misli da je ulica prljava, neka zove gradsku cistocu!
Ja sam odrasla sa zivotinjama i volim zivotinje. Imala sam i zeke i papagaje i kuce i mace... I znam da cu uvek imati nekog ljubimca i da ce moja deca rasti sa zivotinjama i tako biti srecnija, uciti sta znaci ljubav, odgovornost, sreca i tuga ...
Neko je rakao da je grad za ljude a ne za zivotinje. Sta hoce da kaze da je ljudska rasa superiorana i ima ekskluzivno pravo na ovu planetu. Hajde i ptice da oteramo sa neba. Pa i one seru po ovom usranom i smrdljivom gradu.
Iskreno mi je zao svih maloumnika koji tako misle.
 
ne razumem. nemam nista protiv zivotinja, ali pitam se sta je cudno u tome sto ljudima smeta psece gov.no na ulici? i zar je u redu da vlasnik psa ostavi isto gradskoj cistoci koja ce ko zna kada naici? i kako ja nikada nikoga nisam videla kako cuci iza zbuna, pa jos u centru grada? :?
 
Jedna stvar je kad pas obavlja nuzdu u centru grada, a druga kad je na periferiji gde ima zelenih povrsina koliko hoces. A ne znam kako nisi nikoga videla da obavlja nuzdu u gradu, izgleda ne obracas paznju. Moja mama koja je radila kod slavije u Beogradskoj ulici, svaki boziji dan je vidjala ljude kako pisaju i s.eru u malom dvoristancetu izmedju zgrada. E bre, sam centar!!
 
Interesuje me da li ovde ima članova Orce ... kakvi su utisci .... da li su angažovani .... čime se bave ... kako pomažu?

Ja bih se učlanila, ali me zanima koliko je organizacija ozbiljna i koliko se zaista može nešto uraditi za te životinje .....
 
Ja nisam clan, ali mogu da ti kazem sta sve rade tj nista ni ne rade, bolje volontiraj kad vec zelis da pomognes nekoj drugoj org ili azilu, kojima zaista trebaju volonteri i neko ko ce bar pola sata biti sa zivotinjama.
 
Ja nisam clan, ali mogu da ti kazem sta sve rade tj nista ni ne rade, bolje volontiraj kad vec zelis da pomognes nekoj drugoj org ili azilu, kojima zaista trebaju volonteri i neko ko ce bar pola sata biti sa zivotinjama.

I ja sam clan,...ali koliko sam cula da su ORCU ukinuli jer nije ispunjavala obaveze prema zivotinjama i da su pare trosili uzalud.

Meni je zao sto u mom gradu nema tako nekih volontera za zivotinje i lutalice,..na zalost toga nema kod nas....
 
i bez clanstva mozes sama da uradis mnogo.kao mnogi na ovom forumu,nadam s eda ce se javiti..nisu clanovi ni jedne organizacije a pomazu mnogo.ukljuci se..
nemoj da ti drugi kroje sta da radis.posavetuj se i radi..
 
I meni je žao, ali ja sama pomažem kad sretnem na ulici psa ili macu a sa udruženjima nemam baš lepo iskustvo. Znači ako u tvom kraju ima pasa kojima treba tvoja pomoć a bar da možeš vode da im daš daj im.
Evo jutros sam se vraćajući sa pijace srela jednu kucu i pošto sam kupila granulice za svoje pse ja sam dala malo i jednoj kuci koju prvi put vidim a u pogledu sam joj videla da je dobra i iz ruke mi je jela.
Bar malčice sam joj ulepšala dan.
 
ja hranim sve ulicne pse u komsiluku,nista od hrane se ne baca,nekada podgrejem(kada je nesto kuvano) ili samo skupim koske i odnesem im i svi su divni i ogromni i veliki i dobri i neverovatene su maze...cak i kada laju masu repom a stvarno su neverovatno veliki...desava mi se da luatlici kupim nesto da klop,pljeskavicu ili limenku hrane ako ima u blizini ali mi je jako tuzno kada odlazis od njihneke krenu za tobom a neke kao da su navikle pojedu,izmaze se i odu svojim putem...razmisljala sa o volontiranju u nekoj od organizacija ali sam se jednom prilikom uzasno razocarala u neke volontere tako da sam odustala od toga i sto neko gore rece mnogo mozes da pomognes i ti sam samo ako zelis...
 

Back
Top