temp CPU

gost 30064

Elita
Poruka
16.623
na ploci kt4v iam 2000+ amd athlon

kada ne igram igrice temp mi je 53-55 stepeni,a kada igram oko 60...i tako 4 godine ja pricam drugu,on kaze da ga teram u servis jer je prevelika temp...treba da ga teram??? i ako zna neko usput,koje je meni kako li se kaze ono,socket a ili sta vec? da znam da kad menjam qler da trazim odgovarajuci...pozz
 
Soket A ili 462.Za pocetak,kupi i promeni pastu ispod kulera.Jel imas box kuler ili neki drugi.Box ti je fabricki kuler.Pre zamene paste moras da ocistis staru,ako je box onda imas tzv zvaku koja se malo teze cisti,koristi plasticnu spahtlu ili nesto slicno da ne ostetis metal,mada mozes i sa krpom ako te ne mrzi da zuljas par minuta.Obavezno ocisti i procesor.Pastu ti je najlakse da naneses prstom ali u tankom sloju,ako stavis previse napravices kontra-efekat.
Ako kupujes nov kuler,uz njega bi trebala da ide i kesica ili spric sa pastom.
 
temperatura od 60 C je skroz normalna u full load-u shto znaci kad igrash neku zahtevnu igricu....
Probaj da ochistish cooler od prashine i zameni pastu kao shto spinx kaze i dobichesh koji stepen manje ( oko 5 C ) ali rezultati nece biti odmah vidljivi posto je pasti potreban rok od nekoliko dana ( rada PC-ja ) da vidish njene rezultate....
 
*P*A*B*L*O*:
temperatura od 60 C je skroz normalna u full load-u shto znaci kad igrash neku zahtevnu igricu....
Probaj da ochistish cooler od prashine i zameni pastu kao shto spinx kaze i dobichesh koji stepen manje ( oko 5 C ) ali rezultati nece biti odmah vidljivi posto je pasti potreban rok od nekoliko dana ( rada PC-ja ) da vidish njene rezultate....


ja sam skinuo tu pastu pre...ja vidim nesto masno,reko kad li se to navuklo.... e bemu misha sam glup :D
 
Naravno da nisi trebao...al sta je tu je...(cudi me da ti procesor nije crko leti)Znaci kupi pastu , lepo ocisti procesor i onaj metal ,stavi tanko pastu i to je to.....
 
damnjan:
na ploci kt4v iam 2000+ amd athlon

kada ne igram igrice temp mi je 53-55 stepeni,a kada igram oko 60...i tako 4 godine ja pricam drugu,on kaze da ga teram u servis jer je prevelika temp...treba da ga teram??? i ako zna neko usput,koje je meni kako li se kaze ono,socket a ili sta vec? da znam da kad menjam qler da trazim odgovarajuci...pozz

to je sasvim normalna temperatura...uzivaj i ne diraj nista, osim sto bi bilo dobro da izduvas racunar...
 
srpchitj bi odma nesto dirao, prepravljao, pravio od stojadina mercedesa...sacuvaj nas Boze srpskih majstora...sta srbenda uzme u ruke to vise nikad ne proradi!
 
mogu ti reci da leti je zajebano bilo i do 65 dogura bemu CPU a koji qler da "metnem"? tedo kupim neki 50jura neki sto ima da se podesava brzina...al nema za moj socket i josh nesto mi cudno tu: kaze ima 2500rpm,a moj ima 5000rpm....a onaj 50e a moj box fabricki .... kako to u pola manje rpm-a,a tako dobar...zna li neko...
 
damnjan:
mogu ti reci da leti je zajebano bilo i do 65 dogura bemu CPU a koji qler da "metnem"? tedo kupim neki 50jura neki sto ima da se podesava brzina...al nema za moj socket i josh nesto mi cudno tu: kaze ima 2500rpm,a moj ima 5000rpm....a onaj 50e a moj box fabricki .... kako to u pola manje rpm-a,a tako dobar...zna li neko...
Zato što hladnjak na tom kuleru od 50 evra je bolji i brže disipira (oslobađa) toplotu.
 
Temperatura procesora ubedljivo ima najvise postavljenih tema na hardveru i ja na skoro svakoj napisem da moj Athlon 2500 sa barton jezgrom ima ubedljivo najvecu temperaturu na svetu medju procesorima: 50C u mirovanju i oko 78 - 83 C pri najvecem opterecenju. Jednom je pasta iscurela i dostigao je preko 100 C ( tako je pisalo na upozorenju ) i ploca je iskljucila kompjuter. Procesor i dalje radi bez problema. Ne interesuju me nikakvi superkuleri jer cu uskoro kupiti novi kompjuter, sadasnji inace ima 10 ventilatora u sebi. Mozda bi valjalo postaviti lepljivu sa svim ispovestima i utvrdjenim temperaturama AMD procesora, cisto da se ljudi hlade tesenjem.
 

Back
Top