imam a neznam

ponebo

Obećava
Poruka
59
Imam masine za proizvodnju prehrambenih proizvoda.Znam da napravim i pravio sam puno toga(napolitanke ,ratluke cajno pecivo,oblande,domace kolace puno vrsta.)

Imam prodaju a neznam kako da dobijem svoje pare od prodatog.

Stao sam.

Ima li neko pametan predlog
 
Imaš prodaju, a nemaš pare? Biće da nemaš prodaju, jer bi inače bilo i para, jer je prodaja razmena dobara (usluga) i novca. Dakle, prodaje nema. Zašto je nema, teško je odgovoriti dok ne napišeš bar neki detalj više od onoga što si do sada napisao.
 
bojan p:
Imaš prodaju, a nemaš pare? Biće da nemaš prodaju, jer bi inače bilo i para, jer je prodaja razmena dobara (usluga) i novca. Dakle, prodaje nema. Zašto je nema, teško je odgovoriti dok ne napišeš bar neki detalj više od onoga što si do sada napisao.


Covek ima prodaju ali nema realizaciju, tj. ne uspeva da naplati potrazivanja od onih kojima je dobavljac.
A za coveka koji je postavio temu, evo predloga:idi preko manjih trgovinskih lanaca gde ti direktno ugovaras sa gazdom,p a vidi da ti neko da kesh odmah, a dobije robu povoljnije, samo da se krene,odnosno da ti proizvodnja bar smanjuje gubitak , ako ne moze da stvara dobitak, pa onda dalje...
A i veliki trg.lanci zavrcu velike proizvodjace tako da to je ovde normalno imati prodaju a nemati pare. milioni se duguju, samo naravno, uvek najgore prodju manji
U deltu mozes da uletis, ali prvo punjenje objekata im radis gratis,sto opet znaci trebaju paretine da bi se krenulo, plus da bude konkurentan proizvod.

Kako sam pomog o , bolje da nisam :-D
Srecno!
 
zzzzzzz:
Covek ima prodaju ali nema realizaciju, tj. ne uspeva da naplati potrazivanja od onih kojima je dobavljac.
A za coveka koji je postavio temu, evo predloga:idi preko manjih trgovinskih lanaca gde ti direktno ugovaras sa gazdom,p a vidi da ti neko da kesh odmah, a dobije robu povoljnije, samo da se krene,odnosno da ti proizvodnja bar smanjuje gubitak , ako ne moze da stvara dobitak, pa onda dalje...
A i veliki trg.lanci zavrcu velike proizvodjace tako da to je ovde normalno imati prodaju a nemati pare. milioni se duguju, samo naravno, uvek najgore prodju manji
U deltu mozes da uletis, ali prvo punjenje objekata im radis gratis,sto opet znaci trebaju paretine da bi se krenulo, plus da bude konkurentan proizvod.

Kako sam pomog o , bolje da nisam :-D
Srecno!
To može samo da se zove prodaja, ali nije prodaja. Prodaje je ako robu koju si distribuirao naplatiš u dogovorenom roku ili uz neko minimalno kašnjenje.
 
Rođaku koji radi šampinjone nudili su da puni market, kad ih je pitao jel to znači da bi on trebao da ih kreditira, na potvrdan odgovor im se zahvalio...
Čak su mu savjetovali da uzme kredit, robu da isporučuje dnevno, a oni odlučuju koja je klasa itd. Uglavnom čovjek nastavio da radi kao i do sada, a u te tržišne utakmice neka ulijeću neki drugi.
 
To sa palicom je tesko primenjivo za velike sisteme posto sa onim kojim sklapas posao on ne placa. Onaj sto placa do njega nije stigao racun i to se razvodni do bola. Mora da se iskuka neko obezbedjenje placanja: menica ili ugovor a na rec, jaaaako tesko se naplacuje.
 
intra:
Rođaku koji radi šampinjone nudili su da puni market, kad ih je pitao jel to znači da bi on trebao da ih kreditira, na potvrdan odgovor im se zahvalio...
Čak su mu savjetovali da uzme kredit, robu da isporučuje dnevno, a oni odlučuju koja je klasa itd. Uglavnom čovjek nastavio da radi kao i do sada, a u te tržišne utakmice neka ulijeću neki drugi.
Ovo uopšte nije tržišna utakmica, već ucenjivačka politika koju primenjuju svi trgovinski lanci pre svega oni koji prodaju prehrambene proizvode. Kod prehrambenih proizvoda to je i relativno lako izvesti jer oni ima roku trajanja koji kada istekne... robu možeš samo da baciš. Sa ostalim proizvodima to malo teže ide, ali oni politiku ne menjaju, a proizvođač neka plasira robu onako kako ume i zna.
 
Bez uvrede Nista novo.Sustina se svodi da ne postoje zakonski uslovi ,ili jos bolje receno ,ja ih ne vidim
za korektno poslovanje.Par stvari trba imati u vidu:
-Nekom ko ti duguje pripretis odmah te strpaju u zatvor.(procitajte clanak o sinu Zorana Lilica)
-Sudstvo postoji ali je postenije da ga nema
1.-da ga nema ja bih mogao da pretim ili da platim pa da dobijem svoje pare
2.-posto ga ima ja ne smem da pretimnego moram da platimsudsku taksu koja nije mala a neznam dali cu dobit svoj novac.U kratkim crtama opisujem postupak na sudu.
a.-2001 godine tuzim Firmu Malina Vranje zbog ne placenog racuna .Svi papiri korektni.
na prvom sudjenu malina se ne pojavljuje
na drugom sudjenju poslali su dopis da su sluzbeno odsutni
na trecem sudjenu trazili su da se promeni lokacija zbog nove teritorijalne nadleznost u sudjenju
U leskovcu na prvom sudjenju se ne pojavljuju
na drugom sudjenju salju papir da su sluzbeno odsutni
na trecem sudjenju pojavljuju se i sudija Nadezda donosi presudu u moju korist
Malina izjavljuje zalbu i trazi vestacenje racuna
Visi sud donosi resenje u moju korist
Mladen Dinkic reformise banke ziro racuni postaju tekuci racuni a firme dobijaju pib
Sud ne moze da naplati jer nezna novi tekuci racun i nezna pin i maticni broj i o tome nas obavestava posle sest meseci.
Uspevamo u prvo vreme uz mnogo muka da obezbedimo nove podatke i dostavljamo sudu
Para nema ustanovljavamo da je firma u blokadi od 2002 godine
Pronalazimo plac koji je na ime firme i trazimo da se isti otudji radi naseg namirivanja duga
Vlasnik firme Maline umire nasledjuje ga sinNasledjuje zgradu na nekoliko spratova i ostalo
formira novu Malinu a staru malinu gasi
obicni sudija nadezda postaje presednik suda.
Molio sam za pravdu ali jos uvek nista nije odgovorila .
2004 godine imam ne naplaceno blizu 2 000 000 duga .Nikog nisam tuzio poucen firmama
tipa Malina Vranje ,Pomoravlje Trstenik ,Bajka Pancevo ...... (slicni fazoni)
2006 posle ideje Otpustio radnike ,konzervirao masine ,i pitam se sta da radim
 
Da, zaista ništa novo, ali si trebao da primeniš drugačiji način prodaje poučen iskustovm sa prvom firmom koju pominješ i sudovima. Neke od njih su raspitivanje o firmi s kojom planiraš da posluješ, avansno plaćanje (delimično ili u celosti), u početku saradnje isporuka samo ograničene količine robe, ...
 
Zavisi od tebe i šta hoćeš. Ako si naučio, onda ne razumem kako ne znaš da dobiješ pare od prodatog. Primeni naučeno. Uvek je bilo i biće firmi koje se bave prevarom, te o tome uvek moraš da vodiš računa.

Da li je tema kako da naplatiš dugovanja ili kako da organizuješ prodaju?
 
Mislim da vecina ucesnika koji uzimaju ucesce u ovoj temi, neozbiljno diskutuju nedajuci nikakav doprinos temi, da li zbog nestrucnosti, zbog neiskustva ili lose namere, ali od takvih diskusija ovom postenom privredniku koji se pozalio niko nije nista pomogao. Nadam se da je ovo objektivno. Ljudi pomazimo jedni drugima da bi nam sutra bilo bolje, ali stvarno pomazimo jedni drugima a ne samo formalno.Jedino tako dobro moze da pobedi zlo. Jedino tako mozemo iskoreniti negativne drustvene pojave od kojih je samo jedna, nezakonito poslovanje, kradja, prevara, neplacanje racuna za preuzetu robu itd.

Voleo bih da mi ovaj covek dostavi listu svojih duznika i kracu informaciju za svakog duznika i njegov dug, pa da vidim sta mogu da ucinim za njega onako prijateljski. Ako mu budem pomogao da naplati bar jedan oid pomenutih dugova, bicu zadovoljan.

Mislim da ne treba da oprosti ovako ogromne dugove i da treba da se jos vise angazuje na njihovoj naplati insistirajuci na prinudnim oblicima naplate. Zakon to dozvoljava.

A u buducem poslovanju treba da razradi jasnu proceduru verifikacije novog poslovnog partnera u prodaji svojih proizvoda. Preventiva je vaznija od terapije, ali je i uprkos najboljoj preventivi, vrlo vrlo cesto je neophodna i terapija. Ali bez profesionalne preventive je nemoguce. To se vidi i iz ovog slucaja. Pozdrav svima.

Na pitanje, sta sad, odgovaram, nastavi sa proizvodnjom najprofitabilnijih proizvoda i njih plasiraj lokano kod proverenih kupaca koji su ti i do sada redovno placali. Radi sa minimalnim troskovima , blago iznad praga rentabilnosti i sa novim verifikovanim platezno sposobnim kupcima polako povecavaj obim proizvodnje.

Za svaki od proizvoda koji radis potrebno je uraditi i odgovarajuce precizno lokalno istrazivanje trzista, sta konkurencija nudi i pod kojim uslovima, da bi video sta mozes da ponudis, koje uslove placanja, koju kolicinu itd. I konkurencija verovatno ima iste probleme kao i ti ali ih malo uspesnije resava, kako , e to treba videti fokusiranjem konkretne trzisne situacije.

Rasha iz Nisa
 
kao što imaš proizvodnju, pa održavanje mašina, pa knjigovodstvo... tako moraš imati i finansijsku
službu i službu naplate. (od veličine preduzeća zavisi da li će ovo raditi jedan čovek ili više njih...
puno radno vreme ili manje...)
Sve približno funkcioniše na sledeći način:
Sa kupcima imaš dogovorene rokove i način plaćanja.
Tvoja osoba zadužena za naplatu prati stanje uplata i zove telefonom finansijsku službu kupca
koji vam duguje novac, sa najnormalnijim pitanjem: dugujete pare - kada mislite da platite?

Tu se dogovara isplata (obično se ovako data obećanja poštuju).
Ukoliko ni posle više ovakvih poziva ne dođe do isplate, obično se zapreti utuženjem. Ovde je najčešće dovoljna samo pretnja.

Takođe, kupcima koji ne plaćaju, ne isporučuješ robu!
Ukoliko kasne sa plaćanjem, ali na kraju ipak plate, na tebi je da odlučiš šta radiš

Za one najbezobraznije uvek postoji i mogućnost utuženja. Tada mu lepo sud blokira račun i
skine pare i za dug i za zateznu kamatu, pa još i za sudske troškove...


U Srbiji je praksa da se manjim (''nepouzdanijim'') kupcima, kao što su razni STR-ovi i SUR-ovi
roba daje na odloženo samo uz potpisanu blanko menicu (izdavanje menice bez pokrića
povlači za sobom i krivičnu odgovornst, pa te boli uvo da li kupac ima para na računu ili ne).

Dešava se takođe, da sa propala firme ugasi, ''malkice'' promene ime i nastave najnormalnije da posluju,
kao da nikome ništa ne duguju.(to su najčešće preduzeće organizovana kao d.o.o.)
Zato obrati pažnju i na najmanje promene u imenu firme sa kojom posluješ npr. ako firma
koja se zvala "ABVG" Company d.o.o. sada zove ''ABVG Company'' d.o.o. zapitaj se zašto...

I zapamti: Ko ne plati na mostu platiće na ćupriji, da si na vreme zaposlio nekog da ti radi ovaj posao sada ne bi bio u buli
 

Back
Top