eksterni hard disk ili flash

ja nesto sumnjam da je nasao za 5000 din. :lol:
Narocito sto ne znam ni za jedan transcendentov model koji je ispod nekih 130€ a da ne govorim o tolikom kapacitetu. Kazi adresu da i mi obicni smrtnici nabavimo to cudo po toj ceni :lol:
U svakom slucaju mali je, zgodan i preporuka.
Obrati samo paznju. Ti modeli nekad umeju da se prodaju samo kao "kuciste" za HD i da cena od 5000 nije samo cena "kucista" na koju ide i cena HD-a.
 
TRANSCEND
HDD TRANSCEND STOREJET 40 GB 2.5' ALUMIN. BLUE TS40GSJ25B
5,310.19 Din. (sa PDV-om)
 

Prilozi

  • imgview.jpeg
    imgview.jpeg
    3,9 KB · Pregleda: 6
vecina domacih firmi laze da ih ima. ja sam skoro kupovao externi hdd, i tog transcenda nije bilo nigde ni za koriva. pa sam uzeo u imtelu fijoku plus 80 gb WD hdd. pazi, prednost hdd-a nad flasom ti je sto nemoras da se brines sta prebacujes. slike prebacuje bar 5 puta brze od flasha. za extra male slike tipa 5-10 kb, brzina transfera mi nikad nije padala ispod 1.6 MB/s dok kod flasha mozes samo da sanjas o tome. Brzina prebacivanja normalnih podataka na hdd-e je oko 18 MB/s sto dostizu neki flashevi ali ne oni koji kostaju u rangu mog hdd-a i nisam siguran da li ih uopste ima kod nas. Brzina citanja je oko 19-25 MB u zavisnosti sta kopiras. E sad, sto se tice konkretno tvoje dileme, ovim hdd-ovima tj fiokama je u principu dovoljan 1 usb, ali ja volim da ipak trpam i usb napajanje, cisto sigurnosti radi. Znaci ako ti nesmeta da nosis fioku ( koja staje u zanjdi dzep od farmerki ) i da pazis kako rukjes sa njom ( da ti ne ispada ) onda ti je moja preporka fioka+hdd. A ako te mrzi sve ovo i transfer (tacnije pisanje ) ti nije tolki problem, moj savet ti je Flash Voyager 4 gb. imas ga u imtelu za nekih 60-65 e.
 

Back
Top