KADA BORBA PRESTAJE???

milckych

Zainteresovan član
Poruka
150
Kada znate da je nesto nepovratno izgubljeno i da se za to nema vise svrhe boriti???
Ovo se odnosi na sve aspekte zivota,mada se mozete bazirati i samo na jlubav,ako to zelite...Ako vas je ovo pitanje zaintrigiralo i ako mislite da ima smisla-pisite!Pozz!!!!! :-)
 
Ukoliko imam cilj da se borim za nekoga koga zelim da imam....to je druga vrsta borbe (u kojoj nisam bas dugo odustala ili izgubila)...
Ukoliko se borim za bolju vezu...boricu se dokle god mislim da ima vrednost. Ukoliko osoba pored mene nema zelju za borbom kao ja...odlazim...i onda se borim da preguram losh period...I onda sve iz pocetka...Kako god da okrenesh non stop se borim... :)
 
Ja imam malo drugaciji stav. Po meni je sve borba. Ljubav npr. kao sama ne moze da opstane bez borbe (mozda je borba prejaka rec, ali ja to definitivno tako nazivam). Pod tim ne podrazumevam da trebamo ni da pomislimo da menjamo nekog. Pod tim podrazumevam borbu za bolji odnos, bolju komunikaciju...kompromis...bla bla...ima toga dosta...
Takodje smatram da covek ponekad treba da odstupi od svojih stavova (znaci ne karaktera nego stavova), i prihvati tudje u cilju sopstvenog napredovanja. Ceo zivot se borimo, menjamo i ucimo...Dokle god volim sebe...ne prestajem da se borim...za neke svoje ciljeve...
 
Butterflies And Hurricane:
Ukoliko imam cilj da se borim za nekoga koga zelim da imam....to je druga vrsta borbe (u kojoj nisam bas dugo odustala ili izgubila)...
Ukoliko se borim za bolju vezu...boricu se dokle god mislim da ima vrednost. Ukoliko osoba pored mene nema zelju za borbom kao ja...odlazim...i onda se borim da preguram losh period...I onda sve iz pocetka...Kako god da okrenesh non stop se borim... :)


Ili ja tebe pogreshno razumem, ili ti mene ne citash dovoljno pazljivo...
 
milckych:
Kada znate da je nesto nepovratno izgubljeno i da se za to nema vise svrhe boriti???
Ovo se odnosi na sve aspekte zivota,mada se mozete bazirati i samo na jlubav,ako to zelite...Ako vas je ovo pitanje zaintrigiralo i ako mislite da ima smisla-pisite!Pozz!!!!! :-)

Ovo pitanje me uopste nije zaintrigiralo i svaki odgovor na ovu temu je u potpunosti besmislen kao ovo moje proseravanje... ali i pored toga napisacu nesto na ovu temu... borba prestaje... sad!
 
Hm... Borba nikad ne prestaje... samo se mozda presaltavamo iz jedne u drugu... A, kad treba da prekines jednu? Pa valjda kada shvatis da to sto si izgubio i ne treba da pripada tebi... ili da vise nije vredno toga.. ili da je drugi '' takmicar'' odustao...Sama borba je odlicna stvar.. pa cak iako je izgubis ili istupis iz nje... Ne bi bilo zanimlivo dobijati sve na "izvolte"... ili odmah odustajati pri prvoj prepreci... Samo ponekad primetim da sam u pogresnoj bici... obicno kasno ( ... when you get what you want but not what you need.. sto bi rekli u pesmici )
 
Neko je rekao da je izgubljeno samo ono čega se odreknemo... Moj tata ima teoriju da ništa nije izgubljeno dok je čovek živ i zdrav... I ima istine u tome... Ma sve je to život, i kada se izgubi ono što je vredelo, i kad se izgubi nešto bezvredno i besvrhovito... Ma život je jedna velika, neprestana borba... Evo, ja se, na primer, borim sa samom sobom, i nikako da dobijem pobednika... ;)
Jednom mi je to jedan momak rekao da su najveći generali bili najveći ne zato što nisu izgubili nijednu bitku, već što su umeli da podnesu i poraz i nastave dalje... U nekim slučajevima čak i poraze pretvarali u pobedu... Bilo mi je simpatično takvo viđenje stvari i zapamtila sam...
Ne znam na šta se mislilo kad je tema postavljana, ali ja pokušah da odgovorim najopštije...
 

Back
Top