rivalstvo...

Mislim da ljudi vole rivalstvo i zato sto pobedjuju, a i zato sto im pruza mogucnost da oprobaju svoje snage i da vide gde su.

Rivalstvo moze biti podsticajno ako je umereno. Mada cesce ga vidjamo u njegovim ruznim oblicima.

Nesto u nama nas nagoni da se iznova i iznova dokazujemo okolini i na taj nacin.

Sujeta. Strah. Osecaj da nismo dovoljno dobri.

Rivalstvo je, naravno, privlacnije ukoliko su nase sanse za pobedu vece.
 
uzbudjenje takmichenja...davanje sve od sebe zarad visheg cilja...zarad uspeha!...biti prepoznat kao prvi i najbolji je sjajno...ali samo uzbudjenje koje natjecanje nosi za mene je pravi stimulans!...

didulidu diiiii
 
gossca:
Mislim da ljudi vole rivalstvo i zato sto pobedjuju, a i zato sto im pruza mogucnost da oprobaju svoje snage i da vide gde su.

Rivalstvo moze biti podsticajno ako je umereno. Mada cesce ga vidjamo u njegovim ruznim oblicima.

Nesto u nama nas nagoni da se iznova i iznova dokazujemo okolini i na taj nacin.

Sujeta. Strah. Osecaj da nismo dovoljno dobri.

Rivalstvo je, naravno, privlacnije ukoliko su nase sanse za pobedu vece.
jel stvarno tako mislis? zasto mislis da nas nesto u nama nagoni da se iznova i iznova dokazujemo okolini i na taj nacin?
 
Rekoh ti, mislim da se ljudi dokazuju i na taj nacin iz razlicitih razloga: sujete, straha, osecaja da nisu dovoljno dobri.

Cilj je pobedom steci odobravanje, pohvalu, osecaj uspesnosti.

Rivalstvo je ok, ako je umereno.

Lose je stalno biti u rivalskoj igri, kao sto je los i potpuni nedostatak rivalstva.
 

Back
Top