Pogresna drzavna politika u vezi Kosova

ratnistrateg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
416
Svakodnevno podilazenje clanicama NATO pakta, ulizivanja i diplomatska putovanja na vecere Draskovica i Tadica dale su još jedan u nizu negativan rezultat!

Podilazilo se pored svega i rasprodajom Srbije za bagatelu, davanjem prioriteta i dovodjenje kompanija iz drzava NATO pakta itd.

Gospodin Tadic je pre izbora izjavio (u prevodu) da samo ako njega narod izabere onda ce Srbija imati koristi od NATO pakta u protivnom ako dodju radikali onda ce biti lose (tj. ovo sto se upravo dogodilo)!!!!

Rezultat svega toga je ispod:

-------------------------------
SPR:NATO-KOSOVO-STATUS
SHEFER: SVE ČLANICE NATO-A PODRŽALE AHTISARIJEV PLAN


19:37 BRISEL, 27. marta (Tanjug) - Generalni sekretar NATO-a Jap de Hop Shefer izjavio je danas u Briselu, neposredno po završetku sastanka Severnoatlantskog saveta o Kosovu, da su sve članice Alijanse danas prvi put složno podržale predlog specijalnog izaslanika UN Martija Ahtisarija.

„Najvažnija poruka sa današnjeg sastanka jeste da su saveznici sledili stav predsedništva Evropske unije i generalnog sekretara UN Ban Ki-Muna te pružili punu podršku Ahtisarijevom predlogu”, izjavio je Shefer u razgovoru s novinarima.

„O ovom pitanju imamo konsezus”, dodao je. „Danas smo po prvi put podržali ne samo Ahtisarijeve napore, već i njegov predlog”.

Shefer je, takođe, rekao da su, na današnjem sastanku, predstavnici svih članica NATO-a istakli da „nema potrebe da se u Savetu bezbednosti UN preterano žuri” kad je reč o odlučivanju o Ahtisarijevom predlogu, ali i da „nema potrebe da se preterano odugovlači”.

Sastanku Severnoatlantskog saveta prisustvovao je i podsekretar u američkom Stejt departmentu Nikolas Berns koji je članice Alijanse brifovao o stavu SAD - podršci „nadgledanoj nezavisnosti” koju je predložio Ahtisari.
------------------------

Tadicu dajte ostavku posto vasa politika i sva zalaganja nakon ovoga gube SAV smisao!

Vasa politika tj. vanjska politika DS-a je izgubila smisao nakon ovog saopstenja amerikanaca!

Izigrani ste kao i desetine pre vas, pristali ste za nekoliko miliona dolara prodati Srbiju u nadi da ce NATO kompanije stiteci svoja ulaganja i investicije stati na stranu Srbije.

Sada se kristanlo jasno vidi da je to bila totalno pogresna procena! Upravo ono sa cim ste pretili u slucaju da SRS dodje na vlast, desilo se bas vama!
 
Drugim recima hteo si da kazes hajde da se pozdravimo sa Kosovom. Kazi iskreno, nemas sta da krijes.

Milosevic je jos tada video sta NATO hoce a Tadic tek pre neki dan. Tadic nije shvatio da NATO ne zanima Srbija ni srpska ekonomija posto su one totalno neprimetne i neuticajne za njihovu ekonomiju.
NATO je hteo samo jedno a to je vojno prisustvo u regionu za finalni obracun sa Rusijom i Kinom. To je sustina problema i Iraka i Irana i Afganistana i Srbije. Pokusano je i sa Ukrajinom ali za sada neuspesno.

Kako got okrenes nakon ovoga politika Borisa Tadica je ostala bez daljnjeg smisla. On sada mora da menja citav koncept politike inace ako i dalje nastavi da gaji nadu u NATO onda ce proci kao i SPO.
 
ratnistrateg:
Drugim recima hteo si da kazes hajde da se pozdravimo sa Kosovom. Kazi iskreno, nemas sta da krijes.
Treba zbog mirne savesti pokušati do kraja šta se može, ali inače ne vidim kako može biti drugačije
ratnistrateg:
Milosevic je jos tada video sta NATO hoce a Tadic tek pre neki dan. Tadic nije shvatio da NATO ne zanima Srbija ni srpska ekonomija posto su one totalno neprimetne i neuticajne za njihovu ekonomiju.
NATO je hteo samo jedno a to je vojno prisustvo u regionu za finalni obracun sa Rusijom i Kinom. To je sustina problema i Iraka i Irana i Afganistana i Srbije. Pokusano je i sa Ukrajinom ali za sada neuspesno.
Da je Milošević gledao daleko, ne bi bili tu gde smo. Stvarno, hoćeš li mi odgovoriti na pitanje, šta bi bilo drugačije da je čika Toma vodio stvari?

JABUCHILO:
rec je o tome da bi zakljucak bio isti, ali vlast ne bi vonjala na popisano kuche, a biraci se ne bi osecali kao iznapasane ovce.
Pa tu se pre svega radi o tome koliko je ko očekivao, pošto sam ja davno tvrdio da su naše akcije tamo upropašćene još za vreme Miloševića, ne osećam se ''iznapasano.
 
ratnistrateg:
Svakodnevno podilazenje clanicama NATO pakta, ulizivanja i diplomatska putovanja na vecere Draskovica i Tadica dale su još jedan u nizu negativan rezultat!

Podilazilo se pored svega i rasprodajom Srbije za bagatelu, davanjem prioriteta i dovodjenje kompanija iz drzava NATO pakta itd.

Gospodin Tadic je pre izbora izjavio (u prevodu) da samo ako njega narod izabere onda ce Srbija imati koristi od NATO pakta u protivnom ako dodju radikali onda ce biti lose (tj. ovo sto se upravo dogodilo)!!!!

Rezultat svega toga je ispod:

to je rezultat politike PRE 2000....ovo je sad samo naplata...
a ti se slobodno pravi lud, i razmisljaj kako to nije tako...
 
prozapadna politika srbije na celu sa demokratama je totalni promasaj.

srbija time nije dobila ama bas nista, zapad nas i dalje tretira kao porazenog i okupiranog neprijatelja.

nikada ne gledajte sta vam neko prica, vec sta vam radi.

da li je ijednoj drzavi u evropi okupiran deo zemlje i oduzeto 15% teritorije? Ja koliko znam nije.

to je dokaz da je zapad u osnovi antisrpski i antipravoslavan, da zeli da unisti SRbe i svede nas na granice beogradskog pasaluka.

Neki "Srbi" tj srpske kukavice, domaci izdajnici i strani placenici, se sa time mire, a neki drugi Srbi nisu spremni da Albanija bude do Kopaonika i spremni su protiv toga da se bore i ratom.

Poenta svega jeste da je Tadiceva politika totalni promasaj , sto se tice interesa Srbije i da on zbog toga treba da snosi odgovornost i odgovara.
 
taja:
a jel ti lija rekla i da je pitanje kosova 'staro' sedam godina :shock:


...kosovo je starije, g-djice, i mogu da shvatim da su pomenuti krivi za ono pre 2000-te, al sto ovi potonji ne uradise nista vec se pravdaju time kako je sve upropasteno pre njih...gde su ti vajni prijatelji koji nas bombardovase, kosovo uzese, a potonji bi nadasve da nas sa sve nima u njihovo dupe zavuku...moj je izbor da im svima kazem-nosite se u tri...
 
bogibatina......kosovo je starije, g-djice, i mogu da shvatim da su pomenuti krivi za ono pre 2000-te, al sto ovi potonji ne uradise nista vec se pravdaju time kako je sve upropasteno pre njih...gde su ti vajni prijatelji koji nas bombardovase, kosovo uzese, a potonji bi nadasve da nas sa sve nima u njihovo dupe zavuku...moj je izbor da im svima kazem-nosite se u tri...

...kazi im slobodno...to ce kosovo sigurno da ostavi u srbiji..diplomatija je cudo
 
nesha taxista:
A da su na vlasti radikali, onda bi zaključak NATO bio drugačiji? Videli smo kako to izgleda dok su vladali, samo bi opet zaratili, dobili bi batine i ajd' Jovo nanovo. Hvala, taj fillm već gledasmo.

1 Da je Toma vodio stvar imali bi vecu podrsku od Rusije, Kine i jos nekih zemalja.

2 Drugo je sto se srpski narod iz Srbije ne bi sramotio po Srebrenici u uvlaccio tamo gde mu nije mesto.

3 Ne bi rasprodali Srbiju zbog glupe ideje da ce NATO braniti svoje interese.

Zar treba jos?
 
A tek ova danasnja izjava ambasadora UK and USA:

Srbija će u jednom trenutku morati da prizna nezavisno Kosovo ukoliko želi da postane članica EU.
S druge strane, ne bi trebalo očekivati dalje pregovore o statusu Kosova jer je proces određivanja konačnog statusa započeo i ide u pravcu nadgledane nezavisnosti i neće biti odlagan, izjavili su američki i britanski ambasadori Majkl Polt i Stiven Vordsvort tokom posete „Blicu“.

Nakon ovoga i Tadiceva ideja o EU pada u vodu!

Ili je tadic mislio da ce za nekoliko godina Srbija priznati Kosovo pa ce onda uci u EU?

U svakom slucaju politika Borisa Tadica se pokazala kao totalni promasaj!
EU nece Srbiju i tu mi ne mozemo nista.
 
ratnistrateg:
1 Da je Toma vodio stvar imali bi vecu podrsku od Rusije, Kine i jos nekih zemalja.

2 Drugo je sto se srpski narod iz Srbije ne bi sramotio po Srebrenici u uvlaccio tamo gde mu nije mesto.

3 Ne bi rasprodali Srbiju zbog glupe ideje da ce NATO braniti svoje interese.

Zar treba jos?

Znate li sta snaci, ako u jednom narodu vlada bolest koja se genetski nasledjuje? U prirodi takvi uvek izumiru. Srbija vec odavno je zarazena izdajnickim genima.

DOS je uspesno unistio sve sto se nekad nazivalo srbija, ali ljudi, nemoj te biti uvredeni, sami smo sebi najveci neprijatelji, kako bi drugi sa nama, kada smo zarazeni sa izdajicama, duperonilicama, egoistima.

I dok DOS-ovce i dalje trce u evropu i nato, ti isti im oduzimaju teritorije, fabrike, prirodne sirovine, a uzvracaju skupim kreditima, koje nikad vise necu uspeti DOS-ovce da odplate.
Ali jos gore je cinjenica, da nam uzimaju i istoriju, da genocid nad srbima niko ne spominje itd. Dobre, oni tamo (zapad) rade samo sta im je u prirodi, tako su se i nagrabili na celom svetu novca, zlata i nafte, poubijavsi po nekoliko stotina hiljada civila samo u iraku, a nama seru zbog srebrenice da smo genocidni narod, njihovi nato generali nisu samo ubijali muske teroriste, nego najvise zena i deca, to ti je danas njihova genocidna demokratija.
Ali za nasu izdajnicku krv smo samo mi odgovorni, i ta bolest se siri u nasem drustvo kao neki opasni tumor.
Ja ipak mislim da je kasno,
DOS ovci su unistili sopstvenu vojsku, unistili su sopstvenu industriju, unistili su sopstvenu istoriju a i na pravoslavnu crkvu su nasrnuli kao da im je papa glavi idol.

Pitanje: Da li ja takav narod ispred boga zasluzio da ostane ziv?
Ja mislim da nije.
 
ratnistrateg:
1 Da je Toma vodio stvar imali bi vecu podrsku od Rusije, Kine i jos nekih zemalja.

2 Drugo je sto se srpski narod iz Srbije ne bi sramotio po Srebrenici u uvlaccio tamo gde mu nije mesto.

3 Ne bi rasprodali Srbiju zbog glupe ideje da ce NATO braniti svoje interese.

Zar treba jos?
1.Ja tebe lepo pitah da li bi zaključak NATO bio drugačiji, a ti mi pričaš o Rusiji, Kini. Imaju li te dve države vojnike na Kosovu? Da im je stalo, budi siguran da bi imale, bez obzira ko vodio Srbiju.
2. Da Tomi nedostaje elementarna savest je odavno poznato.
3. Prodaja privatne imovine s NATO blage veze nema.
 
Srbija će u jednom trenutku morati da prizna nezavisno Kosovo ukoliko želi da postane članica EU.

S druge strane, ne bi trebalo očekivati dalje pregovore o statusu Kosova jer je proces određivanja konačnog statusa započeo i ide u pravcu nadgledane nezavisnosti i neće biti odlagan, izjavili su američki i britanski ambasadori Majkl Polt i Stiven Vordsvort tokom posete „Blicu“. .

Prvo: Srbiji se ne žuri sa ulaskom u EU, prema tome ni sa priznanjima ovoga/onoga!

Drugo, manje-više, slažem se, to već imaju, šta bi oni hteli odlagati? Neka lepo uživaju na Kosovu do daljnjega, jedino treba izbaciti izraz: KONAČNI STATUS!
 

Back
Top