nevernost...

lakše je biti neveran, bar po meni, zato što te neka linija manjeg otpora ponekad u životu tako navodi, ne samo da izvršiš preljubu, već te i sprečava da se previše trudiš oko neke veze, da budeš pošten, držiš se nekih principa, ulažeš u nešto...
ja sam za vernost, UVEK! ili budi veran ili napusti, glavno je biti iskren. i tako jeste teško, ali vremenom se čovek navikne, pogotovo ako voli i poštuje svog partnera, i onda mu bude drago što je veran. i ne samo zbog toga, već i zbog toga što pokazuje sebi kakav je karakter i čovek. sad sam smandrljala, ali ko razume shvatiće... :)
 
hanibal77:
hmmm lakse je biti veran,ne lupas glavu,ne muce te pitanja cutis i jedes govna stigne ti sms ti se ne treses naravno da je lakse
....pomislila sam identichnu stvar.... jerbo zashto ici onom metodom "uvek manji problem mozzesh zameniti vecim"?
....kada budem pozzelela da prevarim, znacu da neshto nije u redu.... pa cu pokushati da reshim. ako to ne uspe, onda cu da raskinem, pa da idem dalje....
....i nikad mi nisu bile jasne zzene-devojke ljubavnice koje ochekuju od svojih ljubavnika da ostave svoju zzenu/devojku i da budu sa njima? zar se ne boje da ce i njima jednom to uraditi, jerbo su sasvim svesne da su oni za to sposobni?... ne kudim.... i ja sam vishe puta bila "druga zzena", ali nikad nisam zzelela da postanem "prva", onom kojem sam vec bila "druga".....
 
Maslachak:
....pomislila sam identichnu stvar.... jerbo zashto ici onom metodom "uvek manji problem mozzesh zameniti vecim"?
....kada budem pozzelela da prevarim, znacu da neshto nije u redu.... pa cu pokushati da reshim. ako to ne uspe, onda cu da raskinem, pa da idem dalje....
....i nikad mi nisu bile jasne zzene-devojke ljubavnice koje ochekuju od svojih ljubavnika da ostave svoju zzenu/devojku i da budu sa njima? zar se ne boje da ce i njima jednom to uraditi, jerbo su sasvim svesne da su oni za to sposobni?... ne kudim.... i ja sam vishe puta bila "druga zzena", ali nikad nisam zzelela da postanem "prva", onom kojem sam vec bila "druga".....
:) ne kontam bas..mislis da muskarci koji su slobodni kad ulaze u vezu NISU sposobni za prevaru?
i ti si vise puta bila druga?i nisi htela nikad da budes prva?tj, tako si dresirana da negde na pola zaljubljivanja kazes-stop!i dovidjenja?
i sad, ona gore recinica..kad budem zelal da prevarim, znacu da nesto nije u redu..a zasto si onda bila sa nekim ko vara?to je u redu?
nije mi namera da provociram, samo te seciram:mrgreen: jbg, takav mi dan:wink:
 
SINDI:
:) ne kontam bas..mislis da muskarci koji su slobodni kad ulaze u vezu NISU sposobni za prevaru?
i ti si vise puta bila druga?i nisi htela nikad da budes prva?tj, tako si dresirana da negde na pola zaljubljivanja kazes-stop!i dovidjenja?
i sad, ona gore recinica..kad budem zelal da prevarim, znacu da nesto nije u redu..a zasto si onda bila sa nekim ko vara?to je u redu?
nije mi namera da provociram, samo te seciram:mrgreen: jbg, takav mi dan:wink:
...:lol: :lol:....ne, nije provokacija... i sama sebi sam chesto postavljala isti set pitanja...

....znash, ne kazzem da mushkarci koji su slobodni kad ulaze u vezu NISU sposobni za prevaru, vec imash prostora da se NADASH da nisu.... ako mi dolazi iz veze sa zzenom koju je prevario sa mnom, vrlo sam izgubila nadu, da ce mozzda, ali samo mozzda biti veran... niko nije kriv, dok se ne dokazze suprotno.... :)

...da, mozzda sam uvek na pola zaljubljivanja govorila zbogom.... strah. zayeb.

...kad budem pozzelela da prevarim svog momka, znacu da neshto nije u redu sa nashom vezom... mozzda se nisam u prethodnom postu dobro izrazila, jel?

...i zashto je loshe biti sa nekim ko vara... svi smo tu da napravimo svoje izbore. ja svojim ponashanjem, u kozzi "druge" ne povredjujem nikog. da se ja nadjem u takvoj situaciji, tj. da saznam da mene momak vara, nikad ne bih krivila devojku sa kojom me je prevario.... krivi smo on i ja. ona je tu samo usput...
....pre sam mislila da bih oprostila prevaru dok se zna s kojom se pije prva jutarnja kafa i s kojom se prave planovi.... sada znam da to ne ide bash tako lako. ne verujem da bih uspela. divim se onim parovima koji posle prevare izadju jachi i bolji.
 
Ako se odma zna kako stoje stvari prevara i nije prevara nego "dobar dan", ali ako nekoga uvuces u vezu onda si duzan da obuzdas polni organ i gotovo.
Time jednostavno omalovazavas tu osobu i dokazujes nesto lose o sebi.

P.S. neki ljudi mogu da predju preko svega osim prevare, vecina ustvari
 
Teze je ne prepustiti se iskusenju, nego prepustiti se.
Medjutim, preljuba je slatka samo u pocetku, posle postaje mucenje. U tom smislu je tesko breme.
A ovo drugo, istina je da nevernost vodi nevernosti, vernost vodi vernosti. Strasti se zasicuju i traze jos nadrazaja, a sama vernost podrazumeva jacinu karaktera koji se doslednoscu kali jos vise.




flower4youxx2.gif
 
Žuži Jelinek: Birajte frajere koji će vas varati

Curice, sve se udajte jer imati svog muškarca najvažnije je u životu. Nikad ih ne ostavljajte jer nećete poslije naći ništa bolje. Svi su isti, poručila je Žuži Jelinek Splićankama koje su se okupile u hotelu Park na "Poslijepodnevu sa Žuži". To je bio samo jedan od savjeta koje je dala kolumnistica o muško-ženskim odnosima.
Imate dvije vrste muškaraca. One koji stalno varaju i one koji su vam vjerni. Vjerni muškarci će oženiti prvu s kojom vas prevare, a oni skloni šaranju neće vas nikad ostaviti. Ja bih uvijek odabrala ove druge jer ako oni vas prevare, vi napravite isto - kaže Žuži.
- I kad niste raspoložene za seks, ne smijete ga odbiti. Ne postoje impotentni muškarci, već samo nesposobne žene - priča 87-godišnjakinja, koja se četiri puta udavala.
Dva puta iz ljubavi, a dva puta iz interesa. Ona je bila krojačica, a rođena je u obitelji siromašnih Židova, domaćice Ruže i proizvođača četki Izidora. Od svoga prvog muža, profesora doktora Ericha Jelineka, s kojim ima dvoje djece, kaže da se nikad nije trebala rastati.
- Istinski sam ga voljela i on je jedini muškarac koji me ostavio, i to zbog guvernante. Sama sam kriva. Muškarcu ne treba uskraćivati seks - kaže Žuži.
 
da li cemo svi mi, koji mislimo isto, biti okarakterisani kao nacionalisti? ili kao sovinisti? ili kao nesavremeni muskarci? ili... ma kao da je nekoga i briga kako cemo biti okarakterisani... baba koja deli savete mladjim devojcicama...
a sto je najgore, zena koja se udavala "2 puta iz ljubavi i 2 puta iz koristi" je "kolumnistica o muško-ženskim odnosima"... ha haha... koliko neko treba da bude glup da slusa savete takvog 'stvorenja'?

rile_laki_oblak, cuveni kolumnista za zensko-muske odnose porucuje na 10sekundnom seminaru: devojke, slusajte vi samo sebe... i broj partnera nikako nije presudan... zene koje svoju seksualnost izbacuju u prvi plan rade to samo zato sto nista drugo nemaju da ponude... ili, prostije receno, prazne su... samo ljustura...

slatka, slatka... pa kuda to ide ovaj svet? eeee.... u nase vreme...
 
Maslachak:
ja svojim ponashanjem, u kozzi "druge" ne povredjujem nikog...
sem (mozda) sebe.
ili se stitis, misleci da znas 'istinu' i da si sigurna od potpunog zaljubljivanja.
glasno mislim, izvini.

moj zivotni rezime:
bila sam prevarena.
bila sam nesvesno u ulozi druge zene par meseci.
nisam nikada varala svoje partnere.

i nemam pojma o temi... svaka situacija je prica za sebe (ne pricam o budalama koje hronicno varaju), zivot nema uputstvo za upotrebu.
jedno znam. toliko je retko i dragoceno naci nekoga koga stvarno osecam bliskim i koga zaista volim, i sve do cega mi je stalo da u toj stvari nikada ne prevarim... sebe. ostalo mogu da podnesem, bez ponizavanja i smaranja, kako sebe, tako i drugih.
 
moje srce:
moj zivotni rezime:
bila sam prevarena.
bila sam nesvesno u ulozi druge zene par meseci.
nisam nikada varala svoje partnere.
moj zzivotni rezime:
nikad nisam bila prevarena.
bila sam vrlo svesno u ulozi druge zzene vishe meseci.
nikad nisam varala svoje partnere.

....ne chini drugima, ono shto ne zzelish da chine tebi.... :)
 

Back
Top