Razmere aparthejda nad Srbima u Crnoj Gori

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Procitah ovo na blogu Cedomira Antica na B92 pa resih da podelim sa vama .

Ovo je napisao jedan Srbin iz Crne Gore i ja ne mogu da verujem dokle doseze ova diskriminacija nasih Srba u Crnoj Gori ovo se granici sa aparthejdom koji je vladao u Juznoafrickoj Republici!!!

Za razumijevanje ove teme neophodno je poznavanje nekih nepobitnih cinjenica, a to su:
-u RCG zivi 198.414 Srba ili 32% od ukupnog stanovnistva RCG
-srpskim jezikom u RCG govori 63% gradjana
-58% Crnogoraca iz RCG govori srpskim jezikom
-Srbi imaju udio od 42% u prirodnom prirastaju stanovnistva u RCG
-Srbi su u drzavnoj administraciji zastupljeni na nivou od 1%
-u Ustavnom sudu CG nema nijednog sudije Srbina
-u Vrhovnom sudu CG nema nijednog Srbina
-u Savjetu Radio-televizije CG nema nijednog Srbina, kao ni u Upravnom odboru RTCG
-na mjestu upravnika i direktora pozorista u RCG koja se finansiraju iz budzeta RCG nema Srba
-Na mjestima direktora muzeja i Drzavnog arhiva CG nema Srba
-na mjestima direktora Radio-difuzne agencije, Regulatorne agencije za energetiku i Ombudsmana nema nijednog Srbina
-izdvajanja za ocuvanje i razvoj srpske kulture i za savremene srpske umjetnicke stvaraoce i njihova udruzenja nije izdvojeno nista ( nula evra )
-na televiziji odavno nema ni sekunde programa posvecenog bilo kom umjetnickom stvaraocu Srbinu iz RCG
-na sajtu Vlade RCG je samo latinica i verzija na crnogorskom i engleskom jeziku ( www.vlada.cg.yu )
-na sajtu Predsjednika RCG je, takodje, samo latinica a postoji verzija na engleskom i "crnogorsko-srpska verzija" (te formulacije, kao ni one sa sajta Vlade RCG nema u Ustavu) ( http://www.predsjednik.cg.yu/eng/ )
-u Beranama (opstina na istoku RCG) ima 96 policajaca od kojih nijedan nije Srbin iako u Beranama ima 46% Srba
Svakome ko zeli ista da zna o RCG je poznato da pripadnici albanske zajednice u RCG imaju posebna prava i da je podrucje gdje oni zive u dominantnom broju zasebna izborna jedinica. Albanski politicki prvaci isticu da su Albanci u RCG nacionalna manjina. Albanci u RCG imaju skole na albanskom jeziku i pravo na upotrebu albanske zastave ( zastave Republike Albanije).
Za izbor jednog Albanca u Skupstinu RCG potrebno je manje od trecine glasova potrebnih za izbor jednog Crnogorca, Srbina, Bosnjaka ili Hrvata.
Ovo je aritmetika.
Ovo nije politicki stav.
 
Kakve su ovo lazi, znam tri policajca iz Berana koji su srbi. U upravnom odboru tvCG ima srba,nekoliko njih je iz Beograda.

A sto tebi smeta sto je na sajtu vlade latinica...pa i treba da bude,u Crnoj Gori se preferira latinica nad cirilicom...ne vidim tu ikakav razlog zasto bi to mogao da bude problem kad su ta dva pisma ravnopravna!
 
bobanap:
Jerry Ropero
razocarana sam sa temom koju si otvorio....
sa nacinom na koji razmisljas ( tudjom glavom )
razocarana sam ,unapred, sa svim komentarima koji ce ovde da se pisu.....
zanima me sa kojom namerom citiras , gore napisano......?

Sačekajmo malo pa će mo viđe "bratske" komentare. :|
A i ova "statistika" je po Čerčilovom principu sastavljena.
Ko odnose Srba i "Srba de lux", sorry Crnogoraca, sa Aparthajd upoređuje ni tuđom glavom ne misli. :confused:
 
pozdrav sa primorja........
5676,1168505671,1.jpg
 
Ček... Milošević, Karađić, Tadić, Koštunica, Arkan, Drašković... Evo gde su ostali... Čoveče, pa zar mi u Srbiji smo toliko glupi da nam predsednici i lideri budu stranci jbote! Koliko Austrijanaca ima u Nemačkom parlamentu i u političkom životu... samo im je jedan bio dovoljan... mi smo imali našeg Austrijanca, pa 'oćemo opet... nikad mi nećemo naučiti... :-x :-(

Fucked up beyond all recognition...
 
Silent Bob:
Ček... Milošević, Karađić, Tadić, Koštunica, Arkan, Drašković... Evo gde su ostali... Čoveče, pa zar mi u Srbiji smo toliko glupi da nam predsednici i lideri budu stranci jbote! Koliko Austrijanaca ima u Nemačkom parlamentu i u političkom životu... samo im je jedan bio dovoljan... mi smo imali našeg Austrijanca, pa 'oćemo opet... nikad mi nećemo naučiti... :-x :-(

Fucked up beyond all recognition...

U doba Tileta je to bilo razumljivo: Naime, samo dovoljno glup, ovaj podoban je mogao stići na visoke funkcije!:)
A ovo je sada još dosta inercije i tranzicije u pitanju!
 

Back
Top