Ubice!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

goodfairy

Početnik
Poruka
36
Ja sam se strasno traumirala kad sam procitala jedan tekst o abortusu na sajtu www.mojabeba.com

jedva sam dosla k sebi pa vam prenosim tekst...nije radi toga da bih i vas traumirala vec me interesuje sta mislite o sledecem:



Vecina zena i ne zna pravu istinu. Znate li kako se zapravo radi abortus? Ovaj tekst govori o devojcici koja je ubijena u 1. tromesecju svog zivota. Procitajte i razmislite jos jednom.


"Vidite dete u majcinoj utrobi, bezbrizno je... Napravi po neki pokret kao da se igra, onda primice prst ustima i sisa ga... Malo potom, vidite kako odozgo, kroz grlic materice, ulazi instrument abortera - kireta (kasikasti noz sa ostrim zupcastim ivicama). I, odjednom pocinje detetova fanaticna borba da se prilepi uz zid materice bezeci od zlokobne kirete koja ga trazi. Opste komesanje. Kireta je sve blize.

Dete se izmice, okrece na stranu, pokusava da je izbegne.

Puls mu skace sa 140 na 200 otkucaja u minuti. U panici je. Bori se protiv daleko jaceg neprijatelja - MAJKE.

Aborter ispusta vodenjak, posteljica se skuplja, prostor u kome se nalazi dete, sve je skuceniji...

Kireta kida prvi komad tela. Dete se batrga, ali kireta ide dalje, melje. Usta, u kojima je do pre nekoliko trenutaka bio maleni prstic, razvlace se i oblikuju u nesto nalik jauku ili kriku. Dete nestaje, parce po parce. U materici ostaje samo glava koju aborter na kraju razdrobi jer je prevelika da i je izvadio citavu. I - kraj!"



Eto, tako izgleda ubistvo tromesecnog deteta, koje nije trazilo da bude zaceto, i imalo je pravo na zivot.



Preuzeto iz knjige

"Zasto Srbi nestaju"

Autor: Biljana Spasic
 
ja sam inace do sad krivila samo majke... "kako mogu ubiti svoje dete" ... ali kad razmislim...kako jedna osoba moze da ubije dete... bre svesno ulazi sa tvrdim instrumentom unutra i cupa dete! gde je bre lekarska etika? hipokrat? ma bre nemaju prava ni covekom da se zovu!! ubice jedne!!
 
Ovo je takva glupost da nemam reci.....u ovu pricu mogu da ubede samo one koji nemaju apsolutno blage veze sa medicinom i anatomijom jednog fetusa.
Da nisu mozda prekinuli fetus u gledanju filma....boze me sacuvaj sta sve nece izmisliti... :roll:
 
Natalitet jeste problem, ali meni su ove cifre neshvatljive, tačnije čine mi se naduvanim. Bilo je riječi ranije o ovome i neko je postovao podatke po opštinama, ali svejedno...
Takođe ovakav pristup rješenju problema smatram neadekvatnim. U RS država daje pomoć samo za 4. dijete mislim šta reći...
 
goodfairy:
ja sam inace do sad krivila samo majke... "kako mogu ubiti svoje dete" ... ali kad razmislim...kako jedna osoba moze da ubije dete... bre svesno ulazi sa tvrdim instrumentom unutra i cupa dete! gde je bre lekarska etika? hipokrat? ma bre nemaju prava ni covekom da se zovu!! ubice jedne!!

Немаш право да називаш људе убицама зато што раде по закону. Лекари раде свој посао и остали би без посла уколико би одбили да извршавају своје обавезе...
А ти само погледај шта се дешава у земљама у којима је абортус забрањен, па бих волела да чујем коментар...

Наше бабе су користиле игле за плетење, треба ли да се вратимо на то?

Јесте, абортус јесте убиство на неки начин, и јесам противник абортуса као ''средства контрацепције'', али нисам за забрану абортуса јер би га било и даље, само у горим условима...

Видим да си се потресла, и јесте потресно....али тај проблем се не може посматрати нити решавати само са емотивне равни...
 
Tako je srećo,a "neverne Tome",mogu naći obilje fotografija sa abortusa,gde se vide izmasakrirana deca....i tačno je da imju snimci gde se dete povlači od instrumenta za njegovu likvidaciju.Mislim da su taj film snimili još u devedesetim
 
sasvim uzgred...pitam se koliko puta su emotivci otisli u decji dom, odneli poklone, preko vikenda uzimali neko dete kuci, nosili torte za rodjendan nekog malog sticenika, vodili neko dete na letovanje....
Zilote, je l' kada prolazis pored neke romskle potleusice zakucas na vrata i priupitas da li bi u necemu mogao da pomognes? Da taj mali garavi bude tvoj gost, poigra se sa tvojom decom, a polse mu pomognes da uradi domace zadatke...
Ovim hocu da kazem da egzaltirano "ah" "jao, sirota decica", "propadose Srbi" i slicno bas nikakvu korist ne donose. Osim sto se neko emotivno istrese, tj, olaksa se.
 
ma vidim da nekima nije jasno... ne lupetam to ja...nego sam procitala na jednom sajtu i kopirala ovde...

i ne mislim da je to lupetanje... izgleda da neke nije ni malo potreslo ubitstvo deteta koje ne moze da se odbrani...

ali ja tu ne mogu nista... svako odlucuje o svom zivotu... nije da se mesam... inace zivim u zemlji gde je abortus zabranjen i sve vise je maloletnih majki... sta se moze? moze se vise govoriti o kontracepciji... ali neki se plase da su tablete otrov, kondomi- sramota da se kupi itd.

ali me prica o tome kako nemocno dete bezi od kireta ipak jako potresla...
 
goodfairy:
ma vidim da nekima nije jasno... ne lupetam to ja...nego sam procitala na jednom sajtu i kopirala ovde...

i ne mislim da je to lupetanje... izgleda da neke nije ni malo potreslo ubitstvo deteta koje ne moze da se odbrani...

ali ja tu ne mogu nista... svako odlucuje o svom zivotu... nije da se mesam... inace zivim u zemlji gde je abortus zabranjen i sve vise je maloletnih majki... sta se moze? moze se vise govoriti o kontracepciji... ali neki se plase da su tablete otrov, kondomi- sramota da se kupi itd.

ali me prica o tome kako nemocno dete bezi od kireta ipak jako potresla...
nije to ubistvo deteta,to jos uvek nije dete:?
treba da budes malo imunija na pateticne price,mogu isto tako zalosnu pricu da ti napisem o sumama koje umiru
 
I apsolutno je tehnicki neizvodivo da fetus bezi od kireta, mislim dajte ljudi malo razuma ovde. Pa fetus nit vidi nit misli u tom periodu a sad ce da zna sta je kireta i jos da bezi od nje. Mislim stvarno zaboga....
 
Mackic:
I apsolutno je tehnicki neizvodivo da fetus bezi od kireta, mislim dajte ljudi malo razuma ovde. Pa fetus nit vidi nit misli u tom periodu a sad ce da zna sta je kireta i jos da bezi od nje. Mislim stvarno zaboga....
cudo da nisu napisali "fetus ugleda kiretu i buduci da instiktivno veruje da mu je to mama pritrcava joj u zagrljaj dok nemilosrdni aborter kida njegove noge ruke..."
ne smem da stavim nikakvog smajlija
 
lepo ste mi olaksali da svarim ovu potresnu pricu... RAZOCARALA SAM SE!

inace dete je dete i od samog pocetka (mislim na zigot) zna da li je zeljeno ili ne!

dobro, mozda je autoka bas preterala da DETE zna da je to kiret i da ce ga ubiti

ali to da se batrga kad ga pocnu cepati????!!!!!!

vi se kao ne bi borili????? jednostavno bi ste cekali da vas pocupaju celog!!!!

ipak bez obzira sto je to samo fetus mislim da ono (posto je zivo- znam da sam ja cula odkucaje mog deteta- i videla- kad je bilo veliko tek 7mm- >milimetara za one koji misle da sam pogresila-milimetri su u pitanju<) ipak oseca BOL! ipak je ono zivo!

ne znam sad ko je to napisao kao lekari rade svoj posao.... ja sam jednom citala hipokratovu zakletvu i tamo stoji napisano (ne znam sad bas tacno, ali u smislu): zaklinjem se da ni u kom slucaju necu nikome uciniti lose- mislim na zdravlje! zar nisu lekari tu da bi nam pomogli da sto duze zivimo??
 
BOze,boze ..koliko su pametne ove male zenice...

Covek je odavno uzeo stvar u svoje ruke..pa..prakticno sto se svega tice.
DOk tutnje ratovi,glad,nemstina i nesreca sirom sveta,da,najveci je problem abortus i neeticnost lekara.
Pitala bih te da vam je mesecna zarada 4000 din i da vec imas 2-3 dece sta bi radila.
Verovatno bi vukla za rukav nekog doktora i moljakala ga da te oslobodi tog "fetusa koji sisa prstic" .
 
Ma ovo je ....pa ovo je....!!!!??? Dakle - ovo je skandalozna hrpa najgoreg lupetanja, bljuvotine i manipulacije!!! Nemam reci!!! Sta je bre ovo sa ovim podforumom - svi ludaci sa Zdravlja su se preselili ovde: meseceve mene rade, ili sunceve bure i eksplozije?! :shock:

Prvo ona bljuvotina o Bori i njegovoj mrtvoj zeni, pa onda isti frik dize istu ogavstinui od teme, sada ova ogavstine bez imalo mozga ovde.....A gde nam je Zena s' greskom, dragi nam mrmot, da dodje i - stavi kljuc?? :shock:
 
Cenim devojku što je samo htela po neki komentar o užasu abortusa.Draga ti si sada de mode.Abortus je tehnička stvar.Njima se gadi o tome pričati,ali ako treba se "očistiti"( kako glup naziv za ubijanje anđela malog),e onda svi će zdušno to podržati. Ne gubi svoje vreme na ove muško ženske mentalne invalide
 
hanibal77:
nije to ubistvo deteta,to jos uvek nije dete:?
treba da budes malo imunija na pateticne price,mogu isto tako zalosnu pricu da ti napisem o sumama koje umiru
U petoj nedelji razvica embrion dobija "ljudski" oblik tela, u sestoj pocinje mozak da raste, samim tim raste i glavica, dok u sedmoj nedelji lice embriona vec ima pravilno postavljene oci, kapke, nosic, usta. U sedmoj nedelji, takodje se formira i vratic i prstici... :roll:
A mozda i jeste dete? :roll:
 
Zapravo, ovu temu ne treba zakljucati. Neko je emocionalno reagovao na propagandnu pricu, i to je manje vazno. Zanimljivo je videti razlicita misljenja na ovu temu.
Moja predjasnji post (ovo se obracam Zilotu :) ) odnosio se na to da zagovornici zabrane abortusa brigu o detetu okoncavaju brigom o plodu. Kad se rodi, vise ih ne interesuje...( Zato ih pitah posecuju li decje domove i komsijske male Rome )
Narocito je smesna teza da zagovornici prava zene na izbor da rodi ili ne ne znaju da je abortus uzas, pa im, eto, neko hrabar, osecajan, svestan (pravoveran) to kaze. Zena koja nece da rodi jer je bolesna, silovana, nespremna da bude roditelj, siromasna da bi nahranila usta vise, neobrazovana da zna sta je kontracepcija, bas misli da je abortus kozmeticki tretman, depilacija nogu...
To bi bio neki drustveni sadrzaj, a medicinski - kada skup celija postaje covek, i filozofski - da li je je moralno eliminisati nesto sto bi MOGLO da bude nesto drugo... to ostavljam drugima - ako ima voljnih "musko zenskih mentalnih invalida" (citiram Zilota, a usput i pozdravljam :) ) da divane ...
 
Cenim devojku što je samo htela po neki komentar o užasu abortusa.Draga ti si sada de mode.

Демоде је била твоја баба која је то радила иглама за плетење...и питај је колико пута је убила дете у себи, јер онда није било ни кондома, ни пилула, ни других средстава контрацепције...

Питај је колико је Срба убила...

Игле су сада демоде, а аборстус је, нажалост, увек ''модеран'', на овај или онај начин...
Ја сам ипак за кирету, анестезију, гинеколога и болницу него за кујну неке бабе-врачаре и њене нестерилисане игле...

Решење није забрана абортуса, решење је ЕДУКАЦИЈА О КОНТРАЦЕПЦИЈИ - управо оно за шта си ти рекао да не треба децу учити томе, јер је то помагање у блудничењу...
 
Sehnsucht:
U petoj nedelji razvica embrion dobija "ljudski" oblik tela, u sestoj pocinje mozak da raste, samim tim raste i glavica, dok u sedmoj nedelji lice embriona vec ima pravilno postavljene oci, kapke, nosic, usta. U sedmoj nedelji, takodje se formira i vratic i prstici... :roll:
A mozda i jeste dete? :roll:

Ја сам 4-5 недеља после зачећа на ултразвуку видела бебино срце како куца..:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top