zasto vam je romantika BLJAK !?

penelopa*

Zainteresovan član
Poruka
187
Zasto je muskarcima s kraja XX i pocetka XXI veka romantika glupost i BLJAK?
Cak i ako misle da je to lepo,ne zele da se tako izjasne u drustvu,ili nedaj Boze tako ponasaju,da ne bi ispali mlakonje,shonje i sl. Muskarcine,vecina devojaka i zena i dalje vole romanticne tipove,ali neke boluju od iste boljke kao i vi- ne usudjuju se da to i pokazu da ne bi ispale "glupace". Ali fakat,romantika je i dalje No. 1
 
Pa zato shto danas,u savremenom dobu,postoje efikasniji i manje smarachki nachini da se dodje do sexa.Romantika je bila u opticaju kada je preovladavala svest "nishta pre braqa!"pa su mushkarci nekako morali da se dovijaju za snoshqu bez da se obavezuju dozivotno-sexualno revolucijom i borbom za jednakost polova doshlo je do gubitka upotrebne vrednosti romantike jer je sasvim normalno i vishe nije tabu stupati u vanbrachne sexualne odnose.
Romantika je bila samo evolutivno nametnuto reshenje da se nekako premosti krajnje rigidan stav patrijarhata spram sexualnosti!(romantika i protitutqe....mada je ovo drugo vuklo moralnu osudu dok je prvo bilo samo mosha:) )
 
penelopa*:
Zasto je muskarcima s kraja XX i pocetka XXI veka romantika glupost i BLJAK?
Cak i ako misle da je to lepo,ne zele da se tako izjasne u drustvu,ili nedaj Boze tako ponasaju,da ne bi ispali mlakonje,shonje i sl. Muskarcine,vecina devojaka i zena i dalje vole romanticne tipove,ali neke boluju od iste boljke kao i vi- ne usudjuju se da to i pokazu da ne bi ispale "glupace". Ali fakat,romantika je i dalje No. 1
mene je bljak jel sum jedared našo dlaku na artiji doklen sum čito ljubavnu pesmaricu
to mie ogadilo romantiku skroz naskroz.umal se nisam ispovraćo
 
ispasti mlakonja zato sto si romantican nema veze sa zivotom... izvini na direktnosti... to bi bilo isto kao kad poredite, na primer, sutiranje penala u polufinalu seoskog turnira, koji sam, uzgred, promasio i ispali smo, sa tim da li sam ja dobar igrac ili ne... ne, to nije dobar primer... jer se nas golman okrenuo u tom trenutku i rek'o mi: rodjo, jeb*** ** ***** za ovo... i nije bilo vise vremena... nego, trcecim korakom pravo do auta i u rupu... dva-tri sledeca dana sam prelazio na drugu stranu ulice kad ga vidim, al' ga proslo posle... kad smo se napili ispred prodavnice... ja sam tad bacio dve ture...
 
penelopa*:
Zasto je muskarcima s kraja XX i pocetka XXI veka romantika glupost i BLJAK?
Romankita nije bljak i glupost vec jedna neprirodna stvar koja nije neophodna za produzhenje vrste i ne utiche na plodnost, tako da je vecina homosapiensa ne uprazhnjava. Niti smo svi slikari, niti muzichari, a nismo ni romantichni.
Romantika je $areni celofan u koji je uvijeno ono najsladje.. sex. Nekima je romantika uvod za sex, a mnoge devojke se sete romantike tek po$to dobro namire macu pa im naknadno insistiranje na istoj dodje kao pokrice za prvobitnu razuzdanost. Uporedite to sa filmovima.
U mnogima se akcija vidi u prvih 30 sekundi pa se posle razmotava pricha, a ostali odvijaju pomenuti shareni celofan pola sahta pa onda krece akcija!
Da skratim. Romantika mi je nanela mnogo vishe shtete nego koristi, a vecina devojaka ne ume da je prepozna osim u najbukvalnijem obliku. Shto bi rekla teta Djana: "Od romantike nema selameta" :)

 
Kao prvo, ovde vecina ne poznaje znacenje reci "romantik", a kao drugo danas toga nema zato sto je vec u 20. veku covek pristao da bude masina. Odrekao se svoje duse i svog duha. Danas ljudi nemaju ideale, nemaju vizije, nemaju nadahnuca, imaginacije i maste. Sve je svedeno na materijalno i telesno. Upravo tome u prilog idu ovi "muski" postovi.




flower4youxx2.gif
 
penelopa*:
Zasto je muskarcima s kraja XX i pocetka XXI veka romantika glupost i BLJAK?
Misliš na to godište muškaraca? :lol: Šalim se.

'Romantika' je, grubo rečeno, ispoljavanje najtananijih emocija, a ljudi na ovom prostoru danas (BG, Srbija) su kukavice. 'Otvaranjem' duše i srca bi izložili sopstvena ranjiva mesta nekom zlonamerniku, a nisu vični suprotstavljanju. Život nas je zadnjih deceniju i po stalno tukao po ušima! :| Naučeni smo da nam ne vredi ništa suprotstavljati se - stvari se dešavaju mimo (i protiv) naše volje. :roll:
Mnogi su zaboravili na sebe. Na hrabrost. Istrajnost. Emocije. 'Sakrivaju' se.

Živeli iskreni romantičari! :D
 
Da ti pravo kažem, nešto nisam primetila da im je bljak. Više je devojkama bljak :roll:
Ali to je "Zato sto vecina mrcvari patetiku umesto romantike." kao što reče onaj Kad Lupim Lupim.
Pa onda bljuju neke reči koje su iskopirali, prosleđuju SMS-ove kao deca, jbt, da ne poveruje Marsovac čega sve ovde ima, i nema to mnogo veze sa time da li su se zaljubili ili im se samo ebe, jednostavno su očajni. Ništa gore od očajnog muškarca.
 
Dobro reče Divlja: ovde se i ne razume šta je to romantika. Nespretna je i uvodna poruka u ovoj diskusiji, pošto se ne opisuje pojam romantičnog, tako da je svakome ostavljeno da je razume onako kako je navikao, bez nekog razmišljanja.

No, ako romantiku shvatimo kao suptilnost u pristupu osobi koja nam se dopada, ona je nestala iz nekoliko razloga:

1. Devojka više ne traži suptilnost (ne sve, ali ove koje utiču na muškarca da postane grubijan, sirovina u odnosu).
2. Seksualna revolucija je ostavila nusproizvod koji se danas dobro valja: Seks bez ljubavi kao izraz neke vrste bunta, iako pseudo, i iako bez ikakve veze sa onim što je predstavljao u doba sex. rev.
3. Ljudi generalno ne rade na sebi, tako da i ne umeju biti suptilni (romantični), kako devojke, tako i mladići.
 
Romantichna osecanja su osecanja koja svi imaju u sebi. E sad nije redak sluchaj da kod ljudi postoji blokada, strah, ili cak vrlo negativan stav u iskazivanju istih emocija. To barem moze da bude stvar izbora.
I smatram da pojma romantika obuhvata poprilichno shirok pojam...kako situacija tako i emocija. Tako da je banalizovana skroz ovom temom...
 

Back
Top