Destruktivno-retrogradna uredjivacka politika RTS-a

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Ljudi, kad god poredim RTS i HRT, vise nego tesko mi je da poverujem da su nekad bili u sklopu iste televizije (JRT). Izgleda da je ipak lakse navesti bezbrojne mane RTS-a nego prednosti HRT-a, jer Hrvati nisu toliko sjajni kao sto se hvale, jednostavno su normalni...
Prvo, da krenemo od estetskih problema...
RTS vec gotovo 5 godina najavljuje digitalizaciju signala, ovaj analogni ne samo da je losijeg kvaliteta, sto je logicno, nego su oni sa celokupnom scenografijom emisija koje idu uzivo, spicama,...celokupnu sliku zavili u neke sive boje. Moram da priznam da mi se vise svidjao onaj stari logo koji je bio za vreme Milosevica, pa cak i onaj prastari RTB od ovog plavo-sivog.
Drugo, sama tehnika...
Kad god pocinju reklame, zaglavi im se traka, ostane zvuk od serije (uvek, iako to nije slucaj samo sa njima).
Trece, ne i nevazno, PRETPLATA
Oni misle da cemo mi stvarno da progutamo fazon kako time, sto rece Tijanic, osiguravamo da budu narodna televizija... I dalje se vidi da zastupaju stavove Vlade, primer: kada su prosle godine svi mediji vanredno objavili da je mozda uhapsen Mladic, jedino su oni cutali, a kasnije preneli stav Vlade. To nigde nema da narod uredjuje programsku semu, jos su ubacili i bezbroj onih seljackih emisija, od folkerskih do poljoprivrednih, nemajuci u vidu da ima i onih koji to ne slusaju, iako placaju...
Sinteza svega sto sam naveo je Jutarnji program, na koji ja ne dam pola pare, prvo, ocajan im je izbor muzike, drugo, crtaci su im ili za debilnu, ili za infantilnu decu!!!
 
Dust:
I dalje se vidi da zastupaju stavove Vlade, primer: kada su prosle godine svi mediji vanredno objavili da je mozda uhapsen Mladic, jedino su oni cutali, a kasnije preneli stav Vlade. To nigde nema da narod uredjuje programsku semu, jos su ubacili i bezbroj onih seljackih emisija, od folkerskih do poljoprivrednih, nemajuci u vidu da ima i onih koji to ne slusaju, iako placaju...
Sinteza svega sto sam naveo je Jutarnji program, na koji ja ne dam pola pare, prvo, ocajan im je izbor muzike, drugo, crtaci su im ili za debilnu, ili za infantilnu decu!!!

Samo cu ovaj deo da prokomentarisem.Inace slazem se da je RTS tesko g_ovno od televizije sa debilima od voditelja i voditeljki koji su kao neke nabedjene zvezde.

Sto se tice ovog primera za Mladica;vrlo glup primer.RTS je tu ispao profesionalan a ostali nisu.Jel Mladoc bio uhapsen? Nije? Znaci ostali su ti poturali laznu i neproverenu vest.

Sto se tice emisija za poljoprivrednike pa to imas i na HRT-u.A sad sto ti ne gledas to za poljoprivrednika to je tvoj problem.Poljoprivrednici to gledaju a posto je u ovoj zemlji poljoprivreda prilicno zastupljena znaci da to verovatno neko gleda.Sigurno ima X stvari koje ti volis da gledas a to 90% ljudi ne zanima.

Ono sto ja zameram RTS-u jeste:
- Voditelji ocajni
- Program za decu ravan nuli.
- Naucno-obrazovni program u tragovima samo
- Filmovi bajati.Uglavnom vecina vec vidjena po nekoliko puta na Pinku i drugim televizijama.
- Serijski program uzas
U redu sto kao repriziraju nase serije po 1000 put ali kad vec to rade ne bi trebali u udarnim terminima vec bi trebali za te termine da kupe neke kvalitetne strane serije posto sami to ne umeju da naprave za sta je dokaz recimo ova Bela Ladja.
- Zabavni program katastrofa.Imaju vec onaj otrcani kviz slagalica koji se svima smucio i jos gori Visoki Napon sa nikakvim voditeljem.I tu im je ona 48 sati svadba i to je to.Uzas ,jada i beda.

Ali evidentno je da na tom RTS-u kao i sto je slucaj svuda u Srbiji,rade ljudi bez ikakvih ideja ali sa dobrom vezom da se uvale na RTS.Zato takav program i gledamo a i zato ovako i zivimo.
 
g-din Jovic:
sto se tice digitalne televizije RTS vec vise od godinu dana emituje program sa predajnika Avala i Iriski Venac(pogledaj sajt rts-a),a 48 sati svadba nije autorska emisija RTS-a vec je od emotiona koji su zakupili vreme na RTS-u.
Izvinjavam se na komentaru, ali znao sam da ce neko da se upeca za taj digitalni signal...
Oni su 10 minuta u "Dnevniku" pricali o tome kako su pustili taj signal, izreklamirali sve prednosti novih tehnologija, a onda u pola recenice rekli kako isti moze da se hvata samo u podavalskim selima (neka se jave oni koji mogu da ga uhvate, a ne zive tamo)... Za NS ne znam, ali posto je jos manje receno o njemu, pretpostavljam da samo moze da se hvata oko Fruske Gore...
A sto se tice "48 sati-svadba", stvarno me cudi kako ti seljaci mogu a idu u terminu kada ih gleda preko milion ljudi, posle onih otrcanih, sto puta repriziranih serija...
Njima ce uskoro "Trezor" postati najsvezija emisija...
 

Back
Top