Greskom izbrisani fajlovi

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Evo ovako...
Bila sam dovoljno inteligentna da pre mesec-dva izbrisem dva Word dokumenta za koja se danas pokazalo da su mi ipak potrebna. Da li postoji neki program koji bi mogao da ih vrati, ili je to 100% nemoguce?
Pomagajte, ljudi!
 
Mesec-dva je jako dug vremenski period ukoiko se disk na kome su se nalazile te datoteke koristio. Velika je verovatnoća da su neke datoteke upisane na mesta koje su zauzimale datoteke koje treba vratit. Pored pomenutog programa. možeš da pokušaš i sa Active Undelete programom, ali su šanse da se datoteke vrate zaista male.
 
Nie uspelo :( Mislim, program radi i sve to, cak mi je pronasao i neke daaavno izbrisane fajlove (iz sredine prosle godine i slicno) ali ne i ove koji su mi potrebni.
Nije vazno, barem imam ovaj zgodan program, za ne daj Boze! Hvala vam :)
 
Ja bih postavio jedno pitanje :
Drugar je menjao plocu procesor i Ram,medjutim ljudi iz servisa su bili toliko pametni da su mu rekli da ne mora da menja windows nego cemu oni sve to srediti bez formatiranja i instalacije!
I za divno cudo windows je radio(sve ikonice,svi programi kao pre nego sto je odneo komp) ali partica D je trazila format,nije bilo moguce da se pristupi D ni na jedan moguci nacin...
Pa je usledio format ...
E sad moje pitanje je sledece,da li je moguce vratiti word dokumente koj su bili na toj partici(oko 3000 dokumenata u wordu),to mu je neophodno a muzika,filmovi i ostalo ce se vec nekako naci...
I ako moze koj program bi to uradio?
 
Napravio je gresku sto je uopste i formatirao tu particij.
Prvo je treba preko programa da izvuce podatke (provreno moze bez obzira sto ne mozes da pristupis particiji) i tek onda da je formatira.
Slicno se meni desilo pre godinu dana. Iz neobjasnjivog razloga jednog dana nisam mogao da pristupim D particiji. Kaze da nije formatirana i da treba da se formatira. JA sam prvo preko programa "easy recovery" izvukao sve podatke koji mi trebaju i onda formatirao particiju.

Iskustvo za druge da ne prave istu gresku kao momak gore. Prvo izvucite, onda formatirajte ako je u pitanju nesistemska particija.
 

Back
Top