Nezavisno Kosovo ne bi bilo presedan

Polly Jean

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
239
SAD smatraju da, ako bi se Kosovo, u skladu sa planom Ujedinjenih nacija, odvojilo od Srbije, to ne bi predstavljalo presedan koji bi važio i za druge regione, posebno ne za "zamrznute konflikte" na tlu bivšeg Sovjetskog Saveza, ističe se u tekstu objavljenom na sajtu Stejt departmenta.

U članku se ističe da je stav diplomatije SAD da Kosovo predstavlja jedinstvenu situaciju, u koju su uključeni Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija i NATO u dosad nezabeležnom obimu.

Između 1993. i 1999. godine, Savet bezbednosti je usvojio sedam rezolucija o Kosovu, od kojih četiri tokom 1998, kada su srpske snage na oružani ustanak odgovorile raseljavanjem albanske zajednice, stvaranjem stotina hiljada izbeglica i ubijanjem najmanje 2.000 Albanaca, navodi se u tekstu.

Vojna kampanja NATO-a protiv tadašnje SRJ, koja je trajala 78 dana, dobila je konsenzualni pristanak svih tadašnjih 19 zemalja-članica, piše autor članka, kao i da na Kosovu i danas mir održava 17.000 pripadnika NATO-a, uglavnom štiteći srpsku manjinu.

U tekstu se podseća na izjavu od 12. marta pomoćnika američkog državnog sekretara Danijela Frida, u razgovoru sa novinarima u Stejt departmentu. "Kosovo nije presedan ni za jednu drugu situaciju", izjavio je tada Frid.

"Postoje mnogi delovi sveta gde postoje problemi između većinskih i manjinskih zajednica. Postoje mnogi delovi sveta sa separatističkim zajednicama", rekao je Frid, ali je takođe napomenuo da "nigde u svetu ne postoji situacija koja podseća na Kosovo".

"Ne postoji mesto na svetu kojim već sedam, sada skoro osam godina, upravljaju UN. Ne postoji slučaj u kome je NATO bio prinuđen da interveniše da bi zaustavio proces masovnog etničkog čišćenja", napisao je američki zvaničnik.
 
Pa NATO intervencija je silom namenuta samo da bi se otcepilo Kosovo,i to protivno medjunarodnom pravu,zaobilazeci Ujedinjene Nacije.To se "sluchajno"zaboravlja u ovom textu.
To shto su dole 8 godina,posledica je ovog gore napisanog.Ispada po njima da smo ih mi zvali.:lol:
A to shto Ameri kazu "Kosovo je izuzetak"je po principu"shto je babi milo to joj se i snilo".
Izuzetak je samo u tome shto je prvi primer nasilnichki i protivpravno nametnutog stanje....mada i to je bilo samo do 2003. i napada na Irak.Napad na Irak demantuje tvrdnju da je Kosovo izuzetak.
 
Polly Jean:
Između 1993. i 1999. godine, Savet bezbednosti je usvojio sedam rezolucija o Kosovu, od kojih četiri tokom 1998, kada su srpske snage na oružani ustanak odgovorile raseljavanjem albanske zajednice, stvaranjem stotina hiljada izbeglica i ubijanjem najmanje 2.000 Albanaca, navodi se u tekstu.
:lol:
A ovo je tek pravi"biser".
Prvo je bilo milion izbeglica.
Sada je vec "par stotina hiljada"....a "par satotina hiljada" moze bti sve od 100 do 900 hiljada.I na toliku masu dodje 2000 ubijenih ALBANACA(ne kaze se koliko je od toga teroristichka OVK a koliko civila.)
Kada su Hrvati proterali pola miliona Srba do je bilo "dobrovoljno preseljenje",Srbi su ishli sami,a kada je na bombardovoanoj teritoriji iz vazduha zahvacenoj sukobom terorista i nashe vojske doshlo do pojave izbeglica,automatski je "kriv"samo Miloshevic.:lol:
 
Polly Jean:
"Ne postoji mesto na svetu kojim već sedam, sada skoro osam godina, upravljaju UN. Ne postoji slučaj u kome je NATO bio prinuđen da interveniše da bi zaustavio proces masovnog etničkog čišćenja", napisao je američki zvaničnik.

Slažem se, ne postoji! Ali zašto?
Zato što NATO ili neko drugi nije reagovao na više mesta da bi sprečio razne Hutu-Tuci sukobe!?:):):)
 
bila je slicna tema, i ja sam i tada rekao: svaka "problematicna" situacija je unikatna, jedinstvena, neponovljiva, "neprenosiva" itd. itd. da li ce jos neko uqariti na ovoj situaciji ne znam, ali sigurno ne postoji razlog da se odluka o statusu kosova veze sa drugim "kriznim" situacijama.
 
adem_ks:
bila je slicna tema, i ja sam i tada rekao: svaka "problematicna" situacija je unikatna, jedinstvena, neponovljiva, "neprenosiva" itd. itd. da li ce jos neko uqariti na ovoj situaciji ne znam, ali sigurno ne postoji razlog da se odluka o statusu kosova veze sa drugim "kriznim" situacijama.

Da se i ja jednom složim sa tobom:
Dosadašnja iskustva međunarodnog 'prava' čak ukazuju da će se neka, makar 100% slična situacija rešiti sasvim drugačije nego Kosovo!!??:):):)
 
ovo je najobicnija otimacina. i hitler je isto rekao da je aneksija sudeta 30tih godina proslog veka "izuzetak" . isto sto je radio hitler tada sto radi amerika sada.

opravdanje je uvek najlakse naci . poenta je da je ovo sto amerika radi najobicniji teror i da ona rusi UN isto tako kao sto je hitler srusio drustvo naroda.
 
Jerry Ropero:
ovo je najobicnija otimacina. i hitler je isto rekao da je aneksija sudeta 30tih godina proslog veka "izuzetak" . isto sto je radio hitler tada sto radi amerika sada.

opravdanje je uvek najlakse naci . poenta je da je ovo sto amerika radi najobicniji teror i da ona rusi UN isto tako kao sto je hitler srusio drustvo naroda.


У својој књизи "Маин кампф" Хитлер лепо описује неке појмове и идеје
које је данас Америка увелико преузела и спроводи...


цитат из википедије:
U knjizi se još i ogleda ideja koja je živjela u Nijemaca još i ranije, a to je ideja "Drang nach Osten" (Težnja prema istoku), koja zapravo zahtjeva od Nijemaca proširenje na istok i stvaranje tzv. "Lebensraum" za generacije koje dolazi (Lebensraum je životni prostor, koji bi se nalazio na istoku Evrope, pogotovo Rusije).



 
eremita:
У својој књизи "Маин кампф" Хитлер лепо описује неке појмове и идеје
које је данас Америка увелико преузела и спроводи...


цитат из википедије:
U knjizi se još i ogleda ideja koja je živjela u Nijemaca još i ranije, a to je ideja "Drang nach Osten" (Težnja prema istoku), koja zapravo zahtjeva od Nijemaca proširenje na istok i stvaranje tzv. "Lebensraum" za generacije koje dolazi (Lebensraum je životni prostor, koji bi se nalazio na istoku Evrope, pogotovo Rusije).


]

Šteta što se Hitler nije okomio na Kosovo i šiptare, raselio ih, naselio Nemce, onda bi tile poterao Nemce i danas bi svi bili sretni!:)
 

Back
Top