Google pa još .hu?

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Dakle, šta se dešava? Kada pokušam da odem na Google.com radi mi redirekciju na Google.hu. :shock: Prvo sam mislio da su neki "špijuni" i sl., međutim posle skeniranja ništa nije pronađeno. Isto se dešava i kada ukucam adresu i kada idem preko integrisanog engine-a u Firefox-u. To mi se evo dešava i na novom sveže instaliranom Windows-u. Probao sam i u IE, ali opet isto. Ubih se od traženja šta može da bude uzrok, ali nisam našao rešenje. :-?

Nije to neka smetnja, ali... Da se razumemo, nemam ništa protiv Mađara i Mađarske, ali neću bre Google na mađarskom. :D
 
Hvala Bojane, ova engleska varijanta radi normalno, ali kad ukucam u engine-u u Firefox-u baca me na mađarsku. :?
Podesio sam nešto na srpskom, ali moram da idem preko Bookmarks-a gde sam ubacio tu podešenu stranicu. Engine u Firefox-u se i dalje pravi blesav. :-|
 
Ako ti se isto dešava i sa "sveže" instliranim Windowsom, onda nema druge, zovi provajdera ili zapamti co.uk. Ako baš hoćeš da ti i default google search u Firefoxu ne prikazuje mađarsku stranu, a nećeš ni da zoveš provajdera, onda uradi sledeće. Otvori about:config stranu u Firefox-u i promeni browser.search.defaulturl vrednost i/ili keyword.URL na www.googl.co.uk ili već koju hoćeš.
 
Nešto sam kao uspeo da ga nateram da mi više ne otvara .hu već .com. Ali sam već to radio jednom pa se opet vratilo po starom.

Usvakom slučaju, Bojane hvala na savetu. Ako se ponovo vrati na .hu, onda ću da primenim tvoj savet.
 
Možda ste trebali obojica da proverite kod vaših provajdera preko koga se kačite kakve su vam konekcije , i kako se firefox kachi na net možda preko nekog proxy iz mađarske. ja naprimer podesim u conections unutar firefoxa na neki čheški proxy i on mi od tada otvara čhešku stranicu googla. :)
 

Back
Top