kako danas izgleda sluzenje vojske?

Pa zavisi gde sluzis,koji si rod,VES...
Sigurno da meni u PVO nije bilo isto kao vojnoj policiji ili BSD-u koji su bili u istoj kasarni.A opet ljudi koji su iz drugih kasarna dosli kod nas imali su drugu pricu iako su isto bili PVO,pa zavisi i od kasarne do kasarne.
Ali kad vec pitas ja sam prosao neku osnovnu obuku(puska,bomba,mine,orijentacija...) i naravno za VES,uz nesto malo straze i u pocetku puno prokletog pozarstva.U sustini sam "ladio j*ja" veci deo vojnog roka narocito kad sam dobio otkomandu u garnizonsku ambulantu(veruj nema bolje ladovine u vojsci,kakvi crni kuriri) ali ni moji klasici iz brigade nisu nista gore prosli cim su dosli "mladi regruti" i prestalo pozarstvo.Ali kad se setim drill-a vojne policije jos uvek se najezim.Coveku dodje zao kad ih vidi na obuci non-stop,cak im je bilo zabranjeno i u kantinu da idu u slobodno vreme.Za ono na sta se nasi oficiri nisu ni obazirali,njihovi su delili 10 dana pritvora(automatski i produzetak vojnog roka).Kad nas vidis u stroju izgledali smo ko italijanska vojska iz "Allo,allo" ako se secas serije.A oni strojevim korakom pice dok nasi vodnici pokusavaju da nas ubede da pobacamo pljuge pre nego sto krenemo na rucak.Sve u svemu kod nas je bilo prilicno rasulo,sto nije cudno posto se brigada gasila krajem te godine,pa su oficiri imali druge brige nego nas da disciplinuju.
A sto se uslova tice,hrana ocaj zivi na pocetku tek se kasnije nesto popravila ali jos uvek lose,posteljina se menjala jednom u 2 meseca,tusiranje za mene koji to radi na dnevnoj bazi je bilo bezobrazno retko,jednom nedeljno,a zimi jednom u 2 nedelje(bili neki problemi sa toplom vodom),grejanje je bilo manje vise ok,sa cim se panduri i vezisti ne bi slozili posto su imali pec na drva,a mi radijatore i kotlarnicu.Vikendi standardno na 3 nedelje,bez problema u tom pogledu,izlasci u grad su takodje dobijani glatko,cak i previse glatko ali s obzirom na problem sa hranom cini mi se da je to bio razlog.
Sve u svemu ja sam odlicno prosao.Decembar 2003/avgust 2004.
 
Vazi za pvo:imas 6 bojevih gadjanja(1 nocno),tromblon i 1 bacanje bombe i 1 postavljanje mina.To je otprilike za pesadijsko naoruzanje.Imas i neke manevre sa manevarskom municijom,jeste bilo lepo prziti iz kalasa do mile volje ali kad se setim ciscenja puske posle manevaraca ...
V.policija i BSD su daleko cesce isli na dadjanja i to iz vise vrsta naoruzanja,mi smo pucali samo iz m-70.Mislim da je za vezu bilo isto kao za nas,ostali rodovi ne znam.
 
ovo sam cuo tako da nisam ja kriv ako je u pitanju glupost... Prica ide: Od pesadije svi beze ko djavo od krsta i jos gore. Ja posto sam malo opiceniji i sve hocu na tezi nacin, pa tek onda na laksi, jel tacno da ako trazim pesadiju (snajperiste) na osnovu lova to mogu i da dobijem?! Tako sam cuo. Reci da si lovac i da dobro gadjas snajperom i da jako zelis pesadiju i primice te ko jedan-dva! Ajd unapred hvala, zivi bili.
 
Milan_ns:
ovo sam cuo tako da nisam ja kriv ako je u pitanju glupost... Prica ide: Od pesadije svi beze ko djavo od krsta i jos gore. Ja posto sam malo opiceniji i sve hocu na tezi nacin, pa tek onda na laksi, jel tacno da ako trazim pesadiju (snajperiste) na osnovu lova to mogu i da dobijem?! Tako sam cuo. Reci da si lovac i da dobro gadjas snajperom i da jako zelis pesadiju i primice te ko jedan-dva! Ajd unapred hvala, zivi bili.
Koliko ja znam to ti dosta zavisi od lekarskog pregleda.Ako nosis naocare,nisi u dobroj fizickoj kondiciji,psihicki nestabilan...od snajpera nema nista.Mada i ta obuka je sad verovatno ko od bede,vojni rok traje samo 6 meseci,u sustini u glavnom ces jahati plavusu(metlu) okreni obrni...
 

Back
Top