Helikopteri

Smrt za tenkove je:

  • AH-64 Apache

  • RAH-66 Comanche

  • Ka-52

  • Mi-28

  • Eurocopter Tiger


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
sto jes jes, al svaki od njih ima svoju posebnu namenu a fali ti i recimo linx koji je najbrzi helikopter na svetu (doduse nosi malo naoruzanja),s druge strane kad si je vec napomenuo Cobra je kada je napravljena bila najbolja ...
 
Ka-50 Black Shark
 

Prilozi

  • ka50_5.jpg
    ka50_5.jpg
    33,8 KB · Pregleda: 9
Dali su oni nasi Mi-8 imali ikakvu zastitu od pesadijskoga naoruzanja?I kakvi su se pokazali u ratovima,kao tranposreti,dali su bili izdrzljivi,znade li neko koliko ih je JNA izgubila u Hrvatskoj,VRS u Bosni i kasnije VJ na Kosovu?
 
W.A.S.P.:
gle cuda , niko nije glasao za RAH-66, a fali ti jos dosta dobrih helikoptera ...
Pa, i nije u serijskoj proizvodnji i ne znam bas koliko je dobar i da li je za poredjenje sa tigrom, apacem, miljem i kamovom. Planiran je kao izvidjacki helikopter, osim dobrog radara, nema nista.
 
W.A.S.P.:
sto jes jes, al svaki od njih ima svoju posebnu namenu a fali ti i recimo linx koji je najbrzi helikopter na svetu (doduse nosi malo naoruzanja),s druge strane kad si je vec napomenuo Cobra je kada je napravljena bila najbolja ...
LYnx je samo za 5-10 km/h brzi od Mi-24 koji je deset puta tezi od njega, prevozi 8 vojnika, ima OGROMAN oklop i naoruzanje a stariji je 30 godina od lynx-a! Lynx ima malo naoruzanja da bi pretekao (za naku zanemarljivu brzinu) Mi-24, zato je i stvoren, a ako se ne varam, to je modernizacija nekog prethodnog britanskog helikoptera. PA, morali su ljudi malo da pripozure jer kasne sa vremenom, 27/8 godina. :lol:
 

Back
Top