Treba mi savet

toxi

Zainteresovan član
Poruka
379
Možda znate a možda i ne, da sam napisao tutorial o C jeziku( zove se "Srpski, školski C tutorial"). Ispostavilo se da je postao popularan( bar po broju mailova koje ja primam u vezi sa njim i po broju downloada).

Naime, naleteo sam na ovaj sajt: http://sr.wikibooks.org i tamo su objavili moj tutorial, ja o tome pojma nisam imao. Nije da se bunim što ga objavljuju, pa zbog toga sam ga i pisao, ali nigde nije navedeno ko je autor a i sam tekst tutoriala je izmenjen- text nije formatiran a i neki delovi nedostaju( npr.zadnjih par rečenica u kojima sam objavio svoju e-mail adresu ili prvih par rečenica gde piše moje ime kao autora tutoriala). Logično je da su ti koji su objavili moj text namerno obrisali delove u kojima se pominje ko je autor i sam tutorial proglasili svojim.

E to me vređa. Hteo sam da pišem administratoru tog sajta ali ne mogu da nađem njegov mail na tom sajt.
Valjda uviđate da ovo nije u redu, pa bih voleo da mi vi kažete šta bih mogao da uradim povodom ovoga.

Toliko, hvala unapred!
 
Obersturmfuehrer, hvala covek :)
Ja nisam znao da to može, al' eno ispravio sam a i nasao sam adminovu adresu pa sam mu pisao. Kaže kao ne može on da kontroliše šta ko postavlja :(
 
pa u sustini i ne moze, i to je problem kod wikija....
jeb ga, poenta toga je akumuliranje znanja, a samo savesni i odgovorni ljudi navedu i izvore koje su koristili....
 

Back
Top