pozitivna lista

Ide po sifrom G40,G41(epilepsija) i F31.8.

Za indikaciju pod tačkom 1. lek se uvodi u terapiju za bolesnike sa epilepsijom refraktarnom na druge antiepileptike na osnovu mišljenja neurologa/neuropsihijatra ili pedijatra.
Za indikaciju pod tačkom 2. lek se uvodi u terapiju na osnovu mišljenja psihijatra/neuropsihijatra.
 
uf, ja nemam sa medicinom nista zajednicko i ovo sto napisa nije mi nista jasno.Jasno mi je da si u pravu, i da je taj lek mojoj mami prepisao neuropsihijatar, jasno mi je da je za epi. i najjasnije mi je da su tablete 532 dinara za 15 dana i da mi je to skupo
 
ovaj lek je iz Makedonije, lamictal je verovatno nas lek i ako je skinut sa A liste stvarno je to bezobrazluk, no mi tu ne mozemo nista jer smo uboga raja. hvala ti DR na ovim informacijama
 
Pa nemoj me presecati, znaci nije skroz skinut sa liste - i dalje se placa 25% participacije ali ostatak je na teret drzave? Vec sam ocekivala pomamu pacijenata......Lamal je 100% na listi kazes? A ko radi taj Lamal? I nije mi jasno o cemu onda prica ova gore devojka da Lamal placa 500 i nesto dinara kad je 100% na listi? Ili nema Lamala pa je zamena Lamictal a njega mora da plati 25% a to mu dodje oko 500 dinara? :shock:
Nista ne razumem?....
 
Lamal je isto sto i Lamictal samo ga pravi Alkaloid, i upravo to sto si ti rekla, Stavili lek koga nema 100% na listu a onaj sto je bio 100% skinuli i stavili na participaciju od 25% .
I naravno pacijenti su poludeli, godinama su dobro kontrolisani sa lamictalom i sad treba da se prebace na lek koga nema...kod nas stvarno nema nikave logicnosti.
 

Back
Top