Mesic, pocasni gradjanin Podgorice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alekasandar2:
Мило је лоше учинио Црној гори.
Он је учинио да се замрзне "Црногорско" и да поштени људи почну да се изјашњавају као Срби.
Извршио је геноцид над сопственим народом а да метак није опаљен.

Пре мила било је 80% Црногораца у Црној Гори.
За време Мила 42%

Треба јачати Српство шаком и капом, делити макар и новац ко дете крсти као Српче!
ДА на крају "Црногорци" постану мањина у ЦГ..

П.С.
Бока Которска је најлепши део кугле Земаљске. Сањам да имам кућу и живим у Боки!
:-D

Naša mila Boko, nevjesto Jadrana,
Pokrivena nebom kô od plave svile,
Ljepša si od tvoje primorkinje vile
I svjetlija od njenog ðerdana.

Nikada se tebe nagledao ne bi'!
No da mi je jedno: da postanem valom
Sinjega ti mora, pa pred tvojim žalom
Da vjecito šumim i da pjevam tebi.

I da s tobom gledam na tvoj Lovcen plavi!
Pa jednoga dana, kad se gospod javi,
Kad orlovi naši visoko zabrode

I sa tvojih ruka panu gvozdja tvrda,
Da pobjednu himnu slušam s tvojih brda,
I da s tobom slavim dan zlatne slobode!
:)
 
HEBEHA:
U svakomslucaju, dobrodosao u Boku.
Tvoje su zelje, za pocetak nerealne (ne to da imas kucu, nego da se prosrpski aktovi podrzavaju materijalno), tako da nema razloga da raspravljamo.
Poz

Нека Бог поживи Мила Ђукановића и неће Црногорца упод Ловћеном остати:)

повећао је број Срба у ЦГ од 9% пре њега до 35% за време њега.
 
Zvanicno, Milo nema funkciju u drzavnom vrhu. Predsjednik je vladajuce partije, ali ne i pretsjednik, premijer, preds. skupstinei sl. jasno je da je to fikcija i da moze posati nastavnik fizickog vaspitanja, pa bi opet rukovodio crnom Gorom.

U svakom slucaju,manje vazno za aspravu, ozbiljno se udaljavamo od teme.
 
DakleM, ovo je jedna od onih tema gdje tresemo k'o Maxim po diviziji, ali se ne svadjamo, sto j inace praksa.
Kad bolje razmislim, nema na planeti covjeka sa kojim se ja u potpunosti i u svemu slazem. U stvari sa svakim bih mogla da se dzapam oko necega.
Ali zato sa gotovo svakim ima neka dodirna tacka i pitanje po kome se fino slazemo.
dakle, Santic nas ujedinjuje!

Ja licno vise volim njegove ljubavne pjesme, pa preporucujemonu "Ne vjeruj", predivna je.
 
НЕВЕНА izvinjavam se sto nisam shvatio ironiju. Vidim da si ti jedno fino i pametno stvorenje.
A sto se teme tice, tu se ipak ne bi slozio. Ne mrzim ja nikoga, ali nemogu ni da volim nekoga samo zato da bi mi bilo bolje. Pogotovo ne nekoga kao sto je doticni, a da ne spominjem onog drugog, sto bese docekan sa svim pocastima. I to ne zato sto je Hrvat ili Albanac, nego zato sto je nihova uloga u svemu ovome sto nam se izdesavalo bila itekako ruzna. To mi nekako dodje u najmanju ruku licemerno. Ajde da ne upotrebim neku ruzniju rec.
 
Shvati samo jedno.
Kada je Srbija nesrecne '99 bombardovana, narod je platio. Djeca po podrumima, majke nad grobovima, dozivotne traume. Moju malu poznanicu je otac drzao rukama za krevet jer je onako sitna od detonacija odskakala po pola metra u vis. Drugo dijete se nocu budilo (nazalost, i sada se kao odrastao momak budi) i dobijalo fraseve sa preznojavanjem snaznom drhtavicom u histericnom placu.
Pitamo se zasto?
Jer Slobo Milosevic (postujem njegovo znanje, inteligenciju i dobru volju, ali "put do pakla je poplocan dobrim namjerama...", a posebno postujem pokojne, pa nemam namjeru da pljujem o njemu) nije zelio da pogne ledja i, upotrebicu najslikovitiji izraz, "uvlaci se u d*pe" onome kome se trebalo uvlaciti... On je sacuvao ponos. Narod ga je izgubio. Ja narusenim ponosom zovem srusenu bolnicu, zgariste kuce, grobove sa natpisom 1990-1999. To je prljav obraz i pogazen ponos nacije. I pored svega, to je i onaj prezir i negodovanje koji nas docekuju gdje god da odemo. Posebno ljude iz Srbije.
I CG su gadjali. Decko je prije par godina kod poluostrva Lustica nasao bombu koju su gamad neupotrebljenu tu ispustila. Ali nakon prvih gadjanja, Milo Djukanovic (koga uvazavam kao nekoga ko dobro radi svoj posao, pa cu staviti na stranu njegove ljudske osobine, jer ne zivim sa njim, pa me se i ne ticu) se su*kao (opet najzgodniji izraz), gutao je svoj ponos, ponizio se. Ali narod nije bio ponizen. A on je dobro placen za to i nije me briga.

Sta vrijedi roditeljima djevojcice Milice sto ju je crkva proglasila za Velikomucenicu i sveca? Imaju li oni svoje dijete? Nemaju! Poginula je sa nepune cetiri godine dok je sjedjela na nosi u kupatilu. To je pogazen ponos.

Nije mi zao, ako ce crnogorski politicari da se izvinjavaju, da klece i da mole koga misle da treba. Pretstavljaju narod, ali ne mene. Mesic nije pocasni stanovnik moga stana niti pocasni clan moje porodice. Ako ce taj cin donijeti dobro mojoj zemlji, opravdavam ga.

Pozdrav za tebe!
 
crnogorci su najgora govna i prevrtljivci na balkanu . ljudi bez casti ponosa i obraza.

do 1995. su bili najveci i najbolji Srbi(tako su za sebe govorili), a danas su veci srbomrzci od Hrvata i Albanaca.

Pa taj isti Milo, u koga se kune ova Nevena je 1991/92 govorio, ja se to dobro secam, da je ponosan sto je rame uz rame sa Slobodanom Milosevicem "najvecim sinom naseg srpskog naroda", da je omrzao sah zbog sahovnice, da ce sa ustasama povuci prirodnije granice od postojecih i to na Neretvi. A danas tim istima daje spomenice i plakete i proglasava ih za pocasne gradjane svog glavnog grada.

Jednom recju Crnogorci su za mene najobicnija govna koja uvek vole da budu uz skute onoga ko je popularan i jak. Takve nikada nisam cenio niti cu.
 
gospodjice izvinjavam se ako su vas moji stavovi povredili, ali ja prevrtljivce, kao sto ste vi crnogorci, niti postujem niti volim.

ne vole vas cak ni hrvati, jer po jednoj anketi sprovedenoj u Hrvatskoj, u HR od svih suseda Hrvatske najvise mrze vas Crnogorce.

pa ko moze da voli i ceni ljude koji su do juce bili veci Srbi od Srba, palili po Dubrovniku a danas glume vece Srbomrzce od samih Hrvata. Pa takvi se svim normalnim ljudima gade.
 
Nikada nisam zapalila nista osim plina na sporetu da skuvam kafu. I jednom kad sam bila mala vatru za 1.maj. U Dubrovniku sam bila vise puta, ali nisam stovrila niti jedan plamen. Nije ni moj otac. Ne znam o cemu govoris i zbog cega vrijedjas mene.

Navoditi anketu je glupost. Mene nije briga da li me vole GRADJANI Hrvatske, GRADJANI Srbije, GRADJANI cega god... Imam prijatelje i rodjake u Hrvatskoj i oni mene i moju porodicu vole. Drago mi je sto je tako. U Srbiji imam mnogo vise rodbine i prijatelja i oni me vole i ja njih volim i jako volim da oddem u Srbiju.

Kakve ta ljubav ima veze sa tim sto je Mesic postao pocasni gradjanin Podgorice.
Mislim da nisi shvatio temu, ili naprosto ne znas kako bi odgovoriop na nju. OK, nedostatak adekvatnih rijeci nije grijeh, desava se. Nemoj da te to opterecuje.

Uzgred, nisu me povrijedili Vasi stavovi, jer Vs niti poznajem niti mi znavite mnogo u zivotu, samo mi je vrlo zaop kada govornik jezika koji savrseno razumijem i govorim smogne snage da ispusti tako tuzne gasove mrznje.
 
Jerry Ropero:
gospodjice izvinjavam se ako su vas moji stavovi povredili, ali ja prevrtljivce, kao sto ste vi crnogorci, niti postujem niti volim.

ne vole vas cak ni hrvati, jer po jednoj anketi sprovedenoj u Hrvatskoj, u HR od svih suseda Hrvatske najvise mrze vas Crnogorce.

pa ko moze da voli i ceni ljude koji su do juce bili veci Srbi od Srba, palili po Dubrovniku a danas glume vece Srbomrzce od samih Hrvata. Pa takvi se svim normalnim ljudima gade.


Postoje razne ankete i razne istorije. Trudite se da ne omalovažavte diskutante po nacionalnoj osnovi. Vi naravno možete imati privatno mišljenje ali ono mora da bude u skladu sa pravilima ovog foruma. Generalizovanjima ne postižete ništa pametno.

Jedino ostaje pitanje - zašto je pokrenuta tema o priznatoj državi kad od takve teme nemamo nikakve koristi?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top