Canon A530 as webcam

hteo sam da postavim sličnu temu.....o dv cam ili foto-aparatima...
ovih dana bi trebalo da kupim nešto 500 evra......opet, volim fotografiju, ali mi je moj mali digit već na samrti.......... fotografije sa dv kamera nisu nešto, tako sam pročitao.... s druge strane ne mogu da snimam duže i kval. video zapise sa fotoaparatom.....ako biste mogli nekako da mi pomognete u donošenju odluke...nemam para za oba...kako da prelomim? nemojte samo..odluči sam..evo, odlučujem i pitam za savet............
 
Procijeni sam koliko puta bi iz stana/džepa izvukao video kameru, a koliko puta foto-aparat.
Da li bi snimao zalazak sunca ili bi ga samo uslikao.
Da li bi ljudi oko tebe strpljivo pozirali i prirodno se ponašali dok ih snimaš ili bi im bilo draže da prosto "okineš" i ćao.
Da li bi imao strpljenja da satima montiraš i konvertuješ snimljeni materijal ili da ga prosto prebaciš na hard disk.

:) Ja sam za fotoaparat.
A kad kupuješ, malo se raspitaš i oko video moda, kupiš neku veliku i brzu memorijsku karticu i eto tebi video snimka dovoljne dužine (da ne kažem neograničene) i sasvim solidnog, zadovoljavajućeg kvaliteta.
 
Neki foto aparati imaju ograničenje na trajanje video klipa, bez obzira na veličinu kartice. Prvo obrati pažnju na to.
Da bi postigao puni efekat, kartica treba da je brza (mada to ne mora da bude značajno za pojedine aparate, sve zavisi šta kupuješ).
Vremenska dužina video zapisa (koji stane na npr 1GB) zavisi od kvaliteta snimka.
Nije neka mudrost - uzmi najveću karticu koju možeš da priuštiš, ali ne ispod 512MB, a i to je malo ako ćeš da praviš dosta klipova i slika u velikoj rezoluciji.
 

Back
Top