podesavanja Bios/AGP

Aperture size je mem koju graficka koristi od ram-a kao da je svoja.Najbolje je da je postavis ili na 64mb ili na 128mb.Sve zavisi kolko mem ima tvoja kartica.Kod novijih modela,ovo skoro uopste ne utice na performance,vec samo uzima dragocenu mem.AGP FASTWRITE-ta opcija omogucava da se kartica ponasa kao pci uredjaj ubrzavajuci proces pisanja u memoriju.Ako mislis da overklokujes kartu,pci uredjaji pocnu da divljaju ili ti se pocnu pojavljivati artifakti,iskljuci ovu opciju.Ako neces da overklokujes,uklj.
 
Jeste mnogo,zato sto mi je aperture size bio na 512mb a graficka je 7600gt sa 256mb tako da mislim da nema potrebe pa sam stavio na 128... a za fastwrite je i bio na disable ali nisam znao cemu sluzi... Hvala jos jednom!
 
Ummmmm da li ima razlog za taj 1gb?!Posto nema potrebe da kartici dajes 1gb.Kao prvo nijedna igra nema sanse da iskoristi i 512mb(obicno je to negde oko 430mb),a kamoli 1gb.A ukoliko nemas 3 ili 4gb rama,svaki mb,koji bi se koristio kao sistemski ram,je bitan.
 
@ Klothius pusti ga on je stariji i zna shta radi....

@ Saka1 dzaba tebi i taj 1 GB ako je samo DDR..... Graficka sa 512 MB ddr3 bi pojela tu tvoju grafichku shto ima 1 GB rama ako kontash shta zelim da kazem.... dzaba tebi i 2 gb na grafickoj ako nemash veliku brzinu pristupa njoj.....
Mada se kaže: ,,Što više-to bolje,,
ovo nevazi...
Npr grafichka sa 128 ddr3 je priblizno 2x bolja od one shto ima 256 ddr....

I da, dzaba tebi 1 gb memorije na grafichkoj ako ti je CPU i RAM usko grlo....
 

Back
Top