MAJSTORIJE

zigicsasa

Početnik
Poruka
25
Da li je ko čuo za NT (nisko temperaturno) podno grejanje (35/25 oC) i VT (visoko temperaturno) podno hlađenje (20/25 oC). Pri konstantnoj temperaturi poda od 23 oC.
Debljina postavljanja:
- izolacija - 2 cm
- cevi - DN 16
- betonska košuljica - 1 cm
- membrana - 0,8 cm
- lepak
+ bilo koja podna obloga
=========================
sve ukupno oko 6,1 cm
:twisted:
 
Ako si to hteo da povezes sa ekologijom tj. zastitom zivotne sredine onda si trebao da das neke podatke oko ustede energije, procente smanjenja emisije CO2, biorazgradljivosti materijala ili nesto slicno ovako ovo zaista lici na oglas. Posebno zato sto je to bio tvoj prvi post. Nadam se da se po jutru dan ti ne poznaje.
 
Insect:
Ako si to hteo da povezes sa ekologijom tj. zastitom zivotne sredine onda si trebao da das neke podatke oko ustede energije, procente smanjenja emisije CO2, biorazgradljivosti materijala ili nesto slicno ovako ovo zaista lici na oglas. Posebno zato sto je to bio tvoj prvi post. Nadam se da se po jutru dan ti ne poznaje.


To i jeste bio vid rekalme.

Jer na forumu u opšte nema ništa o uštedama, energije.
Što se tiče CO2, to ima velikog uticaja jer treba izvršiti regulaciju i podešavanje kotlarnica-e, da emisija bude min. kao i maksimalno iskorišćeno sagorevanje.
To se na ovom forumu nespominje, kao što sam rekao.
 
zigicsasa:
Da li je ko čuo za NT (nisko temperaturno) podno grejanje (35/25 oC) i VT (visoko temperaturno) podno hlađenje (20/25 oC). Pri konstantnoj temperaturi poda od 23 oC.
Debljina postavljanja:
- izolacija - 2 cm
- cevi - DN 16
- betonska košuljica - 1 cm
- membrana - 0,8 cm
- lepak
+ bilo koja podna obloga
=========================
sve ukupno oko 6,1 cm
:twisted:
Znam čoveka koji ugrađuje podno grejanje i pitaću ga koje on ugrađuje.
 
to o cemu ti pises najbolje objasnjenje nudi www.rehau.com samo za takva resenja grejanja i hladjenja treba imati maks koeficijena izolacije a to koliko ja znam u srbiji je tesko naci a ako te interesuje takve stvari procackaj stogod o tzv toplim pumpama ili ti zmnom grejanju.
 

Back
Top