USA or Canada ???????

oliviascorp

Početnik
Poruka
6
Pozdrav sjajnim forumašima Severne i Južne obećane zemlje!
Posle čitanja iskustava iz Dominikane, definitivno digoh ruke od te opcije.
Za USA čekam da me izvuku na "green card" (evo već 4-tu godinu) i ubedila sam sebe
da će se to desiti sigurno kad tad (da bar decu odvedem tamo). Ako neko ima neki drugi
predlog (ili ponudu) neka se javi.
E sad ovde nastaje dilema da li se ipak opredeliti pre za Canadu.
Radi se o tome da smo pokušali iseljenje pre 10 godina (preko Budapesta). Sve je išlo
tako brzo i dobro da bi uspelo. Razlozi su lične prirode da bi se sad puno detaljisalo (naše
odustajanje pred sam kraj). Ono što me najviše zanima da li neko zna, ako bih sada aplicirala za iseljenje kakav je postupak. Ne mislim konkretno na komunikaciju i papirologiju, već neki status mog dosijea koji je tada ostao komplet pod odredjenim "file number" (broj u jedinstvenom registru za sve iseljenike ili tako već nešto). Znači, da li bi to moglo imati uticaja i kakvog ako se ponovo prijavim. Svi moji pokušaji da dobijem bilo kakve odgovore ili informacije od Canadian amb u Bgd ili Beču su bili bezuspešni.
Možda će neko pitati što tako na široko o svemu. Radi se o tome da odredjena Agencija
nudi "siguran" odlazak za Canadu uz obezbedjenje "sigurnog" posla (vozača), Alberta, Calgary..., ma sve naj, naj, samo nešto engleskog jezika a dobijanje vize je "puka formalnost" kad vam oni srede, uz brdo para i još otplate godinu dana kada se stigne tamo. Naravno, ako vas odbiju iz nekog levog razloga koji vam nikad neće ni reći (poznato iz iskustva mnogih) oni, mislim Agencija sa tim nema ništa, ali im ostaju normalno pareeeeeeeeeee, koje ste teško stekli.
Da li da pokušamo sami, šta mislite o tome, dajte neki savet.
TO BE OR NO TO BE....pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!
 
Zdravo Klika,
Pročitala sam sigurno 90% od tih vaših postova. Jasno mi je da se treba osloniti samo na sebe, nego ono što sam razumela i što me zanima je ta oblast Alberta i mogućnosti zaposlenja (vozači, ekonomisti). U svakom slučaju hvala puno.
Ako ima neko od ljudi iz Vojvodine da su otišli u toku decembra meseca, molim da mi se jave ili bilo ko a da ima nekih informacija u vezi toga.
Pozdrav!
 
Ako je to neka agencija iz Novog Sada, za koju mislim da jeste, nemoj ni slucajno nista pokusavati. Imam poznanika koji je preko njih pokusao, tj. jos uvek pokusava da ode. Obecali su mu posao vozaca negde u Alberti, i ceka vec vise od godinu dana. Jos uvek je ovde...
 

Back
Top