Trgovina na Americkoj berzi

Bg8333

Ističe se
Poruka
2.383
Resio sam da ulozim svojih 200 eura na americku berzu da zaradim neki ekstra dzeparac dok studiram. Pa me zanima sledece moj izbor je sajt www.firsttrade.com. Da li neko sa istim ima iskustva? Takodje moj prvi izbor za kupovinu je LOMJ.PK pa me takodje zanima sta iskusni ulagaci u berzu ako ih ima na ovom sajtu misle o ovoj mojoj spekulaciji, cenim da ce dobro da ode na gore.

Jos jednu stvar sam primetio premera radi na yahoo-u se LOMJ vodi kao LOMJ.PK a na sajtu preko koga ja trgujem kao LOMJ , sve je isto uz neke minimalne greske. Pa me zanima ko je pouzdaniji yahoo ili firsttrade. Zapravo sve akcije koje se na yahoo-u vode sa .PK , na firsttrade se vode bez PK...primer CBRJ.PK (yahoo) a tamo je CBRJ. Meni se cini da su to sve iste akcije barem po datim informacijama samo se simboli razlikuju. Sada da li sam u pravu to bi zeleo da mi kazu strucniji ljudi.
 
Zasto ne kupis akcije neke srbijanske firme???Logika ti ,valjda, nalaze da drustvo koje je u tranziciji mora da se razvija.Samim tim i njihove firme,fabrike itd.Mozes mnogo bolje da prodjes ako kupis akcije neke firme iz tvoje zemlje i kod neke srbijanske brokerske kuce.
 
Bijeli Ocnjak:
Zasto ne kupis akcije neke srbijanske firme???Logika ti ,valjda, nalaze da drustvo koje je u tranziciji mora da se razvija.Samim tim i njihove firme,fabrike itd.Mozes mnogo bolje da prodjes ako kupis akcije neke firme iz tvoje zemlje i kod neke srbijanske brokerske kuce.


Prosle nedelje na zalost nisam uspeo da posaljem novac ima mnogo peripetija, skupljanja dokumenata, ali se nadam da cu ove uspeti.

Inace pravio sam spekulacije iz zezanja.

Jedna je bila 106 % u rastu za 1 dan.
Sledeci dan sam imao jedan pogodak od 73% skoka.
I dan posle jedan pogodak sa 0.10 dolara na 0.85 dolara sto znaci 8.5 X

Stavi na papir da mi je lego novac i da sam zaista mogao da trgujem koliko bi napravio za 3 dana :)

To ti je 6058 dolara za 3 dana pocev od 200.

A Fazon je prost, gledas firme koje potpisuju dobre ugovore i ne mozes da pogresis one uvek skacu.

Ako krenes sa 1000 jos je lakse, samo 2% da imas dnevni obrt to je 1,38 miliona za godinu dana :) Pa sada misli o tome :)
 
Verovatno si te akcije pratio na osnovu mailova koje si dobijao:lol:
Akcija koja skoči 100% na dan, isto tako može i da se sroza, ispod cene po kojoj si kupio.
Uostalom, ne znaš ni koliko je akcija prodato po toj ceni, možda samo jedna?:roll:
a sutra sve na staro ili još gore.
Postoje pokazatelji, trendovi, bilansi, ali...da te ne zamaram:roll:
Nisi izmislio toplu vodu i na takav način ne možeš trgovati na bilo kojoj berzi.
Tačnije - možeš, ali bićeš tužan.
Ne kažu za džabe: lakše je dobro kupiti - nego dobro prodati.
 
DellBoy-011:
Verovatno si te akcije pratio na osnovu mailova koje si dobijao:lol:
Akcija koja skoči 100% na dan, isto tako može i da se sroza, ispod cene po kojoj si kupio.
Uostalom, ne znaš ni koliko je akcija prodato po toj ceni, možda samo jedna?:roll:
a sutra sve na staro ili još gore.
Postoje pokazatelji, trendovi, bilansi, ali...da te ne zamaram:roll:
Nisi izmislio toplu vodu i na takav način ne možeš trgovati na bilo kojoj berzi.
Tačnije - možeš, ali bićeš tužan.
Ne kažu za džabe: lakše je dobro kupiti - nego dobro prodati.

Da dobio sam preko MAIL-a ali sam proucavajuci te akcije nesto ukapirao, one zapravo na dan kada ti kazu da ih kupis NAGLO PADNU da bi posle naglo skocile. Verovatno se gomila majmuna primi, krenu da kupuju i obore cenu, da bi posle krenuli panicno da prodaju i cena onda skoci. Ti treba da cekas onaj prvi pad, i onda da kupis od majmuna akcije jaftino po niskoj ceni i prodas ih po visokoj cim skoce.

Nazalost moju veliku, izgleda da je slanje para iz srbije na americku berzu komplikovana stvar, treba i jos nekad dokumenta da se posalju, sto je najgore sve moram postom ne prihvataju faks.

U petak sam imao jedan ubog sa 0.10 na 0.85 po principu koji sam naveo. Stigo mi je mail i ocekivao sam nagli pad sto se i desilo palo je na 0.10 vrlo rapidno. Da bi kasnije skocilo na 0.85.
 
Mani se takvih akcija, tu dobro prolazi samo onaj koji ih i diže ili obara.
Tj špekulant.
I to su, verovatno, firme za koje nikad niko nije čuo.
Berza i akcije su ozbiljna stvar, imaš puno dobrih i svetskih firmi i kod nas.
Prošle godine je beogradska berza donosila velike prinose.
 

Back
Top