GODIŠNJICA BOMBAŠKOG NAPADA NA SRBE SA KOSOVA I METOHIJE

sinmbad

Veoma poznat
Poruka
12.303
GODIŠNJICA BOMBAŠKOG NAPADA NA RASELJENE SRBE SA KOSOVA I METOHIJE
DRUŠTVO - AKTUELNO - Petak, Februar 16, 2007 19:08


Na današnji dan pre šest godina 11 Srba je poginulo u bombaškom napadu na autobus 'Niš-ekspresa' u selu Livadice kod Podujeva, na magistralnom putu Niš - Priština.

U eksploziji mine postavljene ispod mosta na putu, dignut je u vazduh prvi od šest autobusa kojima su raseljeni Srbi sa Kosova i Metohije išli na zadušnice. U eksploziji su povređena 43 putnika. Autobusi koji su se kretali ka Gračanici su bili u pratnji vojnika Kfora.

Za napad niko nije odgovarao. Jedan od glavnih osumnjičenih za taj teroristički napad, kosovski Albanac Fljorim Ejupi uspeo je, nakon hapšenja, da pobegne iz vojnog zatvora u američkoj bazi Bondstil kod Uroševca. On je ponovo uhapšen u junu 2004. u Tirani i predat UNMIK policiji, ali mu nije suđeno jer, uprkos istrazi međunarodnih tužilaca, nije bilo dovoljno dokaza.

Advokat Živojin Jokanović, branilac žrtava i oštećenih u terorističkom napadu u mestu Livadice kod Podujeva, izjavio je da proces optuženima za taj napad nije odmakao dalje od početka.
 
sinmbad
Registrovan korisnik

...toliko o šiptarskim standardima i bezbednosti za Srpsko stanovništvo......

filatelista, pa šta?
Registrovan korisnik

Kordinacioni centar za KiM bi morao biti mnogo više angažovan na tim stvarima. I to posebno materijalno, da se svakodnevno vrši pritisak da se tom psetu počne suditi.

sinmbadu, ako ti kazes SIPTARSKI onda...

a filatelisti, e ovo je pravi nacin, vrsiti pritisak da zlocini pocinjeni na kosovu [ili bilo gde] ne ostanu samo na papiru, nego da se radi na otkrivanju i kaznjavanju. sa tim se stice poverenje u MZ. UN. u zakon, izbegavaju "sumnje itd. itd...
 
imam osećaj da u Bg svi vole o tome da pričaju, a niko da potegne. Da se svaki dan zove neko u UNMIK i kaže "Kako ide predmet sa Fljorijem Ejupijem?" Svaki dan.
Pa onda prikupljati materijale o svom nestalim, kidnapovanim...Zato sam ja da imamo resor u Vladi koji bi se bavio samo Kosmetom, ali ne da se bave statusom ili tako nečim, nego da se pomaže konkretno.Da se šalju dokazi, istrage, pritisci, da se čiste gov.a sa srpske, ali i albanske strane...Onaj Kordinacioni centar je nešto po meni prilično bezlično.
 

Back
Top