RAH-66 Comanche

Misli na ovaj novi snimak iz iraka? Nije to vise nikakva novost,na tv vidis ono sto ne mogu da sakriju,sta mislis,koliko ih je u stvarnosti otislo u vecna lovista? Ali nisam siguran da li je ono bio apache ili cobra.
 
@hektorius
Misli na ovaj novi snimak iz iraka?
Pojma nemam odakle je. Mislim da je Apache. Jesi li gledao film "black hawk down"? Nije los. Radi se o tome kako su u somaliji istukli amerikance i oborili im nekoliko crnih jastreba.
 
Tacnije 3. Dva su pala u samom gradu Mogadisu a treci je uspeo da doleti do baze gde se srusio. Ali nisam siguran ko je koga tu istukao, na 18 poginulih rendzera i delta bilo je preko hiljadu mrtvih somalijaca,sto je realan odnos, kad uzmes u obzir da su ovde bili rendzeri i delta na jednoj strani,uz podrsku borbenih helikoptera, i oni crni fanatici bez ikakve vojne obuke na drugoj strani.
 
Postoji podatak, zvanican, za vreme Iracko-Iranskog rata, Iracki Mi-24 je oborio iranski F-4 Phantom, sto je svojevrsna potvda efikasnosti cetvorocevnog PA mitraljeza kalibra 12,7mm. Nema bas veze sa temom ali neko je spomenuo Mi-24 pa mi se ucinilo zanimljivo da iznesem i ovaj podatak. Izvinjavam se zbog skretanja sa teme.
 

Back
Top