KUDA IDU RATOVI

xxxman

Zainteresovan član
Poruka
273
Od samog pocetka ratnih operacija na tlu bivse Jugoslavije 1991. godine, nametalo mi se pitanje za cime idu svi ti ratovi i gde je njihovo ishodiste. Odgovore do dan danas nisam pronasao..........
 
xxxman:
Od samog pocetka ratnih operacija na tlu bivse Jugoslavije 1991. godine, nametalo mi se pitanje za cime idu svi ti ratovi i gde je njihovo ishodiste. Odgovore do dan danas nisam pronasao..........


Pa idu ka tome da Srbi glasaju za HDZ u hrvatskom Saboru... A ishodiste zavisi... Ako balkanske nacije budu vodili mediokriteti koji liberalizam vide kao nastavljaca ideologije komunizma,dok im je ideologija nacionalizma nije samo dominantna,vec i istorijski najstarija (a ona jedva moze da dohvati i 18. vek) bice zestokog sra.nja
 
xxxman:
Od samog pocetka ratnih operacija na tlu bivse Jugoslavije 1991. godine, nametalo mi se pitanje za cime idu svi ti ratovi i gde je njihovo ishodiste. Odgovore do dan danas nisam pronasao..........

То је само ГЕНЕРАЛНА ПРОБА будућих операција у којима ће поједине нације учествовати чопоративно против ЈЕДНЕ нације са намером да раселе, опљачкају и протерају читав један народ а све у складу СА ПОВЕЉОМ УН. За сада су све извели веома успешно... 8-)
 
xxxman:
Od samog pocetka ratnih operacija na tlu bivse Jugoslavije 1991. godine, nametalo mi se pitanje za cime idu svi ti ratovi i gde je njihovo ishodiste. Odgovore do dan danas nisam pronasao..........

Ti si minutu pre postanja sigurno pao sa Marsa i nisi upućen?
Ukratko: od 1945-e do 1992 je postojala jedna juga-pljuga i nije bilo Srbije. Danas, nakon i zahvaljujući svim tim ratovima, imamo konačno
NEZAVISNU I SLOBODNU VELIKU SRBIJU
 
Proci ce jos mnogo godina dok ne bude sasvim razjashnjeno zbog cega smo ratovali u poslednjoj deceniji dvadesetog veka. Zvanicno, jos uvek nije jasno ni da li smo bili u ratu.
Rat u Jugoslaviji je poceo protivustavnom aneksijom Vojvodine od strane rezima Slobodana Milosevica 06.10.1988. godine. Medutim, sa ratnim operacijama se zapocelo skoro tri godine kasnije, 26.06.1991. godine sukobom Jugoslovenske Narodne Armije i Teritorijalne Odbrane Slovenije. JNA sa ubrzo posle toga povukla iz Slovenije. Zbog cega? Zasto JNA nije ispunila svoju (Ustavom SFRJ jasno definisanu) obavezu "... zastite Ustavnog poretka i teritorijalnog integriteta SFRJ", vec se povukla sa dela teritorije SFRJ menjajuci pri tome spoljne granice SFRJ? Odgovor mi se nametnuo sam po sebi kada sam ponovo pred sebe stavio memorandum cetnickog ideologa dr Stevana Moljevica od 30.06.1941. godine i podsetio se osnovnih postulata cetnickog pokreta tog vremena. Istih postulata na kojima se zasniva Memorandum Srpske Akademije Nauka i Umetnosti napisan polovinom osamdesetih. Postulata na kojima je (koristeci se nasledjenim aparatom komunisticke drzave) stvoren nacionalsocijalisticki rezim u Srbiji. Postulata kojih se JNA pridrzavala kada je posla u rat u kome je unistila ne samo zemlju cija je oruzana snaga bila, vec i samu sebe.
 
fosilvaso:
Ti si minutu pre postanja sigurno pao sa Marsa i nisi upućen?
Ukratko: od 1945-e do 1992 je postojala jedna juga-pljuga i nije bilo Srbije. Danas, nakon i zahvaljujući svim tim ratovima, imamo konačno
NEZAVISNU I SLOBODNU VELIKU SRBIJU

Коју ВЕЛИКУ Србију ??? :evil:
 
fosilvaso:
Pročitaj ponovo moj post: Nije valjda da si ti onu jugu-pljugu smatrala Srbijom????Ili misliš na onu Republiku unutar SFRJ?

Ако си ти онај наш стари фосилваса - онда врло добро знаш да нисам ОНА...

Или си ћорав или се правиш ћорав па не видиш ДА ЈЕ УПРАВО У ТОКУ
РАСТУРАЊЕ СРБИЈЕ У ПАРАМ-ПАРЧАД............ :evil: :evil: :evil:
 
Tito je i pored toga što sam protiv komunizma u svim njegovim formama, bio najmekši komi-diktator od svih u okruzenju i svetu.....Zivelo se dobro za vreme stare Juge i postojalo je bar njen duži period BRATSTVO I JEDINSTVO.........Sad koja je bila cena :roll: .....Ali nije tito kriv što su nedorasli komunistički apartčici Sloba i Tuđman posle njegove smrti razbucali Jugu 8-)
 
eremita:
Ако си ти онај наш стари фосилваса - онда врло добро знаш да нисам ОНА...

Или си ћорав или се правиш ћорав па не видиш ДА ЈЕ УПРАВО У ТОКУ
РАСТУРАЊЕ СРБИЈЕ У ПАРАМ-ПАРЧАД............ :evil: :evil: :evil:

Izvini, nije me bilo neko vreme pa sam zaboravio!
O čemu ti pričaš, šta ima novo, kakvo rasturanje, pa Kosovo je već dosta godina u ovom stanju....
Btw: Na jednoj od tema se piše o tome da vojnici menjaju pelene jer nema novaca za kvalitetnu obuku, hoćeš još i 20000 šiptarskih vojnika koji će te braniti dok spavaš...Moš' misliti!?
Neka tamo Kosova do daljnjega.....
 
goxy:
Tito je i pored toga što sam protiv komunizma u svim njegovim formama, bio najmekši komi-diktator od svih u okruzenju i svetu.....Zivelo se dobro za vreme stare Juge i postojalo je bar njen duži period BRATSTVO I JEDINSTVO.........Sad koja je bila cena :roll: .....Ali nije tito kriv što su nedorasli komunistički apartčici Sloba i Tuđman posle njegove smrti razbucali Jugu 8-)

Ajde malo prouči Račanove govore u stilu.
Ustav iz 1974-e godine nam je dao pravne i legitimne osnove za referendum, odvajanje i stvaranje Samostalne RH....
Ako se dobro sećam, 74-e je Tito bio živ, ali je valjda bio okružen zgodnim mladim mačkama i nije pratio šta mu podobni komunjarski kadrovi rade iza leđa!!??

Btw: Samo se ti nadaj da bi se u jugi-pljugi dobro živelo i bez rata nakon raspada SSSR. Bez hladnog rata amerima više NIJE TREBALA onakva juga...
 
goxy:
Tito je i pored toga što sam protiv komunizma u svim njegovim formama, bio najmekši komi-diktator od svih u okruzenju i svetu.....Zivelo se dobro za vreme stare Juge i postojalo je bar njen duži period BRATSTVO I JEDINSTVO.........Sad koja je bila cena :roll: .....Ali nije tito kriv što su nedorasli komunistički apartčici Sloba i Tuđman posle njegove smrti razbucali Jugu 8-)

Zaboravio si treceg ratnog druga Aliju ! 8)

Bagra nas je skroz unistila , da su politicari bili pametniji i evropski razmisljali ,cela stara YU bi bila odavno clanica EU , a nama bi bilo sada do JAJA ...
 
fosilvaso:
Ajde malo prouči Račanove govore u stilu.
Ustav iz 1974-e godine nam je dao pravne i legitimne osnove za referendum, odvajanje i stvaranje Samostalne RH....
Ako se dobro sećam, 74-e je Tito bio živ, ali je valjda bio okružen zgodnim mladim mačkama i nije pratio šta mu podobni komunjarski kadrovi rade iza leđa!!??

Btw: Samo se ti nadaj da bi se u jugi-pljugi dobro živelo i bez rata nakon raspada SSSR. Bez hladnog rata amerima više NIJE TREBALA onakva juga...

Mozemo mi govoriti sada o ustavu iz 74-te koliko hocemo ...

Istina je da je vas Tudjman isto g0vno kao i nas Slobodan ..
 

Prilozi

  • 212.gif
    212.gif
    40,2 KB · Pregleda: 0

Back
Top