Word

jelenajelena

Obećava
Poruka
66
Kako da napravim oglas u wordu? Treba da pise sadrzaj oglasa vodoravno u formatu landscape, a broj telefona nekoliko puta vertikalno, tako da mogu da nakon sto oglas okacim mogu da se iscepaju mali papirici sa brojem telefona.
 
Ako vec hoces da radis u WOrd-u, onda je najbolje da to uradis u tabeli, i nakon uradjenog oglasa da ako zelis da ti se te linije ne vide, oznacij cijelu tabelu i sakrijes linije i dobijes ono sto trazis..

Ako te bas ne bude islo, ja cu da ti napravim dokument i posaljem a ti samo unesi podatke koje zelis da ti tamo stoje..

Ako se ne snadjes javi se na PP...

Pozzzz
 
Mogu i u Excelu da uradim, ako ej lakse. Samo ne znam kako da ispisem br.telefona vertikalno tj. 90 stepeni u odnosu na tekst oglasa. Probala sam da uradim u tabeli u wordu, ali nigde nisam pronasla opciju za pisanje 90 stepeni u odnosu na glavni tekst.
 
jelena..

Kada nacrtas tabelu onako kako zamisljas i zelis i kada zelis da promijenis nacin pisanja (u tvom slucaju) vertikalno, desni klik na tabelu koja treba da se pise vertikalno izaberi opciju Text Direction i dobices novi dijalog prozor u kome imas opciju kako to izgleda i odaberes opciju koju zelis i portvdis sa OK i pises kako si zamislila..

Pozdrav.
 
jelenajelena:
Mogu i u Excelu da uradim, ako ej lakse. Samo ne znam kako da ispisem br.telefona vertikalno tj. 90 stepeni u odnosu na tekst oglasa. Probala sam da uradim u tabeli u wordu, ali nigde nisam pronasla opciju za pisanje 90 stepeni u odnosu na glavni tekst.

Najlaksi nacin je da koristis Tex Box. Iz linije alata izaberes Tex Box, uneses tekst i izaberes Text Direction iz prozorcica koji ce se pojaviti cim startujes text box.
Ukoliko se ne pojavi onda desni klik na liniji menija i izaberes text box.
 
Evo u Ekselu:
Napišeš vodoravno tekst oglasa, zatim ispod teksta selektuješ određen broj ćelija koje želiš da okeneš za 90 stepeni a zatim odeš oblikovanje/ćelija/poravnanje i tu sa desne strane imaš jednu "kazaljku" koju okreneš gore pritisneš "u redu" i ti bi tebalo da je to
 
U Wordu uključiš toolbar "borders and tables" ukucaš tekst u tabelu i selektuješ šta ti treba i imaš u tom toolbaru sliku jednog slova sa strelicama pored klikom na te strelice menjaš pravac teksta za 90% .:)
 
to sam ja pravio u coreldraw-u. Napravis tabelu, napises tekst, zarotiras, smanjis/uvecas (zavisno od potreba), sa opcijom position pomeras za sirinu polja sa opcijom apply to duplicate i to je to.
 

Back
Top