Najbolji medju najboljima: N.Vranjkovic, J.Stulic, M.Mladenovic, B.Djordjevic...

Slazem se sa tobom Vision.
Ipak, mislim da je Mladenovic jedini punokrvni pesnik medju svima njima.
Vranjkovic je dosta, mnogo dobar, ali mislim da ima podbacaja.
Njega vise cenim kao gitaristu i kompozitora nego kao pesnika.
Narocito laganije pesme Block Out-a sam vrh nase rock muzike.
Balasevic uspeva da probudi one sitne stvari koje nam zivot cine ispunjenijim,
ali globalno gledano i on i Bora su pukli vec posle cetvrtog, petog albuma,
i ne bi ih nazvao pesnicima nego tekstopiscima, bar je tako poslednjih godina.
Jony je Joni. Ne volim ga ali to je on.

Ukljucio bih ovde i Magi iz EKV: Sedam dana, Zemlja, Prvi i poslednji dan, Grad...
 
U pravu si.Chini mi se da su Borini tekstovi pravljeni za shiroke mase.Kao i pesme Riblje Corbe.Znate ono,melodija koja lako ulazi u glavu,smisao pesme dat na tacni,onako tralala.Ne morash nishta da provaljujesh,nema skrivenih znachenja i poruka..Dobro,mozda sam malo preterala,ali imam takav utisak.Zato volim Milana i Nikolu.Mislim da su oni bash ono..uspeli poetski lepo da uklope pesmu,i smisao njihovih pesama ne moze bash da se provali posle posle prvog slushanja.

Eto,to ja mislim.
 
blastmaster:
Ne znam mnogo o domacoj sceni i nikada me nije privlacila, ali samo bih jedno da kazem: Bora, koga sam nekada mnogo cenio, je prodana dusa, i sada je urangu sa Grandovcima koje je toliko ismevao. I na sta bre ono lici da se onako ponasa po emisijama, da lupa gluposti, sve one psovke,.....?

Tacno tako. Nekada je ganjao narodnjake, a danas gostuje u grand paradama.
Ne mogu da kazem da nisam slusao Corbu. Jesam ali sa 14 godina.
 
Limunovo_Drvo:
I "Jesen" takodje....bas sam citao intervju njegov o tome.Dzoni je bas cooler,dok Milan gleda na svijet from dark side
shta kazhe u intervjuu?...

ja mislim da Milan ne gleda na svet mrachno.... ili mozhda si u pravu, gleda sa tamne strane, ali vrlo bistro i vedro. dok recimo Nikola gleda mrachno sa mrachne strane.
 

Back
Top