Koji digitalni??

ghost in the shell:
Izvini ali bash zato ako NEMASH iskustva otkud Tebi za pravo da govorish koji aparat bolji? Ida jedna stvar kod Ixusa niko ne navede jednu jako dobru stvar a to je da su tela od titanijuma ili ugl.chvrschih legura metala...Skrecete paznju ljudima na gluposti a jednu tako bitnu stavku izostavljate! :evil: Kad i kroz ruke prodje malo vishe aparata onda prichaj i to
...Sve argumentovano sve crno na belo,savki proizvod ima specifikaciju-proverljivu

ghost, zasto ti mene prozivas ovde?? nista nisam ja rekla, nego sam citirala onoga ko najbolje zna! Ako ti to nije argumentovano ne znam sta jeste :roll: Sve je detaljno Nebojsa naveo u testu koliko je ixus bolji a puno je pricao i kvalitetu tela u udnosu na Fujija. Prvo to procitaj, pa onda prozivaj nekoga! :evil:

kakve specifikacije, kakvi bakraci, test je jedino sto valja, ali ne bilo ciji, nego onoga ko to zaista kvalitetno radi. Sigurna sam da Nebojsa ne reklamira bilo koji aparat, pogledajte kako je u najnovijem testu iskritikovao G 7 koji je najbolji Canonov aparat, a u mnogo cemu je kritikovao i profesionalne aparate
 
ghost in the shell:
Izvini ali ni ja ne vidim dobro...?Kod mene svuda pishe NIKON COOLPIX :twisted: Uh dobro je vec sam mislio da sam popio neshto jako gadno kad sam video Canon Coolpix
...It's over judzment day is here- Canon izbacio Coolpix seriju :shock:
...bolju skoro nisam chuo...I josh se ubedjuje... :lol:
E SADA MI RECI:

KOLIKO SI PUTA NA TELEVIZIJI, POGOTOVO NA DNEVNIKU, GLEDAO LAZI, PA NIKOME NISI NISTA REKAO?
I ja PROBAH MALO DA MANIPULISHEM, ali :)
:lol: :lol: :lol:

"STO PUTA PONOVLJENA LAZ - POSTAJE ISTINA"
:lol: :lol: :lol:
 
Radmila1:
Sve je detaljno Nebojsa naveo u testu koliko je ixus bolji a puno je pricao i kvalitetu tela u udnosu na Fujija.

"IXUS ima manje mogućnosti, ali one koje su prisutne, kvalitetnije su implementirane i bolje rade same za sebe. Nije zgoreg reći i da je estetski domen na njegovoj strani, što je u ovoj klasi jedan od bitnijih kriterijuma. To će posebno ceniti pripadnice ženskog pola, koje čine solidan procenat kupaca u ovoj klasi. Izrada je kvalitetnija, a i samo ime IXUS gotovo da je statusni simbol.

Sa druge strane, F30 ima više sposobnosti i potencijala za dobar rezultat. Međutim, da bi se on ostvario, potrebno je dosta znanja i iskustva. Ako je to prisutno, omogućava snimanje u uslovima sa kojima autotomatski modovi IXUS-a ne mogu da se izbore.

Dakle, za manje iskusne korisnike, one kojima bi aparat radio najčešće u automatskom modu, IXUS je bolje rešenje. Za one druge, naprednije, Fuji F30 sa svojim ISO performansama i manuelnim kontrolama omogućava veći spektar situacija iz kojih svojoj kući možete odneti uspomene."

U potpisu stoji N. Milanovic
Preuzeto sa www.bmfoto.co.yu

Ne znam odakle ova tvoja tvrdnja ........kao sto rekoh, ko hoce da puca u aoto modu, sta ce mu aparat od 300 eura?
 
ne razumem sta hoces da kazes...

pa to sam i ja rekla, da je ixus bolji za one sa manje iskustva, pogotovo za devojke, da je kvalitetnija izrada tela itd.

ali ne zaboravite da je to tek treci ixus i da postoje jos dva iznad njega. Drago mi je ako ce ih, kao sto kaze pcfoto, Nebojsa testirati, mozda se odlucim i za nekog od njih.

to sto koristim auto-mod najvise ne znaci da za svoj novac ne zelim najbolje :)
 
Radmila1:
ne razumem sta hoces da kazes...

pa to sam i ja rekla, da je ixus bolji za one sa manje iskustva, pogotovo za devojke, da je kvalitetnija izrada tela itd.

to sto koristim auto-mod najvise ne znaci da za svoj novac ne zelim najbolje :)

Nigde ja nevidoh u tvom prethodnom postu da si ti to rekla......

Ali bacas viska 100-150 eura kada koristis samo auto mod kod aparata od 300 eura.
 
p0zdrav svima!

Nedavno sam kupio Canon A530 i imam problem.
Kada pokusam da ga spojim na komp, dobijem sledecu poruku:
"One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned,
and Windows does not recognize it..." i tu je kraj.
On slika i radi savrseno i u radu nemam nikakvih problema sa njim.

Probam ja vise puta da ga palim-gasim, ubadam u druge USB konektore, restartujem komp, ali ne vredi.

E sada, nekada on uspe da se konektuje (cuje se i onaj zvuk) i onda sve radi,
ali to se retko desava.

Probao sam sa zamenom sistema na kompu, instalacijom prateceg softvera i drajvera,
kacio sam ga na sve USB konektore na ploci ali ne vredi.
Odneo sam ga kod prijatelja i na njegovom kompu radi odlicno.
Da napomenem da moja ploca (ABIT) podrzava USB 2.0 i koristim WinXp SP1, i svi ostali USB uredjaji rade savrseno.

Prvo sam mislio da je problem do kabla, ali posto radi kod prijatelja neznam.
A neverujem da je problem u mom hardveru jer rade ostali USB uredjaji...
Mozda je u pitanju neka nekompatibilnost...

Pomagajte :cry:
 
Najprostije rješenje - linijom manjeg otpora - kupi čitač kartica? Nisu skupe, a korisne.
Ne znam kako kod tebe, ali na mom aparatu je poklopac za USB ulaz nekako sav slabašan, puno mi je bolje vaditi SD, ta vratanca su makar naizgled dosta jača.
 
I posle reinstalacije sistema se ponasa isto(ne mozes ga "konektovati")???
Inace reci Abit ploca je kao reci imam strani auto a koji nije bitno.Inace nije bitna samo ploca!
zasto ne iskopiras lepo u exploreru?
 
mikar:
I posle reinstalacije sistema se ponasa isto(ne mozes ga "konektovati")???
Inace reci Abit ploca je kao reci imam strani auto a koji nije bitno.Inace nije bitna samo ploca!
zasto ne iskopiras lepo u exploreru?

Da, i nakon reinstalacije sistema se isto ponasa.
Prvi Win je bio XpSP1, sada sam instalirao WinXp Media Center.
Ploca je Abit IS7-V2 Intel 848P ICH5

U medjuvremenu sam probao da ga konektujem na 4 razlicita kompa,
radio je samo na jednom od njih.

Posto od 5 kompjutera (ukljucujuci i moj) radi samo na 1, iskljucio sam mogucnost
problema u kompu.

Moze biti ili do kabla ili do aparata.......ili mozda gresim?!
 
Kad malo bolje razmislim, vidim, da je vecina postova, a odgovora na moje pitanje, takve sadrzine da me tesite. Ne znam da li to treba jer evo nekih karakteristika ovog aparata:
-rezolucija 6 megapiksela (2816x2112) pri odnosu ekrana 4:3 (postoji mogucnost promene);
-opticki zum 6 puta a moze da se poveca na 8,3 sa smanjenjem rezolucije (po uputstvu bez gubitka na kvalitetu slike);
-digitalni zum 3 puta.
-stabilizacija slike;
-kompenzacija pozadinskog svetla;
-14 razlicitih modova snimanja uz mogucnost da se dva memorisu i lako upotrebe;
-dva moda snimanja uzastopno tri slike (u jednom modu za svaku sliku menja ekspoziciju);
-snimanje zvucnog zapisa uz sliku;
-film+zvuk (640x480 i 320x240 sa 30fps i 10fps po izboru);
i niz sitnica koje koje sam imao i na prvom koji sam izgubio.
 
Ja bih prvo da pregledam slike pa da onda ocenim bolji!

Inace nemoj nasedati na savete jer nisu tvoji kriterijumi isti kao moji ili neke druge osobe!
najbolje je da pogledas fotografije koje napravis svojom rukom tim aparatom(mada je to tesko ili gotovo nemoguce u nekim radnjam).Profici nikad nemaju samo DSLR aparate vec i po neki iz klase ispod.
350-ica je odlican izbor i najbolje resenje jer je velika razlika izmedju njega i najboljeg NON-DSLR-a. Ali ako ipak mislis da uzmes nesto od ovih drugih dobro razmisli sta ce to biti.
U svakom lucaju 9600 vredi u odnosu na 6500 bar zbog kartica(CFkoje ne koristi 6500) i mikrodrajva,makro moda i robusnijeg kucista koje bolje lezi.9500 je 20evra jeftiniji od 9600 koliko mi se cini!
Nadam se da ce Canon izbaciti nesto u klasi 9600 da ih malo otkaci.Sigurno ima tu mogucnost ali cini mi se ne i dovoljan izazov.
 
Nije mi namjera da te razočaram, nemam pojma kakav je taj aparat koji si kupio, ali
1. karakteristike na papiru i pri radu ne moraju biti iste (hoću reći - može da zvuči super, a da bude užas, blago rečeno)
2. digitalni zum ne služi ničemu.

To tvoje, doduše, zvuči fino, a ako još budeš zadovoljan kvalitetom slike (ne želi svako DSLR), kud ćeš više...
 

Back
Top