Koja je alternativa EU

leon70

Obećava
Poruka
54
:confused: Ja sam pristalica ideje o Srbiji u EU.Vidim da to mnogi na ovom forumu ne prihvataju .Svi znaju da pricaju sta ne valja vezano za ovu stvar ali ne vidim da neko nudi pametnu alternativu.Ako necemo u EU iz ovih ili onih razloga-gde cemo?Sta mislite o tome?Nadam se samo ne onaj Radikalski savez sa Belorusijom od kog se i Lukasenko smrzo.
 
ја сам присталица Еу у Србији. Србиај треба да одустане од чланства у Еу, али истовремено да прихвати све правно економские прописе Еу, да буд екомпатибилна са Еу а да одбаци оне који се косе са интересима и трабицијом Србије.
 
Pa možemo u uniju sa Švajcarskom
pa možemo u uniju sa Norveškom
možemo sa Rusijom i Belorusijom
Ako hoće Moldavija, možemo i sa njima
Onaj Kavkaz ne liči loše, ako nam nije ispod časti
Afrika, neistražena...ne zvuči loše
Ili možemo kako mi najviše volimo, sami protiv svih jer su Srbi najpametniji, nalepšiji i najstariji narod koji vodi plemenitu borbu protiv najvećih krvnika i zlotvora današnjice
d010.gif
Vatikana
 
Witch-king of Angmar:
Швајцарска није члан ЕУ, није то ни Норвешка. И што би морала да буде нека алтернатива?

I opet debilno uporedjivanje dve, mozda najbogatije i najstabilnije evropske drzave, sa banana , gologuzom Srbijom........ :roll:

Po toj glupoj logici, sto ne bi ti , provog dobio platu od 5000E????.....Mislim , kada moze Norveska i Svajcarska.......sto ne bi i Srbija??? :confused:
 
Алтернатива ЕУ? Па једино да наставимо овако....ма да ни то није решење.

ЕУ људи схватају као нешто, па у најмању руку -''лично''.
По мом мишљењу то је првенствено економски ''савез''.Само бизнис,партнерство. Одређене стандарде ЕУ би Србија требало да прихвати било да званично уђемо или не.Јер су тo стандарди развоја(пре свега мислим на технички и економски).

Е сад да сама ЕУ има унутрашње проблеме( честе неусклађене интересе и сл. ствари што је и очекивано) има их али ми смо још далеко од тога...
Све у свему не би било лоше, али само као подциљ ка већем напредку, а не као коначни циљ. Тек ћемо ми да будемо јаки. Верујте ми...8)
 
Alekasandar2:
Ја сам присталица ЕУ у Србији. Србија треба да одустане од чланства у ЕУ, али истовремено да прихвати све правно економске прописе ЕУ, да буд компатибилна са ЕУ а да одбаци оне који се косе са интересима и традицијом Србије.

Исто. 8-)
 
Alekasandar2 Србиај треба да одустане од чланства у Еу:
To se kaze , na Vozdovcu:" ti bi i da se yebes,i da ti ne udje".......sto je , svima koji imaju redovne odnose sa zenskim polom , odavno poznato, da je nemoguce.............. :roll:

Momci , koji o tim stvarima, imaju spoznaju preko casopisa i filmova, mozda i misle da postoji u stvarnosti i takva poza....... :roll:
 
Alternativa :confused: :confused:

Srbija ostaje otok u trbuhu EU
i najviše tako 5-10 godina
pa slijedi novi raspad i kupovina svega vrijednog(čitaj telekomunikacije, banaka, atraktivnog zemljišta nekretnina) i biva primorana uć još više osiromašena i daleko zaostalaza zemljama u regionu

SHVATITE!
u EU ćemo svi uć kad-tad
netreba žurit a Bogami bit će i pogubno i ako uđe koja zemlja za recimo 10-15 godina
jer će ostale zemlje u okruženju koje su u EU biti već daleko ispred....
 
crow:
mnogo ti je 88 IQ
neko te zaebo :D
ej molim te, stavljaju srbiju u isti kosh sa shvajcarskom i norveshkom... :D

a šta ćeš
to ti je onaj kalibar ljudi koji nikad nisu bili ni u Beogradu a kamoli van Srbije
da ne pričam o navedenim zemljama
možda bi ih trebalo pitati gdje se te dvije zemlje nalaze
možda bi od istih dopili odgovor
na Mediteranu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Alternativa je da se firmama poput Zastave daju vecite subvencije od nekoliko desetina miliona evra koje su ove zasluzili u praistoriji radjanja srpskog nacionalnog bica.I to da Miskovic ima vece marze na robu u maloprodaji od zlog Merkatora,ali ce Srbi i dalje kupovati u Maksiju,jer je za njih sve dobro,samo ako je srpsko,pa makar zejtin bio i duplo skuplji negoli u Madjarskoj...

Dakle,odgovor je jasan...ako smo pametni,prikljucenje EU nema alternativi...


najjaci mi je izraz "да одбаци оне који се косе са традицијом Србије." koji se odnosi na pravno-ekonomske propise... Jedini zbornik prava koji je imao neke veze sa tredicijom Srbije,je Bogisicev Opsti Imovinski Zakonik...A i on je pisan za Crnu Goru,i ima veze sa crnogorskom tradicijom... Sve ostale kodifikacije su "uvezene", i ja ne znam vise od koga vi dobijate ovako super-inteligentne ideje da je srpska istorija bila oblozena jednim betonskim zidom i da je srpska tradicija nastala potpuno nezavisno od spoljasnjeg sveta??
 
Економски савез који тражи од нас да губимо и није економски савез, зар не ? Притискају нас за КиМ, или не ?
Или, ајде ја теби пегле, а ти мени миксере али да испоручиш брата од тетке који је крао јабуке и да обезбедиш закон да педери могу да усвајају децу ... Да ли се тако склапају послови ?
Ми можда јесмо гологузи, па ако немамо да понудимо ништа осим буље, имамо право да то наплатимо онако како хоћемо. Узми или остави ...
 

Back
Top