Sta mislite?

HEMI 426

Poznat
Poruka
9.436
Odmah da se izvinim ako sa ovom temom upadam preko reda, ali voleo bi da mi kazete sta mislite o mojim slikama. Sasvim sam slucajno zavoleo fotografiju i od skora i hteo bi da se usavrsavam pa mi je svaki savet dragocen. Hvala!

btw, sve slike su slikane telefonom ( 2 mega pixela ), jos uvek se dvoumim koji aparat da kupim...


dsc00158oh4.jpg



1ph3.jpg



2yp3.jpg



aaaayv3.jpg



dsc00105jl0.jpg



dsc00126lq3.jpg



alalalazz9.jpg
 
Ako si zavoleo, onda samo napred, usavršiti se možeš jedino ako fotografišeš. Fotografije su dobre, ali mi se ne sviđa dodavanje onog plavog kvadrata odnosno pravougaonika na prvoj tj. poslednjoj fotografiji. Međutim to je stvar ukusa. Mislim da bi poslednja bila mnogo bolja da je nebo ostalo u boji a zgrade crno-bele.
 
Ne znam sa kolikim budzetom raspolazes, ali ako si pocetnik mozes krenuti sa nekim kompaktnim aparatom , za 200 eura moze fina spravica da se nadje sa manuelnim komandama, neki Fuji ili Canon, bilo je dosta reci o tome pa procesljaj forum. Nemoj uzimati nesto sto ces brzo prevazici i pucati samo u auto modu. U uslovima slabijeg svetla auto mod ne moze nista da uradi.
Paralaleno malo vezbati PhotoShop, ove sve slike koje si postavio zahtevaju poprilicnu obradu, ok, slikane su sa nekom losom kamerom na telefonu, dosta suma, neke pod/pre eksponire, nema kontrasta, ........

Polako i strpljivo.......
 

Back
Top