ostava

one

Aktivan član
Poruka
1.413
...za sve one misli, ideje, recenice, istine koje nikome nisu potrebne, ili su mozda nekada i bile, ali je njihovo vreme isteklo.Za sve one slike u glavi koje sakupljaju prasinu, za sve sto necete da nosite kuci, za sve sa cime ne znate sta da radite...
Ja cu da odlozim danas celu pricu o besmislenosti sedenja ovde gde sedim, citav bes od sinoc od koga me jos uvek boli glava, sve zamerke i primedbe zbog kojih cu se kajato u koliko ih izgovorim.
 
Ma, kontam ja da moz da bude i izazov, al ,pitanje je isplati li se trud...sa druge strane- nece znati dok ne proba..a, covek se , na kraju kaje ipak najvise zbog onoga sto je propustio da proba/uradi..ee, jos kad bi sve u zivotu bilo tako prosto..
 
Pa da, kao dobar dan...jutrio je bilo musavo i hladno, onda guuuuzva do imbecilnosti, onda malo smora...pa opet malo smora sa medjupauzom za kafu i cigaretu. no, to cemo sve lepo da odlozimo i da se pravimo kao da nije ni bilo.
Voleo bih da nekako mogu da deponujem lenjost do daljeg, mislim na onu mentalnu lenjost kada me prosto mrzi da se bavim bilo cime.Ostavljam, a ona se vraca...
 
mi, pre, tako... u ostavu po cajne kolutice... ili... bilo je i onih kolaca... ja sam zaboravio kako se zovu... znate, oni, sto su kao dugacki stapici... valjak sa precnikom od 0,7cm... pa... odozgo i odozdo oblanda, a unutra kao neka cokolada... pa smo mi odvajali te dve oblande, pojedemo prvo njih, a posle onu cokoladu... jaoj... skoro sam nas'o i kupio... celu kutiju sam sprzio... ili ona mala video igrica sa gusarom koji krade nesto, a ajkule ne bi trebale da ga uhvate za nogu... to je bilo nesto...
 
..sad se setih da sam, kad sam bila mala devojchica, bacala mleko u cosak iza kreveta na kom su me terali da sedim i da ga pijem,...provalili me kad su poceli da osecaju isparenja uzeglog mleka sa tepiha..mrzim mleko od svoje 2.-3. godine..e, a chokoladno mleko-ono grchko+
narocito- sam obozavala, kao i sve druge proizvode od mleka...i danas mrzim mleko i samo ga pijem u kafi, i to u simbolicnoj kolicini..
 
Mmmm...to kada krene da sija!Te time izazvan, iliti, nicime izazvan, ostavljam citavu proslu nedelju i nekako se radujem ovoj novoj i novom vikendu i tegli meda koja me ceka.Smejacu se kasnije kada izadjem odavde i krenem niz ulicu, nizbrdo...ostavljajuci i ovo mesto...
 
Docekasmo i taj Petak...uvek mu se vise radujem nego drugim danima.Nesto se tako potrefilo u poslednjih nekoliko godina da mi se radna nedelja pretvorila u 5 radnih i 2 neradna dana...trebalo je vremena da s enaviknem nakon godina nepostojanja te distinkcije.Sada vec ne dam svoj vikend nikome.Svecano ostavljam glupu naviku da se radi stalno, uvek, kada god treba...rad nije stvorio coveka, rad je prinuda koja nas lagano ubija.
 
mozda ce me neko razumeti u vezi ovog sto sad ispricati.
dakle ja imam jednu teoriju i bas bi volela da mi neko kaze da li je tacna. ovako,mislim da svi mi razlicito vidimo boje naprimer ja crvenu vidim kao neko sto vidi zutu ili obrnuto,znaci svi mi njih razlicito vidimo ali ih isto nazivamo pa se zbog toga nekom svidja neka boja a nekom ne. mozda sam lose objasnila ali ako je neko shvatio sta sam tela da kazem nek kaze sta misli o tome,bas me zanima.
 
Ni jedan covek ne vidi isto boje kao neko drugi, jer ocno dno ( tj. raspored celija - prijemnika, kao i kolicina, nije ista kod svakog coveka ). Tako da da, ne vide svi isto. Medjutim, to odstupanje nije toliko da ti vidis zutu, a ja crvenu, a to je u stvari zuta, vec je vidis kao svetliju ili tamniju nijansu zute...
 
MA s*eban mi je dan totalno...Dosho ja iz shkole i uzmem oglealo i bacim ga na krevet kad ono puche... Sad me cheka 7 pakleno baxuznih godina... SHIT
:(
 
Voleo bih da mogu da odlozim za uvek, nepovratno, uzaludne rasprave.Razliciti sistemi vrednosti koje ljudi imaju zapravo jesu osnova razumevanja ili ne razumevanja. Cini mi se nemogucim voditi argumentovan dijalog, a jos manje raspravu, u koliko uzajamni argumenti ne vaze, u koliko nisu argumenti, a u slucaju razlicitih vrednosnih sistema, zaista nece vaziti.
Medjutim, kao po pravilu, smatramo da je osoba sa razlicitim sistemom vrednosti ogranicena i glupa, sasvim prirodno, jer da nije, uvidela bi da to sto govori ne radi.Glupost je iritantna i uvek me izaziva na dijalog.Mislim da cu morati da vezbam da se ne primam.
 

Back
Top