Dozvola za pecanje

King 7:
Imam utisak da logika vecine Srba na koju racuna ribo- mafija im ide na ruku i da posao lepo funkcionise. U pomenutoj Austriji je cena godisnje dozvole daleko veca ali novac koji ribolovci uplacuju je iskoriscen maksimalno u opste dobro i svako ima pravo da kontrolise ulaganja i desavanja oko poribljavanja i cuvarske sluzbe. U Engleskoj se sve to lepo izdrzava porezom koji se dobija od prodaje ribe u trgovinama jer je ribolov sport i rekreacija a bogata ribolovna podrucja sasvim normalna stvar. Moj komsija penzioner da pola penzije za dozvolu i jos kaze - ako pa ga onda gledam kako nosi cverglane i dlanare karase kuci, kako kupuje najlosiju strunu i kako sam pravi plovke... Nesto se mislim, sta se ja ovde bunim, tako i treba. Mi smo narod kojeg treba guliti i jahati i to nam niko ne radi - sami sebi radimo a ja cu ponavljam ako Bog da zadovoljiti dusu na normalnijem mestu za iste pare. 3500 din je malo, treba jos povecati, bez 5000 din nista.

Ma nije problem ni 10000 din samo kada bi objedinili dozvole, u tome i jeste poenta :(
 
Ma, ne treba mi objedinjena dozvola. Kome treba neka je plati, mnogo nas peca samo na jednoj reci, hocu da platim dozvolu za samo tu reku kako je nekada bilo i da pored toga znam gde idu pare jer hocu ribom bogatu vodu da kao hobi pecaros ipak osetim kilasa na udici malo cesce sto za ovoliki novac koji se daje godinama koji se daje je sasvim opravdano. Necu da objedinjenom dozvolom placam nikakvu Drinu ili Juznu Moravu na koje moja noga nece krociti i necu da me niko prisiljava na to. Kako ide, oni bi mogli da dopisu i Viktorijina jezera i da opravdano zviznu i tih 10.000, moze im se i niko ih ne bi sprecio. Kako god mislili, nase vode te pare i ne vide a ova pljacka bi mogla biti malo i pod lupom drzave i suda, da objasne gde su zavrsile.
 
Bajo,pa de si care!?Jesi iz naseg kraja kad znas terene ili...?Aj dodji na PP da se ispricamo,ovima sigurno nece biti interesantno,vecina ni ne zna gde je Cuprija,Despotovac,Svilajnac... a kamoli da ih interesuje ova nasa"sica"koju pecamo!
Pozdrav 8)
 
A odakle ste vas dvojica onda kad znate ovaj kraj i nase ljude!?Pozdravicu Zarka ako ga vidim,samo ne znam da li ce znati koji ga P.K.pozdravlja!!A gore ne radi bogzna sta,malo bodorka,glupi sistavci ali slabije,izgleda da su stuke ubacene jesenas pocele da rade svoj posao,samo izgleda gadjaju dosta i bandara jer bi on bas sad trebao da se mresti a nesto ga nema!!
A pre neki dan smo ja i jedan burazer napecali dosta onih starih zlatnih karasa na jednoj bari u selu i odneli gore na jezerce,da ih naselimo jer vec i babuske nema gore,to radimo jos od prosle godine vec nekoliko puta a neki su pustali i linjake i stuke i... skenjali somovi poprilicno ribe a ionako su karas i linjak bolji od babuske,ako nista bar su domaci!!
A ovo za nadimak je zezanje,u Nisu na faksu me je njih 10-ak pitalo da nisam ja Krusevljanin jer znaju da tamo ima Lomnica,valjda neka banja ili tako nesto,i ja onda iz zezanja kao Krusevac carski grad i tako to... onda dodam ovo city i evo nekoliko godina mi je to nickname na netu!!Mada je i moje mesto izgradjeno dosta i poprilicno moderno sto se tice zgrada,infrastrukture,osvetljenja,kanalizacije (misaona imenica za skoro sva ostala mesta u opstini) a igraliste i ostalo da ne pominjem!!
Pozdrav 8)
 
napecali dosta onih starih zlatnih karasa na jednoj bari u selu i odneli gore na jezerce,da ih naselimo jer vec i babuske nema gore,to radimo jos od prosle godine vec nekoliko puta a neki su pustali i linjake i stuke i... skenjali somovi poprilicno ribe a ionako su karas i linjak bolji od babuske,ako nista bar su domaci!!


Prica se da ti i buraz naseljavate jezerce cverglanima :D :D :D
 
Aleksej65:
Zato se prica da je bogato ribom i da cuvaju svoja prirodna bogatstva :)

Nisu uradili nista posebno.Kupili ribo-cuvarima kombinezone i toliko.Poribili nisu "100 godina".Nego posle ratova i silnih eksploziva i eksplozivnih naprava,riblji fond se malo,prirodno,oporavio,pa ima vise ribe.I dalje se mrezari,sve se zna i svi rade u talu.Nije skupa dozvola,problem je sto su svake pare velike ako se daju za nista.Rezultati se ne vide.Obala je neuredjena.Koristi se anarhija u drustvu,u ovom sektoru,naveliko.Sutra ce svaki vlasnik vikendice na Drini da opali tablu i zabrani ribolov na SVOM DELU REKE.Buducnost koja obecava.LEPO
 
Lomnica_city:
Bajo,pa de si care!?Jesi iz naseg kraja kad znas terene ili...?Aj dodji na PP da se ispricamo,ovima sigurno nece biti interesantno,vecina ni ne zna gde je Cuprija,Despotovac,Svilajnac... a kamoli da ih interesuje ova nasa"sica"koju pecamo!
Pozdrav 8)

evo jednog koji poznaje sve ovo, čak sam jednom i bio na tvom jezeru na nekom takmičenju odnosno prošle godine kada je udruženje iz despotovca pravilo svoj kup takm.
mogu ti reći da se nisam bas proslavio.

Jezero izgleda prilično dobro, a i tvoji meštani ga hvale.
možda zbog velikih vrućina je ulov bio katastrovalan :roll:
 
Nezvanično! Nacionalni park "Fruška Gora", "Vojvodinavode" i "Ribolovački savez Vojvodine" su dobili na gazdovanje ista područja kao i do sada. Cena pecanja na jezeru Erdevik je 10.000 dinara!Pavlovci su pripali RS Vojvodine, priča se da je jezero prilično ispražnjeno... Šta je tačno - saznaćemo!

Cene su (oko) 4.000 dinara za područje.
Dozvole bi trebalo da počnu da se prodaju 1. februara. Ponavljam - sve ovo je još uvek nezvanično!
Posted by Glod
 
VOJVODINA - OSAM KORISNIKA

1. JVP „Vode Vojvodine“: Dunav od 1433 do 1297 km, kanal DTD...
2. DOO „Ribolovački savez Vojvodine": reke Tisa, Bosut, Studva, Tamiš i akumulacije „Ljukovo“, „Dobrodol“, „Borkovac“, „Vranješ“, „Čalma“, „Kudoš“ ("Pavlovci")...
3. JP „Nacionalni park Fruška Gora“: Dunav od 1297 do 1233 km i akumulacije „Moharač“, „Sot“ i „Bruja“.
4. JP „Vojvodinašume“: Dunav od 1233 do 1187 km i od 1112 do 1075 km; delovi reke Save...
5. DOO „Panakva“: reka Krivaja, Beljanske bare i akumulacija „Velebit“.
6. DOO „Krivaja“: akumulacije „Stara Moravica“ i „Svetićevo“ i Belocrkvanska jezera.
7. DOO „Famillia coop“: reka Čik od 3,9 do 9,0 km.
8. DOO „Međeš“: akumulacija „Međeš“.

Posted by Glod
www.trofej.info
 
novi sam clan i nisam iz srbije,poz za sve ribolovce.Ja sam iz Rep.srpske i mogu vam reci da je i kod nas sto se tice dozvola svake godine isti problem a i cijene variraju,a tek dnevne dozvole-pa to je katastrofa....
 

Back
Top