Dalmatinac

Pegi je stvarno lepa dalmatinka, ja onako nepristrasno da "primetim". :lol:
Kupila sam je cerki za rodjendan (jer smo prethodno ostali bez kokera koju smo isto mnogo voleli). U leglu od 8 tackastih, prva mi je zapala za oko. Nisam prilazila, a onda sam i ja njoj "zapala za oko" ...tako do danas je cuvamo, mazimo, pazimo, ali po prvi put ove zime se ponasa kao baka. Usporena je, vise spava, manje jede, mislim i da je bole kosti, po tome kako se proteze,hladno joj je, trazi da bude pokrivena. Iako imamo jos tri druge lepotice (postavila sam ih na mesance i labradori), nekako stalno strepim za Pegi. Bila je izuzetno zdrav pas, prvi put se prosle zime razbolela i od tada stalno smrca kad je hladan vazduh. Veterinar se ne uzbudjuje mnogo, kaze nije nista. Ali ja vidim da jeste...a to je nervira. Strasno je pametna i poslusna. Ne dira nikog dok se ne nasrne na nju. Jedino je oprezna kad su moja deca u pitanju, cim ona proceni da postoji neka opasnost po njih ima reakciju - ogradjuje, ili napada. Jednom je srusila biciklistu skocivsi na njega, jer je moj sin (koji je sad veliki) stajao na ulici, a ona se uplasila da ce bicikl na njega i srusi coveka u stranu. Zbog cerke, na koju su bacili fudbal (iz zezanja) napravila dar-mar medju fudbalerima :zcepanje: Bilo je i griznutih, ali su i bili upozoreni da to ne rade, nisu poslusali. Kao - ma to je Pegi, dalmatinci nisu opasni. Pa je morala da im objasni prakticno - da je pametnija od mnogih. :lol:
E, da: nikad ne slusa da ne dira papagaja i macku! Jedva ceka da je nasamo sa njima, pa da ih popapa! :p
Pozzz za sve vas :heart:
 
Poslednja izmena:
Pegica.jpg

:heart:
 
I moj Arno se promenio posle10-te godine. Smirio se. Uvek je bio zimogrožljiv, ali je zato leti na moru u sred podneva mogao da leži na suncu (uprkos tome što sam ga ja sklanjala, on se stalno vraćao na sunce).
Inače je bio fantastičan i svestran pas, jedino je bio malo kilavog zdravlja...

Što se tiče drugih životinja, jako se lepo slagao i sa sestrinom macom (sa kojom nije odrastao) a najbolji drugar mu je bio moj papagaj Koko sa kojim je često spavao na svojoj fotelji. Sve mu je dozvoljavao. Koko ga je takođe obožavao, čačkao mu je uši i zube i Arno se nikad nije naljutio na njega. Obožavali su se.


04.jpg
03.jpg
02.jpg
 
Ćao svima!!!
Evo javljam se jer mi treba vaše mišljenje o linjanju dalmatinca ?
Baš malopre pročitah da se OBILNO linjaju dva puta godišnje,no nije mi sada bitno baš koliko se puta godisnje linjaju
ali zar je moguće da se baš u tolikoj meri linjaju da je opisano sa rečju obilno??
I pored one kratke dlake - OBILNO LINJANJE ?
Taman sam planirao da uzmem stene dalmatinca,i sad ovo ???
Pa ko će čistiti kuću od tolikih dlaka ????
 

Back
Top