Dan sećanja na žrtve holokausta

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864

Dan sećanja na žrtve holokausta


Beograd -- Svet obeležava 27. januar kao Dan sećanja na žrtve holokausta u Drugom svetskom ratu.

U podsećanju na tragediju više od šest miliona Jevreja koji su bili žrtve nemačkih fašista i njihovih saradnika širom Evrope, predsednik Srbije Boris Tadić je rekao da „više nikada ne sme da se dogodi da milioni stradaju samo zato što pripadaju drugoj rasi, veri ili naciji. Iako ih ima tek nešto više od 3.000, Jevreji u Srbiji i danas su meta antisemitskih grupa, kaže za B92 Aca Singer, predsednik Saveza jevreskih opština

Kada su 27. januara vojnici Crvene armije ušli u logorski kompleks Aušvic-Birkenau u njemu su zatekli oko 5.000 logoraša koji su čudom preživeli višegodišnju torturu zloglasnog nacističkog logora.

Procenjuje se da oko milion njihovih sapatnika nije dočekalo oslobođenje. Završili su u krematorijumima Aušvica, u operaciji osmišljenoj kao "konačno rešenje jevrejskog pitanja" u Evropi.

Rezolucijom Ujedinjenih nacija, koja je usvojena 50 godina kasnije, dan oslobođenja Aušvica proglašen je za međunarodni Dan sećanja na sve žrtve holokausta.


Tako srpske ekstremističke organizacije na svojim veb-sajtovima negiraju holokaust a u prodaji je oko 100 naslova antisemitskog sadržaja. Parole protiv Jevreja pojavljuju se po grobljima ali i na spomenicima njihovih stradanja kakvo je i ono u Topovskim šupama, na Autokomandi u Beogradu: "E sad, zamislite pre koji dan javljaju nam da je na spomen-ploči u Topovskim šupama, koju je inače otkrio prošle godine premijer Koštunica, izašlo s masnim slovima ispisano: smrt Jevrejima. Onda najneverovatniji natpisi na zidovima protiv Jevreja a neki su čak pisani na engleskom, gde se kaže smrt Jevrejima, ovo je Srbija, marš u Aušvic i tako. Da čovek ne veruje", kaže Singer.

SLAVA ZRTVAMA HOLOKAUSTA , I DA SE NIKADA VISE NE PONOVI !!!!!!
 
Antisemitizma ima u svakoj drzavi....ko shto skinsa ima u svakoj drzavi,nazalost.Ali to nije dublji drustveni problem nego nacista ima svuda....ko shto ima i raznih sekti...zanemarljiv broj..a savaka budala moze da napishe bilo shta na zidu.
Ipak,kolko ja znam,nisu Srbi istrebili Jevreje u evropi nego pripadnci jednog drugog "civiliziranog" evropskog naroda....tako da poenta danana secanja na zrtve holokausta nije to shta pishe na nekom grafitu u Srbiji nego shta su Nemci radili po Evropi pre 50 godina.
 
I opet prica o drugima........nikada o nama.......

80% jevreja uSrbiji je pobijeno........procentualno vise nego u Nemackoj......

Oteta jevrejska imovina , koju je 41, otela srBska vlada, i nemacki okupator, ne ulazi u popis privatne imovine , koja treba da se vrati starim vlasnicima.......samo imovina od 45, godine na dalje.......

Srbija nema nameru da vrati Jevrejima njihovo, a toga je bilo mnogo.....

I opet , krivi su drugi, krivi su Nemci.......mi nismo odavle, nismo obavesteni........
Muka da ti pripadne od licemerja.......
 
alergicna:
STRASNO!!!!

U Beogradu u dvadestprvom veku.Istu odgovornost nose oni sto pisu te parole i oni koji , stalno, pothranjuju tu mrznju


Ajde N E S E R I ! Idi onda u Zagreb kod onih koji su Hitlera docekali cvecem,pobili na najsurovije nacine na stotine hiljada srba,jevreja,cigana...., i koji su 90-ih opet te odbegle ustase docekali cvecem i postavili na celo drzave a uz to smanjili broj zrtava u Jasenovcu dotle da ce jos malo pa ispasti da tamo niko nikada nije ni bio ubijen.
 
Torrente-BG:
Ajde N E S E R I ! Idi onda u Zagreb kod onih koji su Hitlera docekali cvecem,pobili na najsurovije nacine na stotine hiljada srba,jevreja,cigana...., i koji su 90-ih opet te odbegle ustase docekali cvecem i postavili na celo drzave a uz to smanjili broj zrtava u Jasenovcu dotle da ce jos malo pa ispasti da tamo niko nikada nije ni bio ubijen.


I opet prica o drugima........nikada o nama.......

80% jevreja uSrbiji je pobijeno........procentualno vise nego u Nemackoj......

Oteta jevrejska imovina , koju je 41, otela srBska vlada, i nemacki okupator, ne ulazi u popis privatne imovine , koja treba da se vrati starim vlasnicima.......samo imovina od 45, godine na dalje.......

Srbija nema nameru da vrati Jevrejima njihovo, a toga je bilo mnogo.....

I opet , krivi su drugi, krivi su Nemci.......mi nismo odavle, nismo obavesteni........
Muka da ti pripadne od licemerja.......
 
Enfroz2891.:
Antisemitizma ima u svakoj drzavi....ko shto skinsa ima u svakoj drzavi,nazalost.Ali to nije dublji drustveni problem nego nacista ima svuda....ko shto ima i raznih sekti...zanemarljiv broj..a savaka budala moze da napishe bilo shta na zidu.
Ipak,kolko ja znam,nisu Srbi istrebili Jevreje u evropi nego pripadnci jednog drugog "civiliziranog" evropskog naroda....tako da poenta danana secanja na zrtve holokausta nije to shta pishe na nekom grafitu u Srbiji nego shta su Nemci radili po Evropi pre 50 godina.

Ma Srbi su pobili sve te jevreje,kao i Indijance u severnoj Americi,istrebili Inke,Maye i Asteke u srednjoj i juznoj Americi,pocinili zlocin u Ruandi,predvodili aparhajd u Juznoafrickoj Republici
 
alergicna:
Ma da to je stara,novokomponovana pesma.Svi drugi su krivi i svi su protiv nas.Pa zar ne vidite koliko su poludeli navijaci fk RAD i OBRAZ Pocnimo da sagledavamo svoje greske i to ce za pocetak biti dovoljno


Kada pocnu drugi da sagledavaju svoje greske e tek tada treba i mi da sagledamo svoje a posto su muslimani,hrvati,siptari....i da ne idem dalje od nasih prostora bezgresni ;zasto bi mi sagledavali nase greske.
A sta rade navijaci RADA??? To su gomila mentola kakvih ima po celom svetu.Pogledaj navijace Lacia,zatim navijace PSZ ,o hrvatskim i da ne govorim
 
@nagadadavida,
1.Ko ih je pobio?Ne seri,pobili ih Srbi jel?,...koje gluposti...Srbija je za vreme 2.sv.rata bila na strani ANTIFASHISTA za razliku od nekih drugih…a to shto su Nemci postavili
Domaceg kviislinga(Nedic)bila je praksa u svakoj porobljenoj zemlji.Mislish da je Nedic odgovoran za Nacisticke zlocine u Srbji?Nije gestapo SS i vermaht nego Nediceva vlada?:lol:
2.Imovina nikome nije vracena...shto bi Jevreji bili izuzetak?I ja sam za vracanje jer imam..hm..lichni interes po tom pitanju.
3.Hocesh da kazesh da je isto napisati grafit antisemitske sadrzine u Srbiji i to shto su nemci istrebili jevreje u Evropi?E to je decko moj licemrje.
 
Enfroz2891.:
@nagadadavida,
1.Ko ih je pobio?Ne seri,pobili ih Srbi jel?,...koje gluposti...Srbija je za vreme 2.sv.rata bila na strani ANTIFASHISTA za razliku od nekih drugih…a to shto su Nemci postavili
Domaceg kviislinga(Nedic)bila je praksa u svakoj porobljenoj zemlji.Mislish da je Nedic odgovoran za Nacisticke zlocine u Srbji?Nije gestapo SS i vermaht nego Nediceva vlada?:lol:
2.Imovina nikome nije vracena...shto bi Jevreji bili izuzetak?I ja sam za vracanje jer imam..hm..lichni interes po tom pitanju.
3.Hocesh da kazesh da je isto napisati grafit antisemitske sadrzine u Srbiji i to shto su nemci istrebili jevreje u Evropi?E to je decko moj licemrje.

Ko god da ih je istrebio, radi se o tome da je danas dan secanja na zrtve holokausta, i da ceo svet , sa dignitetom odaje pocast zrtvama tog vanvremenskog zlocina........

Namerno nisam postavljao tu temu ceo dan, da vidim da li ce neko od SrBskih patriJota, imati toliko takta, da kada , sa pravom narice nad srpskim zrtvama , kaze i poneku rec o genocidu nad nasim komsijama jevrejima ............

Naravno , da su interesantnije teme bile, da li ce se graditi soliter u Bgd, ili da li pukao SPO :roll:

A sto se imovine tice........cudi me, posto si licno zainteresovan, da ne znas za BITNU razliku izmedju srpske i jevrejske imovine, kada se o vracanju vlasnicima otete imovine radi..........Naime, drzava Srbija prihvata samo vracanje imovine od 45te.......a posto su jevrejima nemci i srpska vlada oteli imovinu jos 41 ve, oni jednostavno NISU U POSTUPKU ZA POVRACAJ PRIVATNOG VLASNISTVA........... to je , pretpostavljam , po tebi u redu.........

Da se vrati srbima , a jevreje ko yebe.......iako su neke jevrejske porodice bile vlasnici najvecih imanja i fabrika po tadasnjoj Srbiji......... :roll:

Pa, druze........da bog da , da ti se sve vrati, isto ko i ovima kojima je oteto samo cetiri godine ranije.........
 
Pa sta tu ima da se polemise.Uglavnom svi postavljaju teme sa ciljom da bi se o istima raspravljalo a ovde nema sta da se raspravlja.Sigurno svi imaju isto misljenje o tome tako da tu nema sta da se raspravlja ; tj bar bi tako trebalo biti ali na zalost ima skotova kao sto je ovaj alergicna pa rasprava krene.
 
Nisi odgovorio ni na jedno moje pitanje..i imputirash mi stvari koje ja nisam rekao....ja nisam rekao da Jevrejima ne treba vratiti nego da svima treba vratiti a ne samo jevrejima i da ne trebaju da oni budu izuzetak.A tvrditi da Srbi snose krivicu za holokaust na teritoriji Srbije tokom 2,sv.rata je blago je reci smeshno.Mis mo bili OKUPIRANA drzava.
I kakve veze ima shto niko nije otvorio temu o holokaustu?I to je znak antisemitizma jel?:lol:
 
Torrente-BG:
Ajde N E S E R I ! Idi onda u Zagreb kod onih koji su Hitlera docekali cvecem,pobili na najsurovije nacine na stotine hiljada srba,jevreja,cigana...., i koji su 90-ih opet te odbegle ustase docekali cvecem i postavili na celo drzave a uz to smanjili broj zrtava u Jasenovcu dotle da ce jos malo pa ispasti da tamo niko nikada nije ni bio ubijen.

Ako vec hoces tim jezikom
GLUPERDO!!!!!
Zasto bi se takmicili?? Ili te jos uvek bole rane za ono NACIONALSOCIJALISTI,fasisti,ksenofobicari i naravno BAGRO SELJACKA
Pa ti nikako da poteefis temu.Rec je o HOLOKAUSTU bre!!!
 
Enfroz2891.:
Nisi odgovorio ni na jedno moje pitanje..i imputirash mi stvari koje ja nisam rekao....ja nisam rekao da Jevrejima ne treba vratiti nego da svima treba vratiti a ne samo jevrejima i da ne trebaju da oni budu izuzetak.A tvrditi da Srbi snose krivicu za holokaust na teritoriji Srbije tokom 2,sv.rata je blago je reci smeshno.Mis mo bili OKUPIRANA drzava.
I kakve veze ima shto niko nije otvorio temu o holokaustu?I to je znak antisemitizma jel?:lol:


ma jok........samo znak osnovnog odsustva kulture i osecanja pripadanja medjunarodnoj zajednici i civilizacijskim vrednostima........... :roll:
 
prof.Grof:
Pazi kada se neka budala seti pa odredi dan kada će na svetskom nivou da obeleže dan žrtava Srebrenice........
prof.Grof:
.

Recimo na Vidovdan ne bi me začudilo....


................Kada je pre nekoliko godina Evropa ustanovila 27. januar kao Dan sećanja na Holokaust, Srbija je ustanovila 22.april kao Dan sećanja na žrtve genocida – srpske žrtve u Jasenovcu.

To malo zbunjuje, jer država kojoj su do juče ruke bile u krvi a danas pretenduje da bude demokratska ima obavezu da bude iznad, a ne ispod normi.

Ali, avaj...

Opet mi! Uz duboko poštovanje prema žrtvama Jasenovca, opet se sve svodi na nas.

22.aprila se priča o srpskim žrtvama, o stradalim Srbima, o Srbima, o teško istoriji Srba, o usudu nad Srbima...samo o Srbima...

I opet nema Drugih.

A u istom periodu stradalo je na stotine hiljada Jevreja i Roma.

Na desetine hiljada pripadnika drugih nacija.

Političkih zatvorenika

Jehovinih svedoka.

I drugih...

A njim malo u ovdašnjim sećanjima nema.

27.januar se obeležava u Evropi kao Dan sećanja na Holokaust, dan kada se oslobođen Aušvic. Jedna od najpoznatijih slika snimljenih tokom oslobođenja je slika preživele logorašice Milene, poreklom iz Srbije. Njena nacije je zaboravlja.
.I to nije fer!


Da bi ova nacija postala bar malo zdrava, treba joj ustanoviti 365 dana sećanja godišnje, pa da se, kao u Nemačkoj pole II svetskog rata, filuje činjenicama i da počne da oseća ono što oseća svaka normalna grupa ljudi koja je pružala podršku zločinačkim režimima – da počne da oseća sram za vreme iza i odgovornost za vreme koje dolazi.
 
inagadadavida:
I opet prica o drugima........nikada o nama.......

80% jevreja uSrbiji je pobijeno........procentualno vise nego u Nemackoj......

Oteta jevrejska imovina , koju je 41, otela srBska vlada, i nemacki okupator, ne ulazi u popis privatne imovine , koja treba da se vrati starim vlasnicima.......samo imovina od 45, godine na dalje.......

Srbija nema nameru da vrati Jevrejima njihovo, a toga je bilo mnogo.....

I opet , krivi su drugi, krivi su Nemci.......mi nismo odavle, nismo obavesteni........
Muka da ti pripadne od licemerja.......

И опет инаГАД извртањем чињеница, полуистинама и фалсификатима показује колико болесно мрзи све што је српско. Тек да се неко не упеца на ове твоје усташке бљувотине, овде ћу да се осврнем на њих.

1. Јевреје у Србији је побила немачка окупациона сила.
2. Јеврејску имовину запленила је немачка окупациона сила.
3. У холокаусту је страдало 85% Јевреја из Немачке.
4. Јеврејска имовина после рата није могла да буде враћена јер је власт после одласка Немаца преузела идеологија која је као једну од својих првих мера прописала укидање приватне својине и сходно томе отимала онима који су "имали превише". Та идеологија владала је скоро пола века и у том периоду није се могло размишљати о повраћају било какве имовине. Имовина отета тада није враћена и тешко да ће и бити.
5. За све што се дешавало у периоду од априла 1941 до октобра 1944 одговорна је само и искључиво немачка окупациона сила, по свим могућим ратним и међународним законима.
6. Србија је била једина у Европи у којој је против нациста подигнут прави устанак на шта је Хитлер одговорио чувеном наредбом "100 за једнога", мера која није примењивана чак ни у окупираним деловима СССР.

Превазишао си и Дејвида Ирвинга у незамисливом безобразлуку и жељи да се фалсификује историја и није ти испод нивоа да обележавање сећања на жртве геноцида користиш за пропаганду мржње и дефамације српског народа. Што се мене тиче, исписао си се из људског рода. Рекао бих ти да се стидиш али ти не знаш ни шта то заправо значи.

ПС Не труди се да ми одговараш на листи си ми за игнорисање. Не волим да је користим али у твом случају ћу учинити изузетак јер да сам хтео да се бавим психопатама попут тебе завршио бих медицину.
 
Гледам прије једно 6 мјесеци неког бањалучког професора који је био на некаквом семинару о холокаусту у Израелу и има је прилику да држи говор о Јасеновцу, и каже да су људи били запрепаштени оним што су чули о страдању Срба, Јевреја и Цигана у том логору, а о чему се тако мало зна. Он је такође рекао да од свих присутних гостију из разних дијелова свијета једино смо ми Срби дошли ту подигнуте главе поносни што смо се борили против фашизма, што смо штитили и помагали Јевреје, заједно са њима умирали. Такође се треба сјетити и оног преживјелог јасеновачког логораша који је био свједок како су српска и јеврејска дјеца довођена у јаму коју су они прије тога копали, и како су пред њим убијана, или како је ноћима слушао крике људи који су живи бацани у пећи. Ма треба се сјетити жртава Холокауста и треба им одати почаст, али не заборавите да Јевреји имају цијеле меморијалне центре који су фантастично урађени и служе као подсјетник на оно што се догодило, а да ми Срби имамо наша гробља, наше жртве, наше логоре којих никако да се сјетимо, којима никако да одамо достојну почаст па чак нас и уче да је срамотно сјећати се Јасеновца, да је глупо враћати се у прошлост... Па ми дозвољавамо хрватским фашистима да нам блате и понижавају мртве у највећем српском граду под земљом! А што се тиче антисемитских натписа, ја лично када бих видио некога како их пише, сломио бих му обје руке.
 

Back
Top