MiG-35 Novo cudoviste od Mikojana i Gurevicha

ZORANNS83:
sto se tice t90 s , amerikanci znaju da je to najbolji tenk na svetu, a kamoli neko drugi1 Da ti i dam neke informacije koje nemas, i americki abrams takodje ispaljuje raketu iz topovske cevi, nije to nista novo, razlika je samo sto ta raketa za razliku od ruske ima domet svega 3000m , dok refleks ima 5000m! A znas li ko je prvi napravio radarski navodjena zrna? jel znas ti sta je tunguska? kazes skeniraju granatama u kalibri 150, jel se ti to salis ? zasto nepitate kada neznate? pricas o radaru, o minimalizaciji ? pa smerc ispali raketu 70 km daleko, iz te rakete pirotehnicko punjenje na raznim visinama, i daljinama, izbacuje minijaturne padobrane, na kojima se nalaze naj savremeniji skeneri, takozvana pametna tehnologija, sirokougaona kamera ogromne snage, koja sama u sadejstvu sa toplotnim senzorima,ultrazvucnim snopom koji otkriva metal, i vizuelnim modom, otkriva neprijateljske jedinice, tehniku, ljudstvo , sve, prenos podataka je trenutan, zatim kompijuter u smercu, sam pravi mapu neprijateljskog polozaja, prikazuje je i daje svoje misljenje operateru o tome cime treba dejstvovati, kojim punjenjima, i kojim brojem raketa, ako se operater slozi, ili malo koriguje,rakete su spremne, zadati elemente , azimut i ostalo, konpijuter sam namesta i pre nego sto operater odluci dali da dejstvuje, sve se meri, temperatura na svim visinama zadate putanje, vetar,cak i nagib zemljine lopte(koji je mali), zatim smec ispaljuje rakete , od kojih svaka gadja zasebnu metu, maksimalan domet je 70km, u svim vremenskim uslovima, i sve je to uradio sam, bez ikakvog drugog osmatranja , ili koriscenja b.letelica ili neceg slicnog, i sve to traje 3 minuta! Jel ti nisi znao za sve to ? moguce je da nisi, ali ako jesi onda ti meni reci dali je to dobra minimalizacija? oces da skinem da vidis kako sve to izgleda? imas dosta klipova...
Voleo bih da to vidim. :razz: Imas neki sajt?
 
Ama,kako nema delta krila, za ime boga? Sta je ovo?
Su-47_03.jpg
 
su 47 ima tzv obrnuta strela. a evo jos jedan clip, e ovo je stvarno neverovatno, i jos jedan dokaz, da niko na svetu ne pravi tako tehnoloski savrsene avione!
mislim sta reci posle ovogo za onu glupost da amerikanci prave bolje avio motore. Inace bila je jedna odlicna emisija, oni su radili istrazivanja, kompijutersku simulaciju , sta bi se desilo kada bi f16 , f18, i f22 uradili ''super kobru'' , rezultat je isti za sva tri aviona, raspali bi se . Inace rekao sam vec u cemu je fora sa s47 i tim krilima, ona daju ogromnu mogucnost za manevre pri malim brzinama, a performanse za velike brzine ostaju indenticne kao sa standardnim krilima. Problem je sto do sada niko na svetu nije uspeo da napravi , i da dodje do materijala koji bi bio pogodan za pravljenje tih krila, da je dovoljno lak, a da moze da izdrzi ta ogromna opterecenja koja trpe ta krila, cak i kada avion ide pravo... setite se samo sta su americki strucnjaci rekli kada su se pojavile prve slike berkuda s47. rekli su da taj avion sigurno ne moze da leti, i da je to tehnicki nemoguce. I bas su mislili na to kako je nemoguce da krila izdrze to opterecenje, jel podseticu, i amerikanci pokusavaju godinama da naprave avion sa krilima obrnute srele, bas zbog tih manevarskih osobina, i istrazuju nove materijale, ali za sada nisu uspeli u tome...
 
Poznato je da sto se tice letnih sposobnosti su rusi oduvek imali bolje avione ali ne znam koliko je pametno danas insistirati na chinjenici da mig moze da uradi suber kobru kad mu neko ispali raketu sa 50km.
Lepo je to ali potpuno nepraktichno u savremenom ratovanju. Dogfight ce sve vise biti stvar prolosti, pa Rusi prvi idu u tom pravcu sa svojim interkontinentalnim raketama koje idu brzinom visestruko vecom od zvuka i pritom manvrisu i protiv kojih nijedan PVO nije delotvoran.
A sigurno nece proci puno pre nego sto provale i oni i ameri da to zbudze u neku aa raketu i sta onda. I onda se postavlja pitanje sta ce tebi kobra i avio manevri kad moze i leteca kanta da te obori ako ima dovoljno dobru raketu.
A avion je naravno limitiran ne konstrukcijom vec covekom koji se onesvesti na 9g.

p.s. onaj S 37 video sto dade Zoran je zaista brutalan, i sa aspekta aviona ali jos vise i pilota koji je ono izveo, ali opet ne menja gore navedeno.
 
marbik:
Poznato je da sto se tice letnih sposobnosti su rusi oduvek imali bolje avione ali ne znam koliko je pametno danas insistirati na chinjenici da mig moze da uradi suber kobru kad mu neko ispali raketu sa 50km.
Lepo je to ali potpuno nepraktichno u savremenom ratovanju. Dogfight ce sve vise biti stvar prolosti, pa Rusi prvi idu u tom pravcu sa svojim interkontinentalnim raketama koje idu brzinom visestruko vecom od zvuka i pritom manvrisu i protiv kojih nijedan PVO nije delotvoran.
A sigurno nece proci puno pre nego sto provale i oni i ameri da to zbudze u neku aa raketu i sta onda. I onda se postavlja pitanje sta ce tebi kobra i avio manevri kad moze i leteca kanta da te obori ako ima dovoljno dobru raketu.
A avion je naravno limitiran ne konstrukcijom vec covekom koji se onesvesti na 9g.

p.s. onaj S 37 video sto dade Zoran je zaista brutalan, i sa aspekta aviona ali jos vise i pilota koji je ono izveo, ali opet ne menja gore navedeno.
Hoces da kazes da amerikanci imaju bolje dalekodometne rakete vazduh vazduh? apsolutno netacno, u najbolju ruku su otprilike isti! Super kobra ne sluzi za Dogfight , vec za to da avion u delicu sekunde obori svoju brzinu sa neverovatnih 2 maha na o! okrene se na drugu stranu i izvuce se! e upravo to je taktika sukhoia za borbe na velikim razdaljinama, a pitam ja tebe kako ce se f22 izvuci iz dometa od 100 km (toliki je domet naj savremenijih raketa na obe strane) takodje , u slucaju bilo kakvog bliskog susreta, su ce uvek biti za ledjima protivnickog avionu, bas uvek, jer njegove manevarske osobine su daleko vece od svih modernih lovaca, a sada ako se otprilike razumes kako funkcionise lokovanje, tj oznacavanje cilja pre nego sto se ispali raketa na njega, onda znas i to da je su37 neverovatno tesko lokovati, tj oznaciti! Pri takvim promenama pravca, visine i ugla, njega je jako tesko ''nanisaniti'' . Nemoj uopste da sumnjas u to da bi on izasao kao pobednik iz bitke sa bilo kojim lovcem danasnjice!
 
Za Delta se slazem-pomeseo sam. Ali........Sukhoi, Mikoyan & Gurevich, Tupoliev, Mil, Kamov, Yakolvyev.... ma da ne nabrajam Rusija pravi najbolje borbene avione na svetu. Ono cime se Ameri hvale da su najjaci, Rusi salju u topionicu. A Su-37 Terminator, moj omiljeni avion: Slika govori hiljadu reci...
su-37.jpg

Su-37(9).jpg

Su-37(4).jpg

Su-37%20Terminator.jpg

Su-33%20-%20Su-37.jpg

su-37_8.jpg

Su-37-10m-11.jpg

Su-37_Looping_12.jpg
 
ZORANNS83:
neverovatnih 2 maha na o! okrene se na drugu stranu i izvuce se! e upravo to je taktika sukhoia za borbe na velikim razdaljinama, a pitam ja tebe kako ce se f22 izvuci iz dometa od 100 km

tesko da ce bilo ko normalan da sa 2 maha raditi kobru...tada nastaju opterecenja od preko 15g, i bilo je poginulih pilota koji su se tako kurcili...
drugo, poenta je upravo mala brzina posle izvlacenja iz manevra, jer koliko god su bio dobar, sa 250kmh on nije bas upravljiv....

i na kraju, pogledajte ovaj video...toliko o tome da samo Su moze kobru...

https://video.google.com/videoplay?docid=-4306529957288052978
 
vasa svadja ide u nedogled... niko ne spori da rusi imaju bolje ideje, ali ameri ipak imaju kes i mnogo veci broj aviona. Tehnologija je beznacajna kada se inferiorniji od protivnika u velikoj meri, pogledajte slucaj nemacke u drugom sv. ratu, niko ne spori da je me-262 bio najbolji lovac tog vremena, ali ga je jednostavno bilo malo! Uprvato je stvar u brutalno vecem broju!
 
@ Zoran

Ne razumem kako neko moze da nadje neke stvari u necijem postu a da ih taj neko nije ni napisao i onda udari ceo reply.
Gde sam ja tvrdio da amerikanci imaju bolje aa rakete?
Ono sto jesam tvrdio je da takvi manevri su korisni za dogfight a ne za izbegavanje dalekomentih raketa (i obrati paznju na raketa, mnozina, dakle vise raketa iz razlicith pravaca).
Takodje nisam nigde ni sporio da bi SU izasao kao pobednik u dogfight duelu. To je sigurno i samo laik bi posle onakvog snimka drugacije tvrdio.
Ono pak sto jesam rekao je da izvodjenje onakvih manevara mnogo zavisi i od pilota i da bi retko koji umeo ono za SU-om da izvede, da ne pricamo sto bi se polovina onesvestila.

Dakle ono sto ja jesam rekao, je da se praktichna primena onih manevara u borbenim okolonostima dovodi u pitanje.
Da ponovim, posto tebi mora da se ponavlja.
Ne tvrdim da bilo rusi ili amerikanci imaju superiornije dalekometne rakete ili radare.
Ne sporim da je SU sto se letackih a verujem i svih ostalih karakteristika (gore navedene) bolji od bilo kog drugog aviona danasnjice i da bi bilo u bliskoj ili daljinskoj borbi sa bilo kojim avionom 1 na 1 odneo pobedu.
Verujem da ce ubrzo biti razvijene aa rakete po uzoru na interkontinentalne koje su rusi vec razvili protiv kojih ce svaki manevar ili protivraketna mera biti neefikasni te ce letne karakrteristike koje ionako u modernom ratovanju su dosta izgubile na znacaju jos vise izgubiti na znacaju tj. da ce se sve svesti na igricu - fire and forget. Dani WWII dogfight duela su odbrojani. Moje misljenje naravno.

Takodje smatram da kvalitativna prednost ruskih aviona ne moze nikako da nadoknadi kvantitativnu prednost americkih kao sto su drugi vec rekli sto naravno ne znaci da bi amerikanci i bilo kakvom konfliktu odneli pobedu samo zbog toga jer mnogo lezi i u taktici, pvo itd.

mala digresija. vidim da si istoricar, vojni strateg, poznavalac obuke specijalnih snaga, politicar, avio inzinjer, ekonomista (dobro tu se bas i nisi pokazao)...jel ima neka oblast nauke ili zivota a da se ti ne razumes? fizicka hemija, nuklearna fizika? bilo sta?
 
dejina81:
vasa svadja ide u nedogled... niko ne spori da rusi imaju bolje ideje, ali ameri ipak imaju kes i mnogo veci broj aviona. Tehnologija je beznacajna kada se inferiorniji od protivnika u velikoj meri, pogledajte slucaj nemacke u drugom sv. ratu, niko ne spori da je me-262 bio najbolji lovac tog vremena, ali ga je jednostavno bilo malo! Uprvato je stvar u brutalno vecem broju!
Rusi ulazu daleko vise novca od amerikanaca na nove tehnologije. Americki budzet pojedu plate profesionalnih vojnika, odrzavanje ogromnog broja razlicitog oruzja, posebno odrzavanje mornarice(gde su jedino u pre4dnosi , sto se tehnologije tice od rusa) i na ratove, irak, afganistan , itd!
 
marbik:
@ Zoran

Ne razumem kako neko moze da nadje neke stvari u necijem postu a da ih taj neko nije ni napisao i onda udari ceo reply.
Gde sam ja tvrdio da amerikanci imaju bolje aa rakete?
Ono sto jesam tvrdio je da takvi manevri su korisni za dogfight a ne za izbegavanje dalekomentih raketa (i obrati paznju na raketa, mnozina, dakle vise raketa iz razlicith pravaca).
Takodje nisam nigde ni sporio da bi SU izasao kao pobednik u dogfight duelu. To je sigurno i samo laik bi posle onakvog snimka drugacije tvrdio.
Ono pak sto jesam rekao je da izvodjenje onakvih manevara mnogo zavisi i od pilota i da bi retko koji umeo ono za SU-om da izvede, da ne pricamo sto bi se polovina onesvestila.

Dakle ono sto ja jesam rekao, je da se praktichna primena onih manevara u borbenim okolonostima dovodi u pitanje.
Da ponovim, posto tebi mora da se ponavlja.
Ne tvrdim da bilo rusi ili amerikanci imaju superiornije dalekometne rakete ili radare.
Ne sporim da je SU sto se letackih a verujem i svih ostalih karakteristika (gore navedene) bolji od bilo kog drugog aviona danasnjice i da bi bilo u bliskoj ili daljinskoj borbi sa bilo kojim avionom 1 na 1 odneo pobedu.
Verujem da ce ubrzo biti razvijene aa rakete po uzoru na interkontinentalne koje su rusi vec razvili protiv kojih ce svaki manevar ili protivraketna mera biti neefikasni te ce letne karakrteristike koje ionako u modernom ratovanju su dosta izgubile na znacaju jos vise izgubiti na znacaju tj. da ce se sve svesti na igricu - fire and forget. Dani WWII dogfight duela su odbrojani. Moje misljenje naravno.

Takodje smatram da kvalitativna prednost ruskih aviona ne moze nikako da nadoknadi kvantitativnu prednost americkih kao sto su drugi vec rekli sto naravno ne znaci da bi amerikanci i bilo kakvom konfliktu odneli pobedu samo zbog toga jer mnogo lezi i u taktici, pvo itd.

mala digresija. vidim da si istoricar, vojni strateg, poznavalac obuke specijalnih snaga, politicar, avio inzinjer, ekonomista (dobro tu se bas i nisi pokazao)...jel ima neka oblast nauke ili zivota a da se ti ne razumes? fizicka hemija, nuklearna fizika? bilo sta?
zasto tako ides djonom. Zar na kraju one recenice sa radarom i dalekodometnim raketama nisam stavio upitnik? uopste niti je zvucalo kao grub odgovor , niti sam imao nameru, samo sam izneo podatke, koje vecina iz nekih razloga ne zna a to je da rusi raspolazu vecim i bogatijim arsenalom vv raketa (kao sto si i sam rekao, mozda i njihova najveca specijalnost su rakete svih tipova, oni su tu nenadmasni, pocev od smerca, pa do klase s pvo sistema. ) Dakle nigde ti nisam stavljao reci u usta, samo sam se nadogradio na tvoje recenice. Inace sam zavrsio prvo pravni a zatim i fakultet istorije na novosadskom univerzitetu, eto tu na forumu imam i kolegu. A prosto sam ucestvovao u ratu u bosni, i na neki nacin i na kosovu. Inace bavim se oruzjem, drzim streljanu i redovno treniram, ako vidis gore ja sam i prema ruskom oruzju kritican, ne drzim ja njihovu stranu, ali kada nesto imaju bolje, to onda i kazem. A isto sam tako imao raspravu da t34 uopste nije dobar tenk, a da je ruski pps krs od mitraljeza... dakle nisam ja rusofil, ali sam realan!
 

Back
Top