Bangkok, na duzi period...

ΓΑΛΙΝΙ

Primećen član
Banovan
Poruka
526
Šalje me firma u BKK na 2-3 meseca. Bio sam već, ali kratko, šverc tura, pre nekoliko godina. Ne moram da prihvatim, ali me ipak intrigira.Mislim da ću ići. Jel' bio neko skoro, na malo duže ?
Interesuje me, pre svega savet u kom delu grada da iznajmim stan. Ne bih da baš da budem sam u zgradi sa musavim domorodcima, a opet me ne interesuje da budem izolovan sa pijanim Englezima i nemačkim i holandskim pedofilima u nekom eksluzivnom kvartu. Znači, nešto izmedju.

Zahvalan na svakom savetu....
 
Da, poštujem i zahvaljujem na odgovoru. Pregledao sam ponudjeni site i ima tu koječega korisnog. MEDJUTIM, baš zbog moje predrasude ili, kako god to da nazovemo, tražim savet od naših, SA BRDOVITOG BALKANA. Zašto ?

Vidim da si iz Kanade...

E, pa lepo, i ja se suviše u zadnje vreme družim sa Anglosaksoncima. U zadnje dve godine sam živeo sa dve Engleskinje, po godinu dana. Pokušao, nisam uspeo, i ODUSTAO ZA SVA VREMENA:.Jednostavno, mi NISMO isti svet. Oni mogu da se snadju sve dok ne zaškripi, a onda PUCA sistem. Zato mislim da njihova iskustva nisu relevantna. Prvi nestanak struje i panika, katastrofa...Nema mleka u frižideru za jutarnju kafu, RAZLOG ZA RASKID...

I zato pitam ovde, NAŠE, prevejane, napaćene, snalažljive. JER radi se o drugoj krajnosti, o državi koja nije uredjena do zadnje sitnice kao njihova i gde ti preostaje samo da se probudiš na vreme, a sve ostalo će država ili firma da sredi. Na Tajlandu se treba snaći i preživeti, a to se ne radi preko interneta.

Bez uvrede, nisam ništa loše mislio, ali tako stoje stvari. IZ ISKUSTVA !

Eto...
 
diabolo:
Da, poštujem i zahvaljujem na odgovoru. Pregledao sam ponudjeni site i ima tu koječega korisnog. MEDJUTIM, baš zbog moje predrasude ili, kako god to da nazovemo, tražim savet od naših, SA BRDOVITOG BALKANA. Zašto ?

Vidim da si iz Kanade...

E, pa lepo, i ja se suviše u zadnje vreme družim sa Anglosaksoncima. U zadnje dve godine sam živeo sa dve Engleskinje, po godinu dana. Pokušao, nisam uspeo, i ODUSTAO ZA SVA VREMENA:.Jednostavno, mi NISMO isti svet. Oni mogu da se snadju sve dok ne zaškripi, a onda PUCA sistem. Zato mislim da njihova iskustva nisu relevantna. Prvi nestanak struje i panika, katastrofa...Nema mleka u frižideru za jutarnju kafu, RAZLOG ZA RASKID...

I zato pitam ovde, NAŠE, prevejane, napaćene, snalažljive. JER radi se o drugoj krajnosti, o državi koja nije uredjena do zadnje sitnice kao njihova i gde ti preostaje samo da se probudiš na vreme, a sve ostalo će država ili firma da sredi. Na Tajlandu se treba snaći i preživeti, a to se ne radi preko interneta.

Bez uvrede, nisam ništa loše mislio, ali tako stoje stvari. IZ ISKUSTVA !

Eto...

Prika, odmah da ti kazem, vise sam nevolja po belom svetu doziveo od nasih ljudi .........a ako imas predrasude, onda ti je moj savet, ili ih sto pre zaobravi i kreni na put ili ostani kuci i ne mrdaj odatle, iskreno i dobronamerno ti ovo kazem.

Zaboravi na brdoviti Balkan, rasmisljaj kosmopolitski , ako mislis da se tisnes u svet........takodje pricam iz iskustva.

Sve najbolje!
 
Ma, nisam ja proveo ceo život na brdovitom Balkanu.
Radio sam 10 godina u avio kompaniji i obišao pola zemaljske kugle.
Živeo u Londonu, Parizu, Grčkoj,Madjarskoj, Singapuru, svuda po nekoliko godina.
Nije stvar u predrasudama, nego u životnom iskustvu....

Hvala, i sve najbolje, takodje.
 
Blago tebi!!!! Druze,bio sam u Bkk pre pola godine i odusevljen sam gradom i uopste Tajlandom. Moja preporuka ti je da odsednes u Khaosan rd. par dana dok nesto ne nadjes. Verovatno ti se nece svideti zbog pijanih engleza al dobra je pocetna stanica za izvidjanje-jeftino i ugodno. Aj pa srecno!!!
 
Hvala na savetu.
Nego, kako prezivljavas taj njihov topao, ustajao vazduh ? Ja stalno imam utisak da mi fali vazduh. Moj prijatelj koji je bio duze, kaze da se navikao posle dvadesetak dana i da se osecao kao kod kuce. Ali u medjuvremenu...isplazen jezik kao kod psa.
Meni licno smeta.
Ovo zadnje celo leto sam proveo na Kritu, sa dnevnim temperaturama 35-40 C. I to se mnogo lakse podnosi, stalno malo duva vetar...i idemo dalje. Istina, kad se ujutro probudim, pozelim da ima malo oblaka, i to se posreci jednom u deset dana. Ali samo MALO.
A u Bangkoku se cak retko probija sunce kroz oblake, a opet je stalno toplo.

Sad ce neko reci da izvoljevam, ali ja to tako gledam...

Pozdrav svima.
 
diabolo:
Ovo zadnje celo leto sam proveo na Kritu, sa dnevnim temperaturama 35-40 C. I to se mnogo lakse podnosi, stalno malo duva vetar...

Nije problem u temperaturi koliko u vlaznosti vazduha, proveo sam i ja jedno vreme na Kritu, jos davno, sve isto ovo sto kazes, 35-40, ali to je nista u poredjenju sa Dominikanom , kada udari vlaga od 90%+ uz "samo" 30-32, mnogo gore..........tropi su jedno, Mediteran druga prica.....
 

Back
Top