Treba mi pomoc

We all dream

Početnik
Poruka
35
Zdravo svima.Prvi put sam na ovom forumu i treba mi pomoc.Krenuo bih da izradjujem web stranice.Imam 14 god btw.Kupio sam knjigu Dreamweaver naucite za 24 sata.Josh nisam kupio program ali i to cu uskoro.Najvishe bi me zanimalo da izradjujem sajtove na kojima se zaradjuju pare.Znaci ja sam totalni pocetnik ne znam nista o tome.Znam 0%.Ne znam ni kako se sta zove.Pokushao sam pre programiranje C++ ali posle zdravo svete sam ostavio zato sto mi je to mnogo tesko.Hteo bih da pravim nesto tipa my space za upoznavanje ljudi pa me zanima da li za to treba programiranje ili...kako?U svakom slucaju hteo bih malo da me posavetujete gde da obratim paznju kada budem krenuo da ucim.A ako mi je tesko my space pravio bih bilo kakav sajt.Imam dosta sjajnih ideja!

Hvala unapred.
 
Lepo je to sto zelis da naucis.
Imas na internetu mnogo tutorijala za HTML, skini jedan i ne treba ti za pocetak nista do notepad.exe koji vec imas na racunaru. Naucices, osnovne stvari, napravices i neke male sajtove. To sve mozes isprobati dok budes ucio.
Kasnije nabavi program tipa Dreamweaver pa ces mnogo lakse pratiti sta radi i kako sta funkcionise jer ces vec imati ideju o mnogim elementima web dizajna, bice mnoog ivse od ove tvoje sadasnje 0%

Sto se tice MySpace, to mozes i bez poznavanja HTML maltene sve ti je sugerisano.
 
Hvala code bacio sam se na posao.Napravio sam sada sam svoju web-stranicu i ukapirao zasta sve sluzi.Citam na engleskom ali nije mi problem.Samo ako mozete ukratko da mi objasnite za sta sluzi <head>?Citao sam ali mi nesto nije jasno.Hteo bih da nemam neke rupe pa ako nije problem da mi kazete za sta sluzi.Samo ukratko 3-4 reci.
 
<html>
<head>
<title>Moja prva web stranica</title>
</head>
<body bgcolor="green">
<p><h2 align="center">Ovo je moja prva web-stranica!</h2></p>
<hr>
<p>dobar dan <b>svima</b></p>
idemo <br> sada <br> SVI!
<!-- ovo se nece na stranici prikazati -->
<h1 align="center">Ova prezentacija je zavrsena </h1>
</body>
</html>

Evo ga moj prvi sajt koji sam napravio.Sve ovo sam naucio za samo sat ipo da napravim.Samo nisam mogao da se setim kako ide za horizontal line pa sam pogledao! :D
Kako sam srecan!! :D :D
 
Odlicno!
Sad kreni redom za sve tagove koje nadjes da napravis po jedan primer. Ako na primer u knjizi nadjes tag <FONT..> procitaj i napravi sve varijante koje se setis u vezi tog taga.
Bice ti zanimljivo kad naidjes na tag <TABLE> ima bezbroj varijanti, finesa i trikova
 
Pa da, toliko imas tutorijala na netu da nema nikakve potrebe da ucis iz knjige za sada.
Samo napred, kad god zapnes a ti prvo googlaj pa ako ne nadjes sta ti treba onda pitaj. Uvek ce se naci neko da pomogne.
 
Fino..
Tako to u principu ide...
Samo <h> tagove u buduce je bolje da sredjujesh uz pomoc css jer su laksi za citanje pretrazivacima (koji ih koriste) kad su:
<h2 >Ovo je moja prva web-stranica!</h2>
nego kad su:
<h2 align="center">Ovo je moja prva web-stranica!</h2>
I idu redom, 1 2 3 4 5 6 ( ne moraju svi )
Ali o tom potom, nemoj sada da se zamaras sa ovime..vremenom ces vec ukapirati kako sve to ide.
 
Da bash me zbunio sa tim CSS-om reko ja sam sebi da nisam nesto propustio! :).U svakom slucaju hvala svaki odgovor je dobro doshao.Sutra krecem da napravim drugi Code za webstranicu danas sam naucio nesto novo pa sutra to da zabetoniram! :).I onda kada zabetoniram krecem da ucim da pravim hyperlinkove!Jaooj jedva cekam!!
 
<html>
<head>
<title>Moja web stranica</title>
<body bgcolor="yellow">
<h1 align="center">Dobro dosli na moju web stranu</h1>
<hr>
<p>Evo jedan code iz C++</p>
<code>
<pre>
#include <cstdlib>
#include <iostream>

using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])
{
cout <<"Zdravo svete!\n";
system("PAUSE");
return EXIT_SUCCESS;
}
</pre>
</code>
<br>
<!--Ovo se na sajtu nece pojaviti-->
<strong>Ovo je strong text</strong>
<br>
<big>ovo je big text</big>
<br>
<em>Ovo je emphasized text</em>
<br>
<i>Ovo je italic text</i>
<br>
<small>Ovo je small text</small>
<br>
Ja se zovem <sub>Jupiter</sub>
<br>
Ja se zovem <sup>Mars</sup>
<pre>sada mogu da radim


sta god hocu ova komanda mi to



Omogucava</pre>
<br>
<address>Evo sada moje adrese
<br>
Golum Tigar 8
<br>
br telefona <b>011-1111-111</b>
<br>
Ako vas zanima josh nesto javite mi se na broj :D
</address>
<br>
<kbd>Ovo je josh jedan font ne vidim razliku izmedju ovih ali nema veze valjda cu kasnije da vidim</kbd>
<br>
<tt>Ovo je josh jedan font ne vidim razliku izmedju ovih ali nema veze valjda cu kasnije da vidim</tt>
<br>
<samp>Ovo je josh jedan font ne vidim razliku izmedju ovih ali nema veze valjda cu kasnije da vidim</samp>
<br>
<var>Kod ovog fonta vidim razliku! :)</var>
<br>
<abbr title="Ja sam car">JSC</abbr>
<p>
Staite mish preko JSC da bi ste videli sta pishe
</p>
<acronym title="Mi smo carevi">MSC</acronym>
<p>
Takodje samo stavite mish preko i sve ce biti u redu pisace recenica
</p>
<i>Sada cu okucati neki text i ovaj program ce ga napisati od pozadi ako je program ili sta vec :)</i>
<br>
<b>Jupiter</b>
<br>
<bdo dir="rtl">Jupiter</bdo>
<br>
<blockquote>Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama Ovo je lep text sa marginama </blockquote>
<br>
<q>Cao Svima</q>
<p>
Ova rec ce sada biti precrtana <del>Saturn</del>
</p>
Ova rec ce sada biti podvucena <ins>Merkur</ins>
</body>
</html>

Hahaha evo ga moj drugi sajt namucio sam se ali se isplatilo.Skoro 70% ovih kao <i>,<b> sam naucio!!!Napravicu josh jedan da bih utvrdio to znanje pa sad idem dalje.Namucio sam se i bash dosta ali opet se isplatilo!!!!!!!!!!!!
 
Tako treba!
Jedini pravi nacin da nesto dobro naucis je da eksperimentises i time utvrdjujes znanje. I ne sam to, time postizes i shvatanje cemu to sluzi i kako bi se moglo i drugacije upotrebiti, sto je mnogo vazno.

Nemoj nista preskakati, neka traje koliko traje, nemoj dozvoliti da ti se ucini da si sad vec maltene "maher" pa neke stvari mozes preskociti. Prevarices se, nemoj to nikako uraditi.
Ma koliko ti neki element izgledao trivijalan, ipak mu posveti neko vreme, koristice ti.
 
Kad proucis sve sto si zamislio u vezi HTML, onda lepo predji jos na JavaScript da mozes svojim stranama da das i malo "zivota". E tu te tek ceka ogromno polje mogucnosti. Doduse ima stvarno veliki broj tutorijala pa ces uvek imati mogucnost ucenja. A i pitaj kad zagusti.

Naravno, kad napravis neku lepu stranu, okaci ovde pa da malo gledamo.
Sto se tice avatara - vazna je sustina a ne forma :)
 

Back
Top