Najveće laži političara

Лепо је човек рекао без изборних, али теби не вреди говорити. Нећемо о изборним лажима јер Тадић, Живковић и Ђинђић су све лагали у кампањама
 
Ne brini, dodji, necu ti nista...
[Tadic svojoj sekratarici pre neki dan]

Mala sala

Tomislav Nikolic: Ako ne pobedimo povlacim se iz politike.

- ova mi je ostala u secanju, znam da je bilo u afektu, gledao sam... al ipak.

To sto politicari lazu pred izbore, i to sto mi to tako olako shvatamo, dokazuje da je demokratija u stvari izvitioperna smejurija, a da se politika shvata kao nesto neozbiljno.

Jednog dana, kad se izbori budu shvacali ozbiljno, a laganje i vredjanje u kamapanji krivicno delo, onda cemo videti ko je pravi covek za Srbiju, ovako izbori su jedan veliki cirkus za malu decu i one sa previse slobodnog vremena. Biras izmedju 20 razlicitih opcija od kojih su sve varijacije na istu temu, i kad dodju na vlast isto ce da rade, bez obzira sta pricaju. u americi su barem fer pa su tu smejuriju sveli na 2 stranke, da se barem ne trose pare, kad vec mora da se pravi ta sharada.

Najtuznije da se to njihovo laganje financira delomicno iz nasih dzepova, sto kad se sve uzme u obzir nije tako smesno. Znaci nama drzava uzima pare da daje ljudima da idu okolo pricati o stvarima koje skoro sigurno nece uraditi. To govori nesto o nasoj drzavi.
 
Mogli bi mnogo toga da napisemo ali je meni interesantnije ko to jos uvek naseda na iste lazi istih ljudi. Znate onu jevrejsku pricu kad te neko prevari jednom..dvaput...treci put si sam kriv.
Ovde 222. put pricaju iste besmislice i narod im veruje.
Ipak radikali pricaju najvece bajke. Iako nisu imali toliko prilike da uticu na nasu sudbinu imali su dovoljno da mi ostane u secanju. Kad su '98 usli u vladu podigli su prevod i registraciju za prastarog mercedesa kojeg sam platio 1000 DM na okruglih 2000 DM. Morao sam da ga prodam u delovima. 200% da mi dozvole da koristim. Pa vadjenje potvrda da je lik u cijoj kuci stanujem platio porez da bi mogao da overim zdravstvenu knjizicu. Obveznice naplative o Svetom Nikad umesto novca. Pa na kraju mi natukli cizme i pusku i poslali u unapred izgubljen rat. Jedino sto si novine mogao kupiti na svakom cosku. A sad kao brinu o radnicima i seljacima. Nije nego. Nemojte mi zameriti sto sam njih uzeo za primer o svima bi se dalo ovako pisati.
 
Silent Bob:
Koliko neko treba da bude slep da ne vidi sta je Bogdanovic uradio za BG?
Ја се слажем да је, од свих досадашњих градоначелника у последњих 60 год. заправо он урадио највише.

Али није ни он неподложан критикама. Уз уважавање свих тешкоћа, морало би више да се уради и ван строгог центра града.

Такође, мени се, ето, та идеја о "лаком метроу" уопште не свиђа. Београду треба одавно већ прави метро.

Али по свему судећи је неко опет добио "бакшиш" да гура ту идеју.
Као својевремено, оно с трамвајима у 21. век.

(Немам ништа против трамваја, штавише. Али ипак главни саобраћај би требало да буде метро).
 
Norma Kampl:
Ја се слажем да је, од свих досадашњих градоначелника у последњих 60 год. заправо он урадио највише.

Али није ни он неподложан критикама. Уз уважавање свих тешкоћа, морало би више да се уради и ван строгог центра града.

Такође, мени се, ето, та идеја о "лаком метроу" уопште не свиђа. Београду треба одавно већ прави метро.

Али по свему судећи је неко опет добио "бакшиш" да гура ту идеју.
Као својевремено, оно с трамвајима у 21. век.

(Немам ништа против трамваја, штавише. Али ипак главни саобраћај би требало да буде метро).
To i ja govorim svo vreme. Treba nam pravi metro, i BG treba da se siri u Banat... ali nisam siguran da ce iko od nas to doziveti...
 
Norma Kampl:
Ја се слажем да је, од свих досадашњих градоначелника у последњих 60 год. заправо он урадио највише.

Али није ни он неподложан критикама. Уз уважавање свих тешкоћа, морало би више да се уради и ван строгог центра града.

Такође, мени се, ето, та идеја о "лаком метроу" уопште не свиђа. Београду треба одавно већ прави метро.

Али по свему судећи је неко опет добио "бакшиш" да гура ту идеју.
Као својевремено, оно с трамвајима у 21. век.

(Немам ништа против трамваја, штавише. Али ипак главни саобраћај би требало да буде метро).

Svako je za kritiku. Kritika je dobra da bi se poboljšao kritikovani i da se ne uljuljka u lovorike.
Ako se svaka kritika dočeka na nož, ne valja.
Ako se svaka stvar koja je dobra kritikuje, onda opet ne valja.
Srbin nema meru...
To je problem.
 
Čekajte ljudi, kako to mislite "izborne laži se ne računaju"??? Pa valjda one imaju najveću težinu, tj. posledice. Čemu uopšte izbori :confused: Da postoji nekakav zdrav razum i pravda, za to bi se letelo u zatvor (na duže vreme) i birači bi trebali da insistiraju da se donese zakon u vezi toga, a ne da im to mrtvi-ladni (ko da ih se ne tiče) opraštaju. E onda bi videli da li bi neko olako obećavao i na konto raznih "lovačkih priča" uživao i punio džepove dok traje mandat.
 

Back
Top