Kraljevina Hrvatska !?!?

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
U emisiji "Otvoreno" na HRT večeras u 22.00 su u zagrebačkom studiu bili gosti Kiro Gligorov i Milan Kučan.
Na pitanje voditelja na temu raspada bivše SFRJ, Gligorov je rekao sledeće:
"1990. SAD i EU su nudile ex SFRJ da uđe u NATO i EU. Tom prilikom bi dobila bespovratnu novčanu pomoć od 5 milijardi dolara. Toj ideji se otvoreno suprotstavio jedino Franjo Tuđman koji je tada izjavio; Hrvatska je nekada bila samostalna kraljevina i ja želim ponovo da vidim Kraljevinu Hrvatsku".
Da, Gospodo, dobro ste čuli. Francek nije hteo da bude prvi "predsjednik neovisne Hrvatske" nego prvi KRALJ KRALJEVINE HRVATSKE!!!
Toliko o razlozima za raspad ex SFRJ.
 
DraGo70:
U emisiji "Otvoreno" na HRT večeras u 22.00 su u zagrebačkom studiu bili gosti Kiro Gligorov i Milan Kučan.
Na pitanje voditelja na temu raspada bivše SFRJ, Gligorov je rekao sledeće:
"1990. SAD i EU su nudile ex SFRJ da uđe u NATO i EU. Tom prilikom bi dobila bespovratnu novčanu pomoć od 5 milijardi dolara. Toj ideji se otvoreno suprotstavio jedino Franjo Tuđman koji je tada izjavio; Hrvatska je nekada bila samostalna kraljevina i ja želim ponovo da vidim Kraljevinu Hrvatsku".
Da, Gospodo, dobro ste čuli. Francek nije hteo da bude prvi "predsjednik neovisne Hrvatske" nego prvi KRALJ KRALJEVINE HRVATSKE!!!
Toliko o razlozima za raspad ex SFRJ.
Ma laze HRT!!!Dobar je bio Franjo!!!!!!!!!!1 :)
 
DraGo70:
U emisiji "Otvoreno" na HRT večeras u 22.00 su u zagrebačkom studiu bili gosti Kiro Gligorov i Milan Kučan.
Na pitanje voditelja na temu raspada bivše SFRJ, Gligorov je rekao sledeće:
"1990. SAD i EU su nudile ex SFRJ da uđe u NATO i EU. Tom prilikom bi dobila bespovratnu novčanu pomoć od 5 milijardi dolara. Toj ideji se otvoreno suprotstavio jedino Franjo Tuđman koji je tada izjavio; Hrvatska je nekada bila samostalna kraljevina i ja želim ponovo da vidim Kraljevinu Hrvatsku".
Da, Gospodo, dobro ste čuli. Francek nije hteo da bude prvi "predsjednik neovisne Hrvatske" nego prvi KRALJ KRALJEVINE HRVATSKE!!!
Toliko o razlozima za raspad ex SFRJ.


Gledao sam.
Nemam reči za poteze Njofre i Zlobe. Nudili onoj Jugi ulazak u EZ.u federaciji ili samostalne.
Zloba hoće federaciju sa sedištem u Bg (zna da time prkosi ostalima), a Njofru ne zanima razvoj i integracije već nezavisna država (opet nasuprot težnjama umerenijih u to vreme). I onda neko počne da melje o Papi, Hobitima i ostalim zaverama, a mi u dvorištu imamo teletabise.
Danas ih neko žali. Nadam se da su obojica dugo i bolno umirali :evil:
 
ee... koje su to bile sanse da se nadju 2 kretena u isto vreme na takvim pozicijama.
i da onakvu drzavu upropaste.
di bismo mi danas bili da se nije niko mrzeo i ubijao.
kao prvo srs nebi postojao sto odmah znaci i zdrava nacija,
a ekonomski da ne govorim... bili bi u rangu italije ili vec nekih tako srednjih zemalja EU.
daleko od toga da bi nas svet video kao divljake i talog evrope kao sto nas sada vidi
 
Предухитри ме, јер сам и ја баш хтио да поставим ову тему. Само да додам да је такође било и речено да је Милошевић тада изјавио да жели федерацију са сједиштем у Београду.
 
filatelista:
Gledao sam.
Nemam reči za poteze Njofre i Zlobe. Nudili onoj Jugi ulazak u EZ.u federaciji ili samostalne.
Zloba hoće federaciju sa sedištem u Bg (zna da time prkosi ostalima), a Njofru ne zanima razvoj i integracije već nezavisna država (opet nasuprot težnjama umerenijih u to vreme). I onda neko počne da melje o Papi, Hobitima i ostalim zaverama, a mi u dvorištu imamo teletabise.
Danas ih neko žali. Nadam se da su obojica dugo i bolno umirali :evil:
То што су се ти злотвори изнутра договорили да поведу рат и растуре Југославију, и што су главни кривци, никако не искључује и не апсолвира од кривице и одговорности неке спољне факторе, којима је то све такође итекако одговарало. А који су, на крају, кад се све сабере, као и увек, били одлучујући. (И то нису никакве завере, опет кажем, него интереси).
 
SIGNATURE 350:
ee... koje su to bile sanse da se nadju 2 kretena u isto vreme na takvim pozicijama.
i da onakvu drzavu upropaste.
di bismo mi danas bili da se nije niko mrzeo i ubijao.
kao prvo srs nebi postojao sto odmah znaci i zdrava nacija,
a ekonomski da ne govorim... bili bi u rangu italije ili vec nekih tako srednjih zemalja EU.
daleko od toga da bi nas svet video kao divljake i talog evrope kao sto nas sada vidi

E, ova ti zlata vredi :)
Pogotovo onaj boldovani deo.
 
Norma Kampl:
То што су се ти злотвори изнутра договорили да поведу рат и растуре Југославију, и што су главни кривци, никако не искључује и не апсолвира од кривице и одговорности неке спољне факторе, којима је то све такође итекако одговарало. А који су, на крају, кад се све сабере, као и увек, били одлучујући. (И то нису никакве завере, опет кажем, него интереси).
Znam da je bilo interesa, ali ako nemaš teletabise, onda ti sve džaba. Hej, pre 17 godina nam nudili ulazak u EZ, a mi sad u hodniku iste....
 
Norma Kampl:
То што су се ти злотвори изнутра договорили да поведу рат и растуре Југославију, и што су главни кривци, никако не искључује и не апсолвира од кривице и одговорности неке спољне факторе, којима је то све такође итекако одговарало. А који су, на крају, кад се све сабере, као и увек, били одлучујући. (И то нису никакве завере, опет кажем, него интереси).

normalno je da drzave imaju interese van svojih granica. ja imam interes da okupiram island ali cu to mnogo lakse izvesti ako uspem da nadjem kod njih nekog domaceg koji ce ih posvadjati, i neki da predju na moju stranu.
svi interesi stranih faktora su bezvredni ukoliko ne naidju na podrsku sa odgovarajuceg nivoa u drzavi koja je na "nisanu"
 
filatelista:
Znam da je bilo interesa, ali ako nemaš teletabise, onda ti sve džaba. Hej, pre 17 godina nam nudili ulazak u EZ, a mi sad u hodniku iste....
Да. Али тај интерес је, на жалост, очигледно, превагнуо. Исувише су ти "телетабиси" били јаки, и темељни у спровођењу свога. У ствари су, и добрим делом, ако хоћеш - инструирани. Не само да су "пали с неба", него и свесно је рађено на много чему, почев од тога да баш они добију власт. (Наравно, ишла им је на руку и ситуација у земљи). А после су они сами свесно радили на том што су радили. А што је и њима одговарало све то, врло је јасно. Да нису повели рат, изгубили би власт. Дакле су се, на нашу свеопшту несрећу, поклопили интереси њих изнутра и оних споља.
 
filatelista:
Gledao sam.
Nemam reči za poteze Njofre i Zlobe. Nudili onoj Jugi ulazak u EZ.u federaciji ili samostalne.
Zloba hoće federaciju sa sedištem u Bg (zna da time prkosi ostalima), a Njofru ne zanima razvoj i integracije već nezavisna država (opet nasuprot težnjama umerenijih u to vreme). I onda neko počne da melje o Papi, Hobitima i ostalim zaverama, a mi u dvorištu imamo teletabise.
Danas ih neko žali. Nadam se da su obojica dugo i bolno umirali :evil:

Pa Srbija je imala preko 2 miliona Srba koji bi se nasli pod vlascu ili Tudjmana koji je negirao genocid u NDH ili Alije koji je svoju politicku platformu iznjio u knjizi "Islamska Federacija", koje je morala zastititi. Zasto se nije federacija mogla ocuvati i sta je to bilo toliko lose u Jugoslaviji kakva je bila 1991 da se morala razbiti?
 
UofC:
Pa Srbija je imala preko 2 miliona Srba koji bi se nasli pod vlascu ili Tudjmana koji je negirao genocid u NDH ili Alije koji je svoju politicku platformu iznjio u knjizi "Islamska Federacija", koje je morala zastititi. Zasto se nije federacija mogla ocuvati i sta je to bilo toliko lose u Jugoslaviji kakva je bila 1991 da se morala razbiti?
A što bi se morala sačuvati kad im je ponuđeno da svi uđu u EZ? Opet su svi u jednoj nazovi državi.
 
Norma Kampl:
То што су се ти злотвори изнутра договорили да поведу рат и растуре Југославију, и што су главни кривци, никако не искључује и не апсолвира од кривице и одговорности неке спољне факторе, којима је то све такође итекако одговарало. А који су, на крају, кад се све сабере, као и увек, били одлучујући. (И то нису никакве завере, опет кажем, него интереси).
Nije ključni problem u tome što su stranci sledili svoje interese (glupo bi zvučalo da nisu), nego u tome što mi svoje nismo. Pomenute poglavice Ajkulin Osmeh i Teleća Glava sami smo birali, nisu nam ih stranci doveli. Inače mislim da je onaj prvi ipak preferirao republiku, takvo oponašanje Broza bilo je vidljivo iz aviona.
 
Amerika i Engleska 91. jos nisu priznale Hrvatsku kao ni vecina Evropskih drzava osim Nemacke,Austrije i Vatikana i zalagali su se za opstanak neke federacije ili konfederacije tek kada smo mi poceli da brljavimo oko Dubrovnika ruseci ga bez veze kao i ruseci Vukovar tri meseca tu smo izgubili propagandni rat kada je ceo svet video kakav je psihopata na vlasti u Beogradu pogotovo sto Sloba nije davao ni pet para za propagandu i imidz Srpske strane u rau dok se Tudjman predstavljao kao demokrata i predsednik demokratske drzave koju napada zli boljesvicko-nacionalisticki agresor iako je i Tuki bio diktator latinoamerickog tipa.Tudjman je posle tri meseca prepustio Vukovar i ostavio njegove branioce same sto mu neki nikad nisu oprostili i time je dobio propagndni rat protiv Srbije.A Milosevic je po obicaju ispao glup jer nije uvideo da se u medjuvremenu hladni rat zavrsio i da nema vise bipolarnog sveta u kome zbog ravnoteze SADa i SSSR on moze da radi sta oce bez mesanja sa strane.
 
svetolik trpkovic:
Amerika i Engleska 91. jos nisu priznale Hrvatsku kao ni vecina Evropskih drzava osim Nemacke,Austrije i Vatikana i zalagali su se za opstanak neke federacije ili konfederacije tek kada smo mi poceli da bljavimo oko Dubrovnika ruseci ga bez veze kao i ruseci Vukovar tri meseca tu smo izgubili propagandni rat kda je ceo svet video kakav je psihopata na vlasti u Beogradu pogotovo sto Sloba nije davao ni pet para za propagandu i imidz Srpske strane u rau dok se Tudjman predsvtavljao kao demokrata i predsednik demokratske drzave oju napada zli boljesvicko-nacionalisticki agresor iako je i Tuki bio diktator latinoamerickog tipa.Tudjmn je posle tri meseca preepustio Vukovar i ostavio njegove branioce same sto mu neki nikad nisu oprostili i time je dobio propagndni rat protiv Srbije.A Milosevic je po obicaju ispao glup jer nije uvideo da se u medjuvremenu hladni rat zavrsio i da nema vise bipolarnog sveta u kome zbog ravnoteze SADa i SSSR on moze da radi sta oce bez mesanja sa strane.

Odlično zapažanje. I što je najcrnje od svega, ova situacija bi se mogla porediti sa Angolom.
Naime, tamo je 1961. počela borba protiv portugalske kolonijalne vlasti. 1975. Portugalci su otišli, a na vlast je došla prokomunistička vlada podržana od tadašnjeg SSSR i Kube. Amerikanci su tražili saveznika koji bi se borio protiv interesa SSSR-a i Kube u tom delu Afrike jer je ta zemlja bila prepuna nalazišta nafte i rudnika dijamanata.
I u toj situaciji amerikancima se ponudio (i predstavio kao demokrata i antikomunista) lokalni mafijaš i ubica Svamibi. Amerikanci su ga izdašno pomagali iako je bio tiranin kakvog svet nije upoznao. Svoje političke protivnike je pekao na lomači, odsecao im ruke i noge i sl.
Međutim, njegov pokret UNITA podržao je celi zapadni svet (i krio njegove zločine od svetske javnosti).
Isto tako je bilo u ex SFRJ. Od dva zlikovca (Miloševića i Tuđmana) svet tj. zapad je izabrao onog koji je otvoreno rekao da je antikomunista - Tuđmana, bez obzira što to uopšte nije bilo istina i što je Tuđman bio i komunista i komunistički general u penziji.
Tako je to kada smo pioni u partiji šaha velikih sila.
 
Upravo Srpska glupost i nesposobnost da se shvati stanje u svetu je doprinelo da se ovde kasije pocnu pricati propagandne gluposti kako svu svi protiv nas izvorno,kako je na delu svetska antisrpska zavera i slicne gluposti.Sa greskama se pocelo od samog pocetka rata i Sloba i uopste Srpska strana su najzasluzniji zasto je rat tako i zavrsen. Ako recimo pogledamo 91. godinu i pocetak rata Srbija i Sloba se i dalje zalazu makar i formalno za opstanak SFRJ i podrzavaju JNA i tu nastaje apsurd- na slavonskom ratistu uz tada jos legalnu JNA se pojavljuje razni olos i vikend ratnici sa bradurinama kokakradama tzv. lcetnici ,Seseljevci ,Orlovi i ko zna kakve zverke ,omamljeni od rakije sa zastavama sa mrtvackim glavama obuceni u najraznovrsnije uniforme pritom cineci vecinu ratnih zocina upravo oni a ne vojska.I onda kada neko na zapadu vidi regularnu vosku koja se zna sa kojim ideoloskim predznakom i trobojkom sa petokrakom kako rame uz rame ratuje sa ovim pijanim poCetnicima sa koakrdama onda im sigurno nije bilo tesko da poveruju u Tudjmanove insinuacije o boljsevicko-nacionalistickoj agresiji jer slike sa fronta upravo to govore .Ne mozes ti pricati da se zalazes za SFRJ a u isto vreme za tebe ratuju pored JNA rame uz rame neke pijandure kao cetnici ispali iz Bulajicevih filmova.
 
da. jedan radikal iz slavonije podrzavao te paravojne jedinice. ja reko pa cekaj sad ti osudjujes mudzahedine strane placenike u bosni, a ne osudjujes ove na srpskoj strani placenike i kriminalce koji nisu isli tamo da bi tebe spasili hrvata vec da se napljackaju i natrguju oruzjem. nijedna paravojna formacija nije "dobra" bez obzira da li se bori na strani pravde ili ne
 
UofC:
Pa Srbija je imala preko 2 miliona Srba koji bi se nasli pod vlascu ili Tudjmana koji je negirao genocid u NDH ili Alije koji je svoju politicku platformu iznjio u knjizi "Islamska Federacija", koje je morala zastititi. Zasto se nije federacija mogla ocuvati i sta je to bilo toliko lose u Jugoslaviji kakva je bila 1991 da se morala razbiti?
Nije se mogla ocuvati,jer nikome nije odgovarala jaka Jugoslavija,koja bi se vise okrenula Evropi,a udaljila od divljih plemena zemalja nesvrstanih!!!
Ali ja licno ne zalim za Jugom,vise mi je zao Velike Srbije!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top